Common interface ( CI )

Sve o uslugama digitalne SD i HD televizije B.net-a.

Re: Common interface ( CI )

PostPostao/la damiramida » 10 sij 2011, 00:31

fuchka je napisao/la:Pozdrav

Imam problem sa svojim Phillips 42pfl5603d (dvb-t) TV-om. Imam Conax Cam modul, pravilno je prištekan u CI slot, antena uštekana u tv, bnet kartica je pravilno umetnuta u modul, međutim pronalazi samo 4 DVB programa. B.netov prijemnik pronalazi normalno sve programe. Postavio sam postavke zemlje na švedsku, finsku, norvešku, njemačku, češku, sloveniju i ništa ne pronalazi. TV firmware upgrejdan na zadnju verziju i opet ništa.

Isti modul i karticu uštekam u svoj LG tv i sve radi. Na priključku imamo dva receivera + kartice. LG ima svoj conax cam modul (a probao i sa phillipsovim) i karticu i s njime nemam problema.

Više neznam što da probam. Help please.

Gore u tekstu spominjes DVB-T a tebi je potrebno traziti kanale na DVB-C.
Philips ima DVB-C tuner?
Si pretrazio bas frekvencije od DVB-C tunera?
damiramida
VHS kazeta

PostPostao/la ludijak » 14 sij 2011, 17:35

fuchka je napisao/la:Pozdrav

Imam problem sa svojim Phillips 42pfl5603d (dvb-t) TV-om. Imam Conax Cam modul, pravilno je prištekan u CI slot, antena uštekana u tv, bnet kartica je pravilno umetnuta u modul, međutim pronalazi samo 4 DVB programa. B.netov prijemnik pronalazi normalno sve programe. Postavio sam postavke zