Pomoć oko kupnje dvd-recordera

Forum posvećen pitanjima i diskusijama o DVD snimačima (također poznatima i kao DVD rekorderi).
kolani
VHS kazeta

Pomoć oko kupnje dvd-recordera

22 lis 2009, 17:33

Pozdrav svima!

Naumio sam kupit dvd-recorder i kad samo malo proroštao po netu shvatio sam da to i nije samo tako, na moju žalost.

Za početak kriteriji:
1) Da mogu preko njega snimat sadržaje sa telke koje dobivam putem b-net tunera(kabelska tv) u zagrebu.
Slika:
http://www.bug.hr/_cache/d2674426e50e02 ... ef4985.jpg

2) Da moze normalno vrtit filmove snimljene na dvd-u, koji otprilike svi izgledaju ovako:
http://img63.imageshack.us/img63/4985/s ... 221802.gif
i da čita titlove eventualno s mogučnostima podesivosti po veličini.

3) Cijena da je do 3000 kuna. Mogao bi i malo vise ako bi se isplatilo. Min. 150gb harda ( Moje mišljenje da je čisto dovoljno)

Ono što imam:
  • Telka od Sony-a, serija bravia. Specifikacije na ovom linku:
    http://www.svijet-medija.hr/Article.asp ... 58&sid=154
    Ima dvb-t tuner te hdmi ulaz, te je hd ready.

Gorenavedeni tuner od b-neta preko kojeg primam tv signal putem kabelske televezije.

Pržilica na kompu za DVD-e.

Pitanja:
    Stvarno neznam otkud krenut a da ne se ne zapetljam .
    1) Dal ću na mozebitni recorder spajat tuner direktno na njega i kojim bi to kablom činio?
    2) Dal je u tom slučaju potrebno da dvd recorder takodjer sadrži tuner ili sam pomiješao kruške i jabuke?
    3)Dal bi za gledanje dvd-a onda još išao posebni kabel iz recordera u telku.
    Ako da, koji?
    Dal normalni scart da uzmem, ili da kupim hdmi kabel.

4) Ako hdmi, dal ću snjim dobit na kvaliteti pošto vrtim filmove kvalitete gore navedene rezolucije? Tu će se očito radit upscalingu kod telke, pa sam čitao da neki dvd-recorderi već imaju ugradjeni taj upscaling...pa ga takvom (720 širine,tj. u mom slučaju 766) isporuče televizoru.

5) Ako uopće hdmi dolazi u obzir, koji kabel koristit? Cijene kabela u rangu sam vidio od 250 pa do nekih 600 kuna ako se ne varam, pošto mi se čini da se sa dvd recorderima ne isporučuju takvi kablovi.

6) Čitao sam o novom/starom formatu hd dvd, dal takve mogu pržit preko standardne pržilice za dvd na kompu...ili je to nešto sasvim drugo.

P.s. O blu-rayu ne razmišljam.
    ali bi htio nešto kvalitetniji dvd-recorder.

Eto brdo pitanja, a nigdje baš nisam našao kompletni user guide gdje bi mogao sve odgoovore naći. Ako će bit kakva dobra duša bar da dio nedoumica razriješim, bio bi jako zahvalan. Dao sam maksimum podataka što sam našao, nadam se da će pomoć.
    Svaka čast forumu i stranicima hd televizije, no nažalost evo došao do kraja tunela i nema više svijetla

P.P.S.
    Isti post sam ostavio na forum.hr., pa da me ne objesite odmah na stup srama :D ...nisam bio siguran dal to isti stručnjaci moderiraju. Ako da, ja se ispričavam na duplom postanju.
kolani
VHS kazeta

Re: Pomoć oko kupnje dvd-recordera

23 lis 2009, 17:10

Hvala na odgovoru i isprika za esej.
Iskreno nebih takav esej pisao da nisam što više informacija htio dat, a opet tokom pisanja shvatio sam da me tonu toga muči. Uglavnom polovio sam osnovne stvari e sad još par sitnica. :oops:

1)Zašto veliš da bi trebao imat analogni i digitalni tuner dvd recorder, kad bi ga spojio sa digitalcem od b-neta?
2)Znači potrebno je naglasit prilikom kupnje da mi je potreban dvb-c tuner kod recordera?
3)Koliko keša za hdmi kabel? Čitao sam za verzije od 25 kuna pa do 250 kuna za metar kabla. Meni bi inače trebao metar i pol kabla.
4)Dal će se uopće vidjet razllika u kvaliteti na ovoj telki (Sony LCd bravia-gore naveden tip) koju imam ako ću vrtit divx-e navedene rezolucije(gore) izmedju hdmi-a i recimo verzije da recorder spojim sa telkom scartom?

Hvala još jednom bilo kome na bilokakvoj pomoći :D
kolani
VHS kazeta

06 stu 2009, 12:00

http://www.sancta-domenica.hr/detalji_p ... _sony.aspx

http://www.sancta-domenica.hr/detalji_p ... _sony.aspx

Ima li tko iskustva sa sony dvd recorderima i na kakvom su glasu opčenito?
bakšaj
DivX v6.x.x

17 pro 2009, 16:03

možeš i ovo razmotriti kao mogućnost za dvd snimača -SAMSUNG DVD-SH895
evo ti link:
http://www.samsungcenter.net/detalji_pr ... msung.aspx
stevopek
Video CD

28 pro 2009, 20:22

Imam Sony lcd(Bravia),sony snimac (hdmi)i sat resiver(hd),zanima me na koji nacin ta 3 uredjaja + antena povezati da bih mogao imati sat snimanje?
CUKI7
VHS kazeta

28 pro 2009, 23:56

Prije nekog vremena sam nabavio Sony-ev dvd recorder RDR HX 750. Imam i LCD sa dvb-t tunerom. Na recorderu mogu dobiti samo analognu sliku sa tv-a. Vele mi dečki u Technomax-u da ću si morati kupiti novi recorder koji u u sebi ima dvb-t tuner. Jel oni to iz mene, hlebinca, pokušavaju izvući još love ili je to fakat tako? :?:
dragec52
S-VHS kazeta

29 pro 2009, 09:20

Haj. Imaš Samsung DVD SH-895 sa digitalnim tunerom. Ukucaj na Google i saznaj detalje. Ja ga uzeo 24.12 i za sad sve OK.
CUKI7
VHS kazeta

30 pro 2009, 01:11

Nani je napisao/la:To je tako.
Hvala.

Mogu li PS3 iskoristiti za tu svrhu? :?
CUKI7
VHS kazeta

31 pro 2009, 17:55

F_ck!
stevopek
Video CD

31 pro 2009, 21:24

Dakle, imam DVD rekorder Sony sa analog. tjunerom ,zar nemogu snimati sa SAT resivera ?

Natrag na “DVD snimaci”

Ads

Info tab

Ukupno su: 23 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 21 gost.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 303 dana 09 pro 2019, 02:45.
Ukupno postova: 23622.
Ukupno tema: 3050.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.