Recenzija [3DTV LCD]: Philips 42PDL7906H (42in/107cm)
RUKOVANJE I KVALITETA IZRADE
Zemlja porijekla: Mađarska
Unutar pakiranja pronašli smo:
- 1x Philips 42PFL7906H zamotan u neprozirnu vreću
- 1x daljinski upravljač (koristi dvije AAA baterije, Philips Zinc Carbon Longlife u pakiranju)
- 1x stalak
- 2x vijci za montiranje stalka (odvijač nije u pakiranju)
- 2x 3D naočale (polarizacijske)
- 1x brzi vodič
- 1x Wi-Fi MediaConnect
- 1x naponski kabel (2-pinski, bijele boje)
- 1x futrola za kabele
- 1x krpica za čišćenje
Komponente su uredno stigle zapakirane i umotane u vrećice.
Dizajn
Kada proizvod u svojem imenu sadrži riječ “Design”, tada je očito da je u njegov vizualni identitet uložena dodatna energija, što potvrđuje 42 inčni PDL7906H. Philipsovi televizori su i prije dolaska DesignLine serije bili među najatraktivnijima na tržištu zbog jedinstvenosti dizajna, zaobljenih linija i odlične kvalitete izrade. Vjerna imitacija aluminija na modelima srednje klase, te pravi brušeni aluminij kod modela visoke klase, redovno upadaju u oči mnogima koji su u potrazi za novim televizorom. PDL7906H se ne oslanja na aluminij u bilo kojem pogledu, već je kod ovog modela naglasak stavljen na sveprisutno no uvijek zanimljivo – staklo.
42PDL7906H posjeduje priključke smještene u tri orijentacije, baš kako je prikazano na slici dolje:
Prema dolje postavljeni: 3x HDMI (ARC), 1x Toslink optički, antenski, mrežni, VGA i 3.5mm audio ulaz
Postavljeni bočno: 1xHDMI, 2x USB, 1x SD Card i CI utor
Svi priključci su standardnih veličina i ne zahtijevaju adaptere.
Instalacija stalka
Softverski dio instalacije
Izbornici
Daljinski upravljač
3D naočale
3D naočale u reklami nisu iste kao i one što se prilažu u pakiranju
Gledajući ih horizontalno jasno se vidi plava boja, a pod 90 stupnjeva topla žuto-narančasta.
Zatamnjenje slike je jednako kao i kod LG-jevih Cinema 3D naočala.
Pozdrav,
A zidni nosac, dali se moze lako na njega montirati.
8000kn za to?! Pa i ona najjeftinija plazma je bolja od ovoga
obožavam ovakve izjave :)
Kako kome, ima nas koji nevolimo plazme nikako.
Hvala
Budem provjerio, u specifikacijama je navedena moguanost montaže na 400×400 mm stalak.
Ja sam u Philips katalogu pronaso podatak za nosac 300x200mm. po VESA standardu.
Evo pogledao sam na televizoru, rupe su razmaknute 400 x 400 mm. Dodatna potvrda službena stranica: http://goo.gl/bYUQF
Znaci greska u katalogu, hvala na informaciji.
Moguae – za 32″ model je 200 x 200 mm
Hvala,Darco.
Kad očekuješ LG Nano?To bi trebao ipak biti hit.
Stigao je ;).
400Hz je komercijalni trik philipsa i drugih proizvo?ača, i nema nikakve veze sa pravih 400Hz, to je najobičniji 100Hz zato su i rezultati u usporedbi sa 7606 isti.
( neki samsung modeli reklamiraju se kao 100 Hz a nisu, d5000 model)
Ove godine proizvo?ači imaju nove metode izražavanja oštrine slike u pokretu, kod svakog je različita i svaki ima svoju metodu kako ju mjeri. MCI kod LG-ja, Motionflow kod Sonyja, Samsung, Toshiba, svi imaju svoja mjerenja. Philips se drži herca pa im 9706 ima 1200Hz. Za laike – to je duplo brže od 600 Hz plazmi :)