Cudan problem HDMI konekcije Denon-Samsung

Sekcija o kalibraciji televizora i ostale HD opreme, razmjena iskustava, savjeta, testnih alata i postavki nakon kalibracije po modelima.
tamba
VHS kazeta

Cudan problem HDMI konekcije Denon-Samsung

01 svi 2016, 09:53

Zamolio bi nekog od strucnjaka za objasnjenje i pomoc...vrlo cudan problem prenosa slike sa AV resivera Denon avr x-1000 na Samsung tv serie F7000...oboje je kupljeno novo....radilo ok vrlo kratko vremena,mislim da to mogu povezati sa udarom groma u blizini kuce...poslije odredjenog vremena kad sam htjeo uci u meni od Denona vidim da nema konekcije sa hdmi....ali zvuk i sve ostalo radi sasvim normalno preko hdmi,kao i funkcija automatskog gasenja i paljenja (ANYNET HDMI+CEC KONTROL)....(znaci sve radi osim slike koju denon salje na tv) probam bezbroj kombinacija i utvrdim da je problem do av resivera (denon)....bio je pod garanciom i popravljen je....donesem kuci spojim na tv i sad prepozna hdmi,promjeni boju ekrana na tv ali opet slike nema....probam denon na dva druga samsung tv-a i radi sasvim normalno sve....probam spojiti laptop i sony playstation preko hdmi na svoj tv i sve radi ok....ocigledno je sad sve ispravno ali vise nece da radi ovaj tv i resiver zajedno uparu....a u svim drugim kombinacijama rade.....da li je ko imao ovakav problem,je li moguce da isti hdmi port ima neki protokol koji moze biti ostecen za odredjen izvor ?????
Ima li kakave sanse da se ovo rijesi jer mi je sad resiver u sustini beskoristan ?!
HVALA !

Natrag na “Kalibracija - savjeti, iskustva i postavke”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno su: 23 korisnika/ce online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 22 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.