Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

04 tra 2017, 20:05

VictorV je napisao/la:
03 tra 2017, 21:20
Pozdrav,

gledam 50 inčni KU6072 u Elipsu za 4400kn i čini mi se kao best buy za igranje i gledanje filmova sa USB-a. Jedino što me brine je nedostatak judder free 24p moda. Postoji li TV do 5000kn veličine 50ak inča koji uz low input lag i dobar kontrast ima i judder free 24p. Navikao sam na Panasonic UT50 koji to savršeno odrađuje pa sam skeptičan.
Pozdrav,

Samsung je poradio na prikazu 24p sadržaja, no i dalje nije to kao na nivou Panasonica, Sonyja i Philipsa. Stoga je moja preporuka Panasonic TX-50DS630E za nekin 4900 kn -> https://www.nabava.net/search.php?q=pan ... 630e&src=5
Bringing Definition to High Definition
bronco
VHS kazeta

11 tra 2017, 16:51

Poštovani,

molim za pomoć - tražim TV od max. 40" zbog ograničenja prostora koji imam u spavaćoj sobi (širina 90-ak cm). Planiram potrošiti d0 3500 kn, udaljenost 2,70m, frontalno gledanje, treba Smart TV, bez igranja, poželjne sve media player funkcionalnosti, ne treba 3D, ne želim zakrivljeni zaslon, signal dobivam putem B.neta, ne treba satelit.

Trenutno gledam modele LG 40UH630V i Samsung UE40KU6072 (dosad imam dobra iskustva s LG), no imam nekoliko nedoumica i pitanja.
a) Kakve su razlike LG 40UH630V i Samsung UE40KU6072? Znate li neki drugi sličan, a potencijalno bolji model od ovih ili nekih drugih proizvođača za preporučiti?
b) Treba li mi uopće UHD 4K za spavaću sobu na dimenziji 40" ili da potražim, nažalost tek nekoliko stotina kuna jefitinije, FullHD modele poput UE40K5502 ili UE40K5582? Koliko 4K uopće ima smisla ako 90% vremena gledamo B.net signal (katkad čak samo analogni da ne palimo receiver)?
c) Htio bih povremeno slušati zvuk slušalicama putem Bluetootha, pa me zanima radi li dobro ugrađeni Bluetooth za to (kašnjenje)? Koliko vidim ugrađeni Bluetooth imaju modeli K5502 i KU6400 te UH630V, ali ne i KU6072 - je li to istina?
d) Ne mogu baš pronaći nove modele LG-a za 2017, ali mi se čini da oni odustaju od dimenzije 40" te će imati samo 32" ili 43"? Znate li možda hoće li za 2017. uopće biti 40" (FullHD ili 4K) od LG-a? Odnosno, isplati li se čekati ili da kupim to što je sad u ponudi.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći i svim savjetima te odgovorima :-)
bronco
VHS kazeta

13 tra 2017, 15:34

Nastavno na prethodno pitanje vezano uz Bluetooth audio kompatibilnost, danas sam u dućanu za probu pokušao spojiti Bluetooth slušalice Philips SHB3060BK i Bluetooth zvučnik JBL GO sa Samsung TV serije KU5502 i LG TV serije LH630V (koje su jedine imali izložene). Rezultat je poražavajući - Samsung uopće nije uspio pronaći ni slušalice ni zvučnik, a LG je uredno uočio oboje, ali se uspio upariti jedino sa zvučnikom, dok je pri uparivanju slušalica nekoliko puta javio grešku i uparivanje nije uspjelo. Ljubazni prodavač mi je objasnio kako misli da kod Samsung TV-a uparivanje pomoću Bluetootha radi samo s njihovim sound barovima (?!), dok je LG ipak malo "otvoreniji" po pitanju toga, ali ne baš potpuno kompatibilan. Naravno, niti Samsung niti LG na svojim stranicama ili uputama nigdje nisu objavili listu kompatibilnih Bluetooth uređaja ili barem podržani standard, a jedino LG navodi da bi s TV-om u načelu trebale raditi njihove vlastite LG Bluetooth slušalice. Na kraju, ne znam kako saznati koje slušalice rade s kojim TV-om osim da ih doslovno testiram u dućanu (što znači da ih prvo moram kupiti te pronaći izloženi model i dovoljno ljubaznog prodavača da ih testira). Imate li bilo kakav savjet?
cirac
VHS kazeta

20 tra 2017, 11:19

Pozdrav ekipi, molio bi pomoć oko kupnje tv.
TV bi mi isključivo trebao za gledanje programa preko sobne antene pola godine, a sljedećih pola godine imao bi satelitsku antenu.Nije mi neophodan smart tv, ali bi volio da je T2CS2 i da tuner podržava hevc/h265 (ne samo za multimediju).
Moja trojba je između:
lg 43lh541v
philips 43pfs4131
samsung 43ku6072
Znam da je samsung najbolji ali je i 1000 kn skuplji od ostalih navedenih Tv-a.
Moje pitanje za iskusne forumaše bi bilo da li philips 43pfs4131 i lg 43lh541v imaju u sebi tuner koji podržava h265/hevc.Budući da dobijam totalno oprečne odgovore u samoj podršci od navedenih marki tv. Receno mi je da philips 43pfs541v ima hevc samo za multimediju, a za lg samo od serije uh modela i FullHD modeli serije LF630 imaju DVB-T2 TV tuner koji podržavaju i novi H.265/ HEVC kodek.
Možda imate i kakav drugi prijedlog u izboru tv u cjenovnom razredu philips i lg (do 2700 kn) koji ima T2CS2 koji podržava hevc/h265.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
eva_cro
VHS kazeta

22 tra 2017, 00:08

Pozdrav svima,

isprike ako je već bio sličan post, no s obzirom da ih je tisuće, pitam individualno.

Zamolila bih savjet za kupnju TV-a sa sljedećim specifikacijama:
- 32" (nema nažalost prostora za više)
- SmartTV
- Full HD (4k pretpostavljam ni nema na 32")
- služio bio ponajviše za gledanje filmova / serija, streamova, Netflix... znate već.
- budžet - poželjno da je max 3500 kn

Na netu smo našli masu različitih modela, uglavnom starijih jer svi pucaju na ogromne televizije pa ovih "manjih" baš i nema...

Znači ako netko ima neki savjet za best buy za gore navedene specke :)

Hvala unaprijed!

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 17 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 15 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23221.
Ukupno tema: 2943.
Ukupno korisnika/ca: 7252.
Najnoviji/a korisnik/ca: Ecavani7.
Rođendan, danas, nema nitko.