LG tv sam se pali

Sve o televizorima tvrtke LG (nekadašnji Goldstar).
Kristijan
VHS kazeta

LG tv sam se pali

17 sij 2018, 12:45

Pozdrav Darko

Vlasnik sam LG oled (55EA970-ZA) tv-a već dvije godine a problem se pojavio nedugo nakon kupovine. Pa da počnemo redom nakon kupovine tv je radio super nekih tjedan dana nakon čega se magic smart daljinski počeo ponašati čudno kursor na tv-u bi odmah nestao tako da je korištenje izbornika kursorom postala noćna mora, da bi nedugo nakon toga tv se sam počeo paliti usred noći ili usred dana dok bi bio ugašen, a vrhunac je kada ugasite tv on se odmah sam pali tako da već dvije godine gasim tv na sklopku. U međuvremenu tv je bio dva puta na servisu i po izjavi servisera sa tv-om je sve u redu te je isti radio normalno tjedan dana po povratku sa servisa kada bi se problem opet vratio. Nakon toga sam zaključio da najvjerojatnije u radu tv-a problem pravi neki drugi kućni uređaj te sam počeo sa eliminacijom i pronašao uzrok a to je ROUTER. Prije dvije godine sam bio korisnik Optime, a sada T-com tako da sam promijenio dva routera i kod oba se problem javljao. Znači kada bi isključio router nakon dan dva tv bi se vratio u normalu tj. radio normalno bez gore navedenih problema, a po uključivanju problemi bi se vratili. S obzirom da nisam neki IT stručnjak pretpostavljam da je problem frekvencija routera tj.wifi signala koja pravi probleme tv-u E SAD PITANJE ZA NEKOG STRUČNIJEG OD MENE JE KAKO TO RIJEŠITI, da mogu istovremeno koristiti tv i internet u kući.
Također podrška od t com-a 0 bodova njima je bitno da router ispravno radi a to što pravi problem tv-u je slučaj za servis tv-a, dok u LG servisu tv također dobro radi tako da sam ja očito u IT bermudskom trokutu :D

Router se nalazi u hodniku nekih cca 2 metra udaljen od tv-a i dijeli ih zid.

Unaprijed hvala svima na savjetima

Natrag na “LG”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno su: 33 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 31 gost.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23588.
Ukupno tema: 3039.
Ukupno korisnika/ca: 7352.
Najnoviji/a korisnik/ca: culibrkd.
Rođendan, danas, nema nitko.