Iako većina zna za DuPont po svojim bojama koje se koriste od auto i avio industrije do naših domova te materijala poput Kevlara, neoprena ili Teflona, DuPont je isto tako i jedan od najvećih proizvođača esencijalnih materija za proizvodnju poluvodča.

DuPont fleksibilni OLED panel može se zaokretati u svim smjerovima prikazujući probne slike, ali i video do rezolucije 2560x1440 pixela.
Prije dvije godine, ovaj gigant s više od 60.000 zaposlenih izazvao je pravu oluju između divova CE industrije najavivši pokretanje nove tehnologije izrade OLED ekrana koja drastično smanjuje vrijeme proizvodnje i samim time cijene velikih ekrana prilagođene limitacijama tzv. mainstream tržišta. Nažalost, veliki potres u Japanu i Tsunami koji je uslijedio odgodio je izradu prototipne tvornice u Japanu gdje bi se 50″ OLED ekran mogao otisnuti u svega dvije minute, na razini s velikim LCD panelima.
Kako bi se pokušao osigurati što sigurniju izgradnju, DuPont se ipak odlučio na izgradnju tvornice u Sjedinjenim Američkim Državama. Slično kao i devet milijardi dolara teška investicija arapskog ATIC-a u GlobalFoundries tvornicu u državi New York, DuPont se isto tako odlučio za istočnu obalu, u cca. 400km udaljeni Newark u državi Delaware. U suradnji s državom Delaware, DuPont je objavio izgradnju prototipne OLED tvornice u Stine-Haskell Research Centru. Delaware će dati 920.000 dolara poreznih olakšica na DuPontovu investiciju u iznosu 30 milijuna dolara.
35 zaposlenih raditi će najmanje slijedećih pet godina na prototipnoj liniji koristeći takozvane “spraypaint” metode koje se već koriste u industriji poluvodiča. Predstavnici kompanije izjavili su da u slučaju uspjeha, masovna proizvodnja TV formata klasičnih dimenzija bi prestigla LCD po cijeni, a s ovim tehnologijom bilo bi moguće proizvoditi OLED zidove za cijenu koju je danas potrebno izdvojiti za 65-70″ TV uređaj.
Jedna od kompanija iznimno zainteresiranih za uspjeh ove probne linije jest i Microsoft, koji je nedavno otvorio vrata svog Edison Laba i pokazao kako kompanija budućnost vidi u interaktivnim zidovima, a ne klasičnim TV ekranima.