Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
amer
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

21 srp 2017, 00:09

Pozdrav,

molio bih za misljenje, ili ukoliko neko posjeduje ovaj TV, da podijeli iskustvo. Radi se o modelu SHARP LC-65XUF8772ES http://www.sharp.eu/av/product/8770-2/6 ... xuf8772es/. Prema navedenom, TV je veoma kvalitetan, dizajnerski lijep, a cijena za 65" je oko 1250 EUR. Iako se ne radi o Android TVu, smart opcije i nisu toliko bitne, jer imam uredjaj koji obavlja tu funkciju.
Zanima me da li je neko ima ovaj TV, ili ima neko misljenje o istom. Znam da je Sharp TV promijenio vlasnika, a i do sada imam vec nekih 6 godina Sharp TV sa kojim sam izuzetno zadovoljan, kvalitetom slike, prikazom boja, (nakon kalibracije) itd.

Unaprijed hvala.
velikan-os
VHS kazeta

24 srp 2017, 09:18

Poštovanje svima i lijepi pozdrav, naime slijedi mi kupovina televizora pa bih vas zamolio za savjet oko kupnje,
uzimao bi 55" i da je 4k , buđet mi je 7000kn +/- 500kn, do sad mi je nekako favorit za kupnju sljedeći tv
Samsung UE55KU6402UXXH Ultra HD LED TV i ovaj mi nije loš lg 55uj670v

Služio bi za gledanje filmova ,sport i igranje preko ps4.

Molim savjet ili preporuku.
Unaprijed hvala!
MadBeard
VHS kazeta

03 kol 2017, 12:32

Pozdrav svima!

Kupujem novi TV i ne kuzim se apsolutno nis u to, pa bi molio pomoc tj preporuku sto da kupim.

Budzet je 4500 kn cca.
TV ce biti u dnevnoj sobi, udaljenost 2.5 do 3 m.
Nisam ogranicen sa prostorom za postavljanjem TV-a tako da veca dijagonala nije problem.
Koristit ce se za gledanje filmova i serija, vj cu spojiti na PC preko HDMI-a za pogledati koji film.
Igrace konzole ne dolaze u obzir. Eventualno koju PC igru prebacim na TV, ali to ce biti rijetkost.

Ono sto mi je bitno je user friendly sucelje, kako samih kontrola TV-a, tako i smart TV OS-a.

Vidio sam da je u Elipsu akcija na PANASONIC TX-40EX600E model, sad je 4k kn umjesto 5k kn. Nisam siguran da je dijagonala od 40" dosta i da li je 60Hz ok.
Da li je to ok model? Da li bi mogao naci nesto bolje za te novce?
Malo sam trazio po netu, ali sam se dosta brzo izgubio u moru modela i oznaka.
Sad vise neznam da li bi bilo bolje uzeti Panasonic, Sony, LG ili sto vec u tom rangu cijene.

Uglavnom da ne duljim, htio bi preporuku sto bi mi se isplatilo uzeti za te novce.
Zahvaljujem svima na pomoci!
buki_st
VHS kazeta

08 ruj 2017, 13:23

Pozdrav ekipa!

Novi sam član foruma i trebam vašu pomoć ... idem polako u potragu za novim TV-om, pa bi mi svaki savjet/preporuka/mišljenje bili od velike pomoći ...

Situacija je ovakva:
dnevni boravak sa udaljenošću gledanja od cca 2,5 do 3,5m (mislim da bih možda čak bio sasvim zadovoljan i sa 43"), sa potrebom (nažalost) povremenog gledanja i iz većeg kuta od cca 45-60° (iz tog razloga pretpostavljam da bi se trebao fokusirati na IPS panele, ali oni imaju slabije boje i kontrast od VA, ako se ne varam??), a svjetlost ne tuče direktno u zaslon ...

Namjena: vjerojatno 80% vremena "klasični" tv program (starci) preko Bnet kabelske (znači bitno da može relativno kvalitetno prikazat i "standardni" signal) ... a naravno da tu i tamo mogu bez problema spojit lap/stick/hdd/i sl. za zavrtit koji filmić u većoj rezi sa normalnim prikazom titlova, funkcionalan wi-fi ... future proof koliko može biti (signal jel) ... eh, da ... i gejmanje mi NIJE bitan faktor.

Nisu mi neophodne niti neke posebne ekstra softverske mogućnosti, samo da glatko radi bez lagova i da je ergonomičan (i daljinski naravno) ... alergičan na te stvari jer moj 5-6 g. stari Philips me ubija sa ove dvije stvari (soft i daljinac) pa sam se zakleo da Philips (ovo je već drugi TV Philips kojim općenito nisam zadovoljan) više neću ni pogledati. :evil: Jer inače imam i Panasonic (starija plazma, ali nebitno) koji je 3 klase ispred po tim pitanjima u odnosu na ovaj Philips, a starija je i u sličnom cjenovnom rangu plaćena ...

