Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
amer
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

21 srp 2017, 00:09

Pozdrav,

molio bih za misljenje, ili ukoliko neko posjeduje ovaj TV, da podijeli iskustvo. Radi se o modelu SHARP LC-65XUF8772ES http://www.sharp.eu/av/product/8770-2/6 ... xuf8772es/. Prema navedenom, TV je veoma kvalitetan, dizajnerski lijep, a cijena za 65" je oko 1250 EUR. Iako se ne radi o Android TVu, smart opcije i nisu toliko bitne, jer imam uredjaj koji obavlja tu funkciju.
Zanima me da li je neko ima ovaj TV, ili ima neko misljenje o istom. Znam da je Sharp TV promijenio vlasnika, a i do sada imam vec nekih 6 godina Sharp TV sa kojim sam izuzetno zadovoljan, kvalitetom slike, prikazom boja, (nakon kalibracije) itd.

Unaprijed hvala.
velikan-os
VHS kazeta

24 srp 2017, 09:18

Poštovanje svima i lijepi pozdrav, naime slijedi mi kupovina televizora pa bih vas zamolio za savjet oko kupnje,
uzimao bi 55" i da je 4k , buđet mi je 7000kn +/- 500kn, do sad mi je nekako favorit za kupnju sljedeći tv
Samsung UE55KU6402UXXH Ultra HD LED TV i ovaj mi nije loš lg 55uj670v

Služio bi za gledanje filmova ,sport i igranje preko ps4.

Molim savjet ili preporuku.
Unaprijed hvala!
MadBeard
VHS kazeta

03 kol 2017, 12:32

Pozdrav svima!

Kupujem novi TV i ne kuzim se apsolutno nis u to, pa bi molio pomoc tj preporuku sto da kupim.

Budzet je 4500 kn cca.
TV ce biti u dnevnoj sobi, udaljenost 2.5 do 3 m.
Nisam ogranicen sa prostorom za postavljanjem TV-a tako da veca dijagonala nije problem.
Koristit ce se za gledanje filmova i serija, vj cu spojiti na PC preko HDMI-a za pogledati koji film.
Igrace konzole ne dolaze u obzir. Eventualno koju PC igru prebacim na TV, ali to ce biti rijetkost.

Ono sto mi je bitno je user friendly sucelje, kako samih kontrola TV-a, tako i smart TV OS-a.

Vidio sam da je u Elipsu akcija na PANASONIC TX-40EX600E model, sad je 4k kn umjesto 5k kn. Nisam siguran da je dijagonala od 40" dosta i da li je 60Hz ok.
Da li je to ok model? Da li bi mogao naci nesto bolje za te novce?
Malo sam trazio po netu, ali sam se dosta brzo izgubio u moru modela i oznaka.
Sad vise neznam da li bi bilo bolje uzeti Panasonic, Sony, LG ili sto vec u tom rangu cijene.

Uglavnom da ne duljim, htio bi preporuku sto bi mi se isplatilo uzeti za te novce.
Zahvaljujem svima na pomoci!
buki_st
VHS kazeta

08 ruj 2017, 13:23

Pozdrav ekipa!

Novi sam član foruma i trebam vašu pomoć ... idem polako u potragu za novim TV-om, pa bi mi svaki savjet/preporuka/mišljenje bili od velike pomoći ...

Situacija je ovakva:
dnevni boravak sa udaljenošću gledanja od cca 2,5 do 3,5m (mislim da bih možda čak bio sasvim zadovoljan i sa 43"), sa potrebom (nažalost) povremenog gledanja i iz većeg kuta od cca 45-60° (iz tog razloga pretpostavljam da bi se trebao fokusirati na IPS panele, ali oni imaju slabije boje i kontrast od VA, ako se ne varam??), a svjetlost ne tuče direktno u zaslon ...

Namjena: vjerojatno 80% vremena "klasični" tv program (starci) preko Bnet kabelske (znači bitno da može relativno kvalitetno prikazat i "standardni" signal) ... a naravno da tu i tamo mogu bez problema spojit lap/stick/hdd/i sl. za zavrtit koji filmić u većoj rezi sa normalnim prikazom titlova, funkcionalan wi-fi ... future proof koliko može biti (signal jel) ... eh, da ... i gejmanje mi NIJE bitan faktor.

Nisu mi neophodne niti neke posebne ekstra softverske mogućnosti, samo da glatko radi bez lagova i da je ergonomičan (i daljinski naravno) ... alergičan na te stvari jer moj 5-6 g. stari Philips me ubija sa ove dvije stvari (soft i daljinac) pa sam se zakleo da Philips (ovo je već drugi TV Philips kojim općenito nisam zadovoljan) više neću ni pogledati. :evil: Jer inače imam i Panasonic (starija plazma, ali nebitno) koji je 3 klase ispred po tim pitanjima u odnosu na ovaj Philips, a starija je i u sličnom cjenovnom rangu plaćena ...

I da ne duljim, još naravno za kraj i budžet ... recimo nekih cca 5k kn ... ali ako se treba mrvicu i više rastegnuti, radije ću još malo skupljati lovu nego uzeti nešto sa čim dugoročno ne bih bio zadovoljan. :cry:

Unaprijed se veoma zahvaljujem! :)

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 25 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 24 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23371.
Ukupno tema: 2961.
Ukupno korisnika/ca: 7311.
Najnoviji/a korisnik/ca: srecko.
Rođendan, danas, nema nitko.