Panasonic TX-P46G20 usb HDD pomoć

Sve o televizorima marke Panasonic.
Joseph
VHS kazeta

Panasonic TX-P46G20 usb HDD pomoć

20 stu 2019, 13:45

Pozdrav svima,

nadam se da je post u pravom forumu ... ako nije molim da admin premjesti u odgovarajući..

Imam tv iz subjekta i koristim vanjski USB HDD za snimanje ponekih emisija ... sve je dosta staro (2011) ali tv još uvijek radi
skoro besprijekorno (jedan zvučnik malo iskrivljuje zvuk ali kako koristim uglavnom zvučnike kućnog kina to mi nije problem.

Problem mi je kako iskopirati ono što sam snimio na USB HDD (imam spojena dva HDD-a ..upravo mi je jedan prestao raditi a imam
snimljeno dosta toga što bi htio sačuvati ...

Panasonic je radi "copyrights-a" izmislio da se kod ovih tv-a vanjski HDD formatira tako da je čitljiv samo na ovom tv-u i nigdje drugdje ...
što je i nije OK ... sve što je snimljeno koristim samo doma za ponovno gledanje ... filmovi, crtići, vrtlarica, koncerti itd. ... i sada kad
mi je HDD radi starosti otkazao htio bi sve ono što imam na drugom HDD-u presnimiti na novi HDD ... pitanje kako (panasonic ne nudi tu opciju
barem ja ne znam kako to napraviti ..

ako HDD uključim na laptop (win7 ili mac) ne vidi se, pa me interesira da li netko kojim slučajem ima savjet kako vidjeti taj vanjski usb hdd na komjutoru (koji software da koristim za pregled) ... mogu stari HDD klonirati na novi HDD ali nisam siguran da li će se taj novi vidjeti na TV-u..

Na internetu nisam pronašao rješenje ali možda nisam dobro tražio ili mi je odgovor promaknuo ...

Hvala za vrijeme i trud oko odgovora ...

Lp,
wgottwe
Video CD

Re: Panasonic TX-P46G20 usb HDD pomoć

28 stu 2019, 07:54

Navodno se umjesto "standardnih" datotečnih sutava FAT ili NTFS koristi UFS2, a snimke su enkriptirane i mogu se gledati jedino na TV-u na kojem su snimljene.
Kopirati bi se vjerojatno i moglo iako je malo kompliciranije (korištenjem BSD ili Linux OS-a), ali u slučaju kvara TV-a i zamjene glavne ploče ionako više nećeš moći ništa od toga gledati.

Google translate pa:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2137030.html

Natrag na “Panasonic”

Ads

Info tab

Ukupno su: 33 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 31 gost.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 303 dana 09 pro 2019, 02:45.
Ukupno postova: 23622.
Ukupno tema: 3050.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.