I da ne duljim, još naravno za kraj i budžet ... recimo nekih cca 5k kn ... ali ako se treba mrvicu i više rastegnuti, radije ću još malo skupljati lovu nego uzeti nešto sa čim dugoročno ne bih bio zadovoljan. :cry:

Unaprijed se veoma zahvaljujem! :)
reactor
VHS kazeta

28 ruj 2017, 00:10

Pozdrav,
Može savjet za best buy televizora od 49'' - 55'', uhd, za raznoliko koristenje, ali naglasak na filmovima i ponesto igranja.
Budžet do 10 000 kn.
Hvalaaaaaa! :)
blagojvasilevski
VHS kazeta

25 lis 2017, 19:37

Pozdrav,
Js sam iz Makedonije i u potrazi za novog tv,pa bi mi svaku pomoc bila od velike pomoci

Zelim tv sa 55"+ dijagonalu.
Moj top izbor su bili OLED TV,medzutim sad sam u velikoj nedoumici.

Jel OLED tv jos uvjek imaju problem sa burn out i image retain?
Primetio sam to kod tv u salonu za prodaje tv-a. U proslosti sam koristio mobilne sa OLED displejom i kod svim sam imao problem sa burnout.
Ima li nekog sa oled tv ili nekog sa iskustvom sa oled tv-om.
Tv-om koji bi zeleo kupiti pre svijega bi se koristio za filmove i gejming.
Prostorija gde ce da bude tv nije veoma svetla.

Smart platformu mi je isto jako bitna stvar.
U velikoj sam nedoumici sada.
Ove su tv koju moze da se nadze kod nama i su u mome skracenoj listi

SONY
X900E, X930D, X930E

LG
OLED B7,C7
LED SJ810V, SJ850V,SJ 950V

SAMSUNG
Q7f,Q9f

Hvala ☺
sanci.dbk
VHS kazeta

01 stu 2017, 19:38

Pozdrav,

kupujem novi TV. Buraz mi ima samsung 40k5502akxxh i taj mi je fenomenalan ali premal. Trazim ekvivalent njemu u veličini 49'. Od iste te serije nisam uspio pronaci , ali ima ovih novijih serija pa eto ako mi netko moze savjetovati koji je to TV isti takav samo veći :)

Hvala!!
ringop
VHS kazeta

09 stu 2017, 13:52

Pozdrav ekipa, jako mi je potrebna pomoć pri izboru televizije. Uvijek pozurim pri izboru i izaberem glupost. Sada trenutno kupujem prvi put TV veličine minimalno 55''.
Ono što tražim u televizoru je da ima veliki ekran i tečnu sliku (ovo tecnu sliku je znam kako objasniti, to sam primjetio kod rođaka kad sam gledao njegov Panasonic TV. Takvu vrstu slike nisam primjetio kod LG televizija. Možda jedino kod Sony ili Sharp televizija.)

Ispod su sve televizije u tom nekom cjenovnom rangu. Ako možete molim vas savjetovati.

TV SONY 55W756 ANDROID

LG TV LED 55LH630V

TV SAMS.55KU6072

Panasonic TV 55 TX55DS503E

55K6372 Samsung

LED TV LG 55UH605V

TV SAMSUNG 55M5582

Samsung 55M5582

TV LED 55UJ6307 LG

VIVAX LED TV65LE74T2

SAMS.55K5502

Sharp LC55CUF8372ES
katko
VHS kazeta

11 stu 2017, 17:02

Pozdrav,
Najprije sve pohvale za stranicu, mrak je!
Planiram uzet TV do 3000 kuna, ali apsolutno nemam pojma sto treba gledat ni sto se isplati uzet.
Sad dolaze i akcije... Volio bih da je veci ekran, naravno, sto veci za tu cijenu to bolje. Ali ne opet naustrb kvalitete slike.
Vidim da vecina pise o udaljenosti s koje se gleda, pa eto onda to bi bilo oko 3-3,5 metara.

Hvala puno za bilo koji savjet!
dalibor3
VHS kazeta

13 stu 2017, 10:11

Poštovani,potrebna mi je vaša pomoć i svaki savjet je dobrodošao...
Planiram kupiti tv, veličina 55’ a budžet je maksimalno 10K. Planiram gledati veliku većinu preko interneta i Kodia uglavnom u HD rezoluciji, najviše sport pa onda sve ostalo. Volio bih da ima i dobro ozvučenje ali više bi volio uložit u dobru sliku nego soundbar,ali ako je neophodno...
Sviđa mi se model Philips 55pus7502 pa bih volio vaše mišljenje o njemu.
Unaprijed hvala

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno su: 33 korisnika/ce online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 32 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23443.
Ukupno tema: 2985.
Ukupno korisnika/ca: 7363.
Najnoviji/a korisnik/ca: Bart.
Rođendan, danas, nema nitko.