satelitski prijemnik

Forum o digitalnim satelitskim prijemnicima (Digital Video Broadcast - Satellite).
cukov77
VHS kazeta

satelitski prijemnik

27 stu 2008, 23:29

lijepo bih molio znalce,a vidim da ih ovdje ima za odgovore,no molio bih bez ljutnje jer laik piše.
dakle radi se o slijedećem:
1.imam max tv oko 2 i pol godine i dugotrajnim razmišljanjem shvatio sam da mi ne treba kombinirani
satelit+zemaljski prijemnik nego samo satelitski ako se slažete.
2.od satelit.recievera imam stari hirschmann oko 11 god.koji dobro radi ali tih tridesetak programa znam već
napamet,pa je vrijeme za promjene.
3.ne treba mi neki vrhunski profi reciever za 2000kn ali 1000kn bih recimo odvojio.
zanima me koji satelitski prijemnik nabaviti i po kojoj cijeni da ga mogu spojiti na moju pany plazmu pv40 kad
sam već odustao od kombinatorca.
što bih dobio što se kvalitete slike tiče tj.spajanje preko hdmi kabela jer koliko znam ovi jeftiniji nedaju hd signal
da li je dovoljna antena/tanjur taj koji imam na krovu ili i to treba nešto mijenjati
znači mislim iz vaših prijašnjih postova da se vrtim oko dm500 ili wob-ova katherin ufs910 ili......
molim pomoć
krikesa
Video CD

Re: satelitski prijemnik

11 pro 2009, 10:24

Hm, ako je staro 11 godina i imaš 30ak kanala,onda je sasvim moguće da imaš još analogiju, što znači da bi morao mjenjati i LNB-e na anteni.
Sa satelitskom nekoliko stvari moraš znati.
1. Za 1000kn nećeš baš naći nešto da valja i da ima HDMI
2. Da nemaš puno toga "free" za pogledati.
Ako želiš puno toga gledati za male novce, onda je to DM500 ili kopija, ali onda činiš ustupak da nemaš HDMI, nemaš HD prijem i kvaliteta slike je kakva je.
Sa Kathreinom dobijaš dosta kompliciraniji uređaj, dobijaš HD, i isto možeš puno toga gledati (CSom) samo je stvar da je taj Kathrein stvarno kompliciran. Da se podesiti sve, ali je teže nego na recimo na DMu, podrška je slabija itd... Možda je ovo sa kompliciranosti malo subjektivno jer ga nisam baš puno koristio, ali nije baš sreća. Osim toga, taj uređaj je, čini mi se i teško naći na tržištu više.
Imaš par HD prijemnika koji bi trebali puno bolje raditi, ali su dosta iznad cjenovnog ranga (preko 2500-3000kn) a to su Azbox Elite ili Premium te DM800
krikesa
Video CD

Re: satelitski prijemnik

14 pro 2009, 11:02

Evo, nadam se da ćemo uspješno pokriti i ovo područje i drago mi je da sam dio "ekipe".
Pozdrav svima.

Natrag na “DVB-S receiveri”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.

Ads

Info tab

Ukupno je: 39 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 38 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23589.
Ukupno tema: 3040.
Ukupno korisnika/ca: 7351.
Najnoviji/a korisnik/ca: culibrkd.
Rođendan, danas, nema nitko.