Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
vkci32
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

23 vel 2017, 14:32

oštovani,
Molim savjet. U rasponu od 4.500 do 5.500 kuna kupujem TV. Vidim da su tu SAMSUNG UE49KU6402, LG 49UH661V, PHILIPS 49PUS6501. Ovaj Samsung ima 5 godina garancije i VA panel što je više kontrasta a LG ima IPS i bolji kut gledanja dok Philips ima jedini 100HzIPS panel i Android ali je i najskuplji. Neće se koristiti za igrice, ako hoću KODI za prva dva mi treba Android Box.Da li je za sport bolji IPS ili VA panel. Najpovoljniji je Samsung no da li je i najbolja opcija.
Kada u trgovine stiže novi line up ovih marki za 2017. godinu i isplatiti li se malo sačekati.
Molim savjet
Neno85zg
VHS kazeta

25 vel 2017, 14:40

Prije svega pozdrav cijeloj ekipi od novopečenog člana HDTv foruma.

Molim malu pomoć oko odabira tj. preporuku modela i veličine TV-a.
Nisam bas baš neki fan preogromnih televizora i zapravo se malo i bojim prevelikog TV-a. (gledajući po tablicama o udaljenosti, preporuka bi mi bila oko 160 ili cak 170cm, što mi se osobno čini preveliko, a naročito kao prelaz sa Philipsa dijagonale 66 cm HD ready (720p).
S obzirom na trendove iz odabira sam izbacio FHD, tako da gledam UHD/4k televizore.

Budžet (koliko novaca planirate najviše potrošiti): do 7500kn (max 8000)
-----------
Udaljenost gledanja (u metrima, otprilike): frontalno ( najčešća pozicija gledanja) 2,70m , a najbliža pozicija je oko 1,90m, ali ne koristi se često.
-----------
Raspored sobe (TV će se gledati pretežno frontalno, iz manjeg ili većeg kuta): pretežito frontalno ili iz manjeg kuta
-----------
Važnost Smart TV-a (koliko vam je bitno surfanje, aplikacije, igre): VAŽNO!
-----------
Igranje (hoćete li igrati na TV-u igre preko konzola, PC-ja, koliko ste zahtjevan igrač/ica): Možda preko konzole
-----------
Media player (hoćete li gledati filmove, slike i slušati glazbu preko USB media playera u TV-u ili preko mreže): Sve dolazi u obzir.

Ne interesira me 3D, niti zakrivljen TV.

+ preporuka satelitski prijamnik ugrađen u tv ili poseban uređaj?

Hvala unaprijed! :)
gasso
VHS kazeta

01 ožu 2017, 18:42

Pozdrav ekipi na forumu. Trebam savjet u vezi kupovine TV
Trebam: LED- UHD rezolucija - oko 102 cm.dijagonale - gledanje TV sa cca 3-4 metra frontalno - SMART da - igranje ne - Media player da - 3D ne- zakrivljen ne - Preferiram Samsung, LG, a može i druge po preporuci. Budžet do 4000-4500 max. Hvala unaprijed!
jaZey
VHS kazeta

06 ožu 2017, 13:11

Pozdrav svima, molim savjet za kupovinu tv-a.

55-60 velicina ekrana

Budžet: 6000 do 8000 kn
-----------
Udaljenost gledanja: 3,7 metara
-----------
Raspored sobe: frontalno, dnevna soba
-----------
Važnost Smart TV-a: NE, imam mi box
-----------
Igranje: NE
-----------
Media player (hoćete li gledati filmove, slike i slušati glazbu preko USB media playera u TV-u ili preko mreže): ne

Najvise se gleda sport i filmovi, najzanimljiviji do sada mi je http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sa ... j6282.aspx makar je stari model i FHD
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

07 ožu 2017, 19:50

vkci32 je napisao/la:
23 vel 2017, 14:32
oštovani,
Molim savjet. U rasponu od 4.500 do 5.500 kuna kupujem TV. Vidim da su tu SAMSUNG UE49KU6402, LG 49UH661V, PHILIPS 49PUS6501. Ovaj Samsung ima 5 godina garancije i VA panel što je više kontrasta a LG ima IPS i bolji kut gledanja dok Philips ima jedini 100HzIPS panel i Android ali je i najskuplji. Neće se koristiti za igrice, ako hoću KODI za prva dva mi treba Android Box.Da li je za sport bolji IPS ili VA panel. Najpovoljniji je Samsung no da li je i najbolja opcija.
Kada u trgovine stiže novi line up ovih marki za 2017. godinu i isplatiti li se malo sačekati.
Molim savjet
Pozdrav,

Među navedenima je najbolji izbor SAMSUNG UE49KU6402. Za sport su bolji VA paneli jer imaju manje izražen efekt prljavog ekrana što može ometati pri gledanju. Novi TV-i stižu od početka travnja pa nadalje, no glavninu očekujem u svibnju. U ovoj klasi neće biti ogromnih promjena u odnosu na 2016 ponudu.
Bringing Definition to High Definition
munja
VHS kazeta

09 ožu 2017, 17:12

Pozdrav svima!

Trazim preporuku za FHD TV za dnevnu sobu dijagonale 40" do 45", 1080p.

Udaljenost gledanja je 2.5m, a najvise se gledaju filmovi sa racunala i obican tv program. Naglasak je na kvaliteti slike i cijeni, u tom segmentu trazim best buy. Treba imati DVB-T2 tuner i podrzavati razlicite formate video fileova.
Video igre, smart TV i UHD znacajke mi nisu vazne, kao ni brand. Otvoren sam prema kineskim proizvođacima tipa hisense, vizio i sl. ako su nabavljivi u HR.

Ono sto sam nasao tu među recenzijama je Samsung 40K5502. Zena mi ne da da uzmem 49" model tog TVa :)
Postoji li TV (ne nuzno Samsung) dijagonale 42"-45" koji nudi bolji omjer dobiveno/ulozeno?
VAZNO: Isplati li se cekati da 2017 lineup dodje u HR trgovine u nadi da ce trenutno dostupnim TV-ima pasti cijena?

Hvala puno!!!
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

11 ožu 2017, 19:00

munja je napisao/la:
09 ožu 2017, 17:12
Pozdrav svima!

Trazim preporuku za FHD TV za dnevnu sobu dijagonale 40" do 45", 1080p.

Udaljenost gledanja je 2.5m, a najvise se gledaju filmovi sa racunala i obican tv program. Naglasak je na kvaliteti slike i cijeni, u tom segmentu trazim best buy. Treba imati DVB-T2 tuner i podrzavati razlicite formate video fileova.
Video igre, smart TV i UHD znacajke mi nisu vazne, kao ni brand. Otvoren sam prema kineskim proizvođacima tipa hisense, vizio i sl. ako su nabavljivi u HR.

Ono sto sam nasao tu među recenzijama je Samsung 40K5502. Zena mi ne da da uzmem 49" model tog TVa :)
Postoji li TV (ne nuzno Samsung) dijagonale 42"-45" koji nudi bolji omjer dobiveno/ulozeno?
VAZNO: Isplati li se cekati da 2017 lineup dodje u HR trgovine u nadi da ce trenutno dostupnim TV-ima pasti cijena?

Hvala puno!!!
Pozdrav,

Slobodno recite suprugi da 45" televizori ne postoje i da je iduća dijagonala 49" što je ujedno i vrlo popularna veličina u našim krajevima. Među Full HD televizorima moja preporuka s obzirom na kvalitetu slike je Panasonic TX-40DS630E, no isti s druge strane nije best buy zbog slabije podrške za različite formate preko USB-a, te izostanka HEVC podrške za multimediju i DVB-T2. Sukladno tomu, moja preporuka bi išla nekom Samsung modelu serije 6, npr. Samsung 4K TV UE50KU6072 modelu - recenziju 40" modela možete pronaći ovdje: http://hdtelevizija.com/2016/10/13/sams ... recenzija/
Neno85zg
VHS kazeta

12 ožu 2017, 11:27

Pozdrav jos jednom,

Prvi post mi je očito bio previše neodređen i širok, pa ću pokušati postaviti neke okvire da dobijem odgovor.
S obzirom da će se podjednako gledati i sa bočne udaljenosti 1.90m i frontalno sa 2.70, odlučio sam se na 43", jer se bojim da nam nesto preko toga ne bi bilo "pre"veliko, jer nismo ljubitelji ogromnih TV-a.
Smart TV nam je jaako bitan...što veće mogućnosti i podrška za app to bolje, a što se tiče igara možda bi eventualno bila kakva konzola, ali ništa pretjerano...
Budžet je oko 7000kn

Moj favorit je:
Sony Bravia KD-43XD8305
http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-so ... 05-4k.aspx

uz to bi vjerojatno išao:
Soundbar SONY HTCT390.CEL
ali to nije sad primarno...

Sad me interesira što se tiče samog TV-a, dali za ove novce moze nesto bolje, odnosno iste mogućnosti za manje novaca. Naravno u 43".

Hvala unaprijed!
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

12 ožu 2017, 12:57

Neno85zg je napisao/la:
12 ožu 2017, 11:27
Pozdrav jos jednom,

Prvi post mi je očito bio previše neodređen i širok, pa ću pokušati postaviti neke okvire da dobijem odgovor.
S obzirom da će se podjednako gledati i sa bočne udaljenosti 1.90m i frontalno sa 2.70, odlučio sam se na 43", jer se bojim da nam nesto preko toga ne bi bilo "pre"veliko, jer nismo ljubitelji ogromnih TV-a.
Smart TV nam je jaako bitan...što veće mogućnosti i podrška za app to bolje, a što se tiče igara možda bi eventualno bila kakva konzola, ali ništa pretjerano...
Budžet je oko 7000kn

Moj favorit je:
Sony Bravia KD-43XD8305
http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-so ... 05-4k.aspx

uz to bi vjerojatno išao:
Soundbar SONY HTCT390.CEL
ali to nije sad primarno...

Sad me interesira što se tiče samog TV-a, dali za ove novce moze nesto bolje, odnosno iste mogućnosti za manje novaca. Naravno u 43".

Hvala unaprijed!
Pozdrav,

S obzirom na navedene kriterije, kao i važnost Smart TV platforme, smatram da je odabrani Sony TV idealan izbor.
VictorV
VHS kazeta

03 tra 2017, 21:20

Pozdrav,

gledam 50 inčni KU6072 u Elipsu za 4400kn i čini mi se kao best buy za igranje i gledanje filmova sa USB-a. Jedino što me brine je nedostatak judder free 24p moda. Postoji li TV do 5000kn veličine 50ak inča koji uz low input lag i dobar kontrast ima i judder free 24p. Navikao sam na Panasonic UT50 koji to savršeno odrađuje pa sam skeptičan.

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno su: 32 korisnika/ce online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 31 gost.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23371.
Ukupno tema: 2961.
Ukupno korisnika/ca: 7311.
Najnoviji/a korisnik/ca: srecko.
Rođendan, danas, nema nitko.