Imate li HD filmove u svojoj kućnoj kolekciji?

Forum o Blu-ray i HD DVD filmovima, i ostalim sadržajima koji se na njima mogu naći.
Petar
S-VHS kazeta

Imate li HD filmove u svojoj kućnoj kolekciji?

06 tra 2008, 16:45

Potaknut nedavnom vijesti na HD televiziji da je u SAD-u prodano do sada 8 milijuna filmova na HD-u i komentarom jednog posjetitelja da ih je kod nas prodano puno više nego što kolega Darco misli, interesira me koliko članovi ovog foruma imaju filmova i kako se zovu.

Evo, ja nemam niti jedan, a koliko znam niti moji prijatelji...

Dakle, 0.
slika
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Imate li HD filmove u svojoj kućnoj kolekciji?

06 tra 2008, 16:54

Hej, ja imam dva i kupio sam ih samo zato što sam tada imao PlayStation 3 na testu, a bila je akcija 2 za 1 u Profil Megastore-u.

Inače, nitko od ljudi koje znam nema kupljeni HD film, par ih ima u Matroski, no to je više da mogu reći da imaju nešto u HD rezi. Cijene su još puno previsoke kako za filmove, tako i za reproduktore...
Bringing Definition to High Definition
hdfreak
DivX v.3.x.x

06 tra 2008, 22:36

Pa recimo ja imam par zripanih Bluraya (matroska, mkv) u rezi 1280x720 (znači 720p) koj sam skinuo iz puke znatiželje i ostao zatečen :o prikazanom slikom (u pozitivnom smislu)!!
Filmovi su : Rescue Dawn i Sunshine slika je fakat odlična, bolja od dvd-a...
TV: Samsung PS42C450 / BD-DVD: Blu-ray player LG BD550 / Notebook: Asus K61IC
Mytbit
S-VHS kazeta

28 tra 2008, 21:17

Razloga zasto ne posegnuti za narucivanjem Blu-Ray diskova sa amazon.co.uk...cijenu su u rangu 150-170kn ima i mnogo toga sto je dosta jeftinije...kad maknu VAT a naplate postarinu cijena je negdje tu...sad samo trebam nac jaftini Blu-Ray opticki pogon za svog PC-ja...
bosanac
S-VHS kazeta
Kontakt:

19 lis 2008, 14:02

Također imam par filmova u mkv formatu, ali ja ih gledam na običnom CRT televizoru... Ali nemislim kupovati Bluray player dosta vremena...
Dacho
S-VHS kazeta

19 lis 2008, 20:25

kupio 3 blue-raya sa http://www.sendit.com
nekoliko mkv, divx 720p i 1080p

gledam na fullHD laptopu (za sad)
skrpan
VHS kazeta

25 lis 2008, 13:53

imam oko 100 mkv-a većinom 720p, nekoliko 1080p 8-12gb, i HD-DVD Transformersa na disku
Grobnik
S-VHS kazeta

25 lis 2008, 16:47

Imam par u mkv. (Stardust,Indiana Jones,Hulk,The Mummy). Vidim da većina vas ima u mkv. pa me zanima s kojim programom ih prebaciti u DVD a da ostane kvaliteta približno ista.( Možda nije tu mjesto za to pitanje ,ali da ne otvaram novi post).Pokušavao sam s nekima ali dosta se gubi na kvaliteti.To pitam zato jer komp. mi u jednoj sobi Tv u drugoj i onda moram prenositi a baš mi se ni ne da svaki puta.No moram se i zhvaliti HD Televiziji i vama forumašima , jer ste svojim recenzijama i komentarima pomogli mi u odabiru.Danas sam kupio - Pioneer dv-410V jako sam zadovoljan.
Pozdrav.
drazen0409
VHS kazeta

13 stu 2008, 14:10

Zadnji par mjeseci sam prikupio kolekciju blue ray filmova sa BBC dokumentarnim sadržajima. Sve nabavljeno na amazon.uk
olio
VHS kazeta

16 stu 2008, 22:05

Grobnik je napisao/la:Imam par u mkv. (Stardust,Indiana Jones,Hulk,The Mummy). Vidim da većina vas ima u mkv. pa me zanima s kojim programom ih prebaciti u DVD a da ostane kvaliteta približno ista.( Možda nije tu mjesto za to pitanje ,ali da ne otvaram novi post).Pokušavao sam s nekima ali dosta se gubi na kvaliteti.To pitam zato jer komp. mi u jednoj sobi Tv u drugoj i onda moram prenositi a baš mi se ni ne da svaki puta.No moram se i zhvaliti HD Televiziji i vama forumašima , jer ste svojim recenzijama i komentarima pomogli mi u odabiru.Danas sam kupio - Pioneer dv-410V jako sam zadovoljan.
Pozdrav.
ovisi u koji format konvertiraš.. mkv hd filmovi su mpeg4 i/ili h.264 fajlovi
ovisi da li ti dvd player ili preko čega namjeravaš gledat podržava te formate, a ako ne podržava onda bi trebao u mpeg2 konvertirati ali gubitak na kvaliteti je ogroman ne treba se ni truditi bezveze

ja mkv konvertiram u mpeg4 pod vob ili m2ts container, kvaliteta ostaje ista a gledam preko Playstation 3

Natrag na “Blu-ray i HD DVD filmovi”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.

Ads

Info tab

Ukupno su: 34 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 32 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23439.
Ukupno tema: 2985.
Ukupno korisnika/ca: 7361.
Najnoviji/a korisnik/ca: mukeiei.
Rođendan, danas, nema nitko.