Quantcast

Panasonic 50VT50 problem

Sve o plazma zaslonima marke Panasonic.

Panasonic 50VT50 problem

PostPostao/la Karonja » 31 svi 2013, 11:51

Pozdrav.

Kupio sam gore navedeni TV prije nekih 10 mjeseci i imam jedan problem. Naime nemogu sa sigurnošću reči, ali čini mi se da od početka na dnu ekrana imam dvije horizontalne „poluprozirne“ crte u visini od 2-3 cm i dužini više od 60% ekrana. Na slici s puno boja nisu jako primjetne crte ali na tamnim podlogama ili crnom ekranu su dosta vidljive (otprilike izgleda kao da je svjetije boje ili se boje čak i mjenjaju na tom mjestu). Također imam osječaj da s vremenom situacija postaje sve gora i gora. Na televizoru se najviše gledaju filmovi/serije, te televizija. Ništa se ne prikazuje na tom mjestu u tom obliku da bi moglo uzrokovati „image retention“. (pokušao sam slikati efekt da pošaljem fotografiju, ali mi nije baš uspjelo).

Vezano uz „image retention“, također mi se čini da je televizor jako osjetljiv na njega, što s obzirom da je predzadnje generacije i po onome što sam čitao ne bi smjelo (iako se javilo par korisnika s istim problemom na raznim forumima, pa su u USA dobili zamjene). Pravi primjer je kada palim televizor, prikazuje se logo SmartViera na par sekundi i ako mi se slika prebaci na crnu (npr neiskorišteni HDMI ulaz) mogu vidjeti lagani otisak SmartViera loga. Probao sam razne kombinacije postavki slike, smanjivanje kontrasta na minimum, ali bez velike promjene (TV je inače kalibriran po postavkama uzetim s HdPortala).

Uglavnom javljam se u nadi da ćete mi moć dati nekakav savjet ili bar pretpostavku što bi to moglo biti, te da li su ova dva problema povezana, jer posao mi trenutno ne ostavlja previše vremena tako da nemam kad uzeti TV u auto i odnijeti ga na pregled, a i nije baš mali TV pa mi je i nespretno.
Karonja
VHS kazeta

Re: Panasonic 50VT50 problem

PostPostao/la Darco » 31 svi 2013, 16:11

Pozdrav,

problem pojave blago primjetnih linija se može pojaviti i kod plazmi i kod LCD-a, raznih uzroka nastajanja. Jasno da je ovo mnogo manje ometajuća nesavršenost u odnosu na potpuno crne linije koje se znaju pojavljivati na plazmama (dosta je pritužbi na Samsungove modele), te na raznobojne kod LCD-a. Nažalost nekakvo bombardiranje raznim bojama tu mnogo ne može pomoći, odnosno čini se da se poremeti nešto u kontroli pojedinih linija/zona i to bez servisa, odnosno zamjene televizora se ne može riješiti.

Kod testiranja plazmi sam učio kako se na pojedinim uzorcima, te kod prikaza horizontalnih oblika izbornika pojavljuju obrisi u horizontalnom smjeru, kao u nastavku i oni dopiru do ruba ekrana, te ovo nema veze sa zadržavanjem statične slike već se najvjerojatnije radi o načinu na koji je panel kontroliran.

Znam da ovo nisu neki konstruktivni odgovori, no doista se malo može napraviti jednom kada se nesavršenosti pojave na ekranu, a korisnik ih uoči. Pretpostavljam da je TV još pod jamstvom pa bi bilo dobro da barem nazovete servis i vidite s njima što i kako.
Bringing Definition to High Definition
TV: Panasonic 39E6E LCD | DVD/BD: PlayStation 3 | Media centar: Tvix Slim S1 Duo Audio: Denon PMA700AE + ProAC Response Tri Tower + Mission M72 Home Theater + B&W ASW675 subwoofer
Darco
HDTV Mastermind

PostPostao/la Karonja » 01 lip 2013, 20:17

Pozdrav,

Hvala na odgovoru. Nazalost znam da me ne gine odlazak u servis, ali cisto sam se htio pripremit kod ljudi koji znaju znanje da mi u servisu ne bi napricali svasta nesto, najvise me "strah" da mi ne prodaju pricu o image retentionu ili necem drugom sto nije pokriveno garancijom ako to nije to...

Uglavnom stavio sam par slika (nazalost ogranicen sam na ipad i mobitel pa nisu nesto) na kojima sam zaokruzio problem, ostalo su artefakti nastali losim foticem;). Mozda poblize opisu moj problem pa vam sine jos nesto.

Hvala jos jednom

EDIT:
Stavio sam rar datoteke sa slikama, jer su prevelike pa se razletio post.
Privitak/ci
20130601_205126.rar
(1003.58 KiB) Preuzeto 32 put/a.
20130601_210445.rar
(931.52 KiB) Preuzeto 17 put/a.
IMG_0028.rar
(865.04 KiB) Preuzeto 19 put/a.
IMG_0029.rar
(820.39 KiB) Preuzeto 15 put/a.
Karonja
VHS kazeta

PostPostao/la Darco » 02 lip 2013, 01:06

Da, vidim crte i vidim da bi u ovom slučaju baš mogli reći da je to zbog zadržavanja slike na poziciji na kojoj se prikazuju titlovi. Da su barem crte od ruba do ruba, onda bi to jasno ukazivalo na problematičnu kontrolu desetaka redova od njih 1080 koliko ih ima.

Vidite sa servisom, ako treba im pošaljite link na ovu temu na forumu da mogu vidjeti slike pa da bez nošenja probaju sugerirati što dalje.
Bringing Definition to High Definition
TV: Panasonic 39E6E LCD | DVD/BD: PlayStation 3 | Media centar: Tvix Slim S1 Duo Audio: Denon PMA700AE + ProAC Response Tri Tower + Mission M72 Home Theater + B&W ASW675 subwoofer
Darco
HDTV Mastermind

PostPostao/la Karonja » 02 lip 2013, 09:37

Da to je i meni palo na pamet, gledam dosta stvari s titlovima, ali kako je tako nesto moguce da se desi na Tvu od 17000kn? Sve opcije za sprecavanje ir-a su ukljucene , a da je nes staticno ostalo vidio bi se ir i negdje drugdje pretpostavljam. Cak sam se potrudio i skoro mjesec dana nisam nista s titlovima gledao, ali bez poboljsanja, crte su i dalje tu.

Servis mi je na moj mail samo odgovorio da donesem tv , bez pretpostavki i sugestija.

Imate mozda prijedlog u koji servis da idem? Tv je kupljen u Santa domenici, oni navode dva servisa MR servis i Silnica, iako na produzenom jamstvu pise MR servis. Ili mogu u potpunosti sam izabrat bilo koji ovlasteni?

Hvala na odgovoru u svakom slucaju
Karonja
VHS kazeta

Natrag na Panasonic

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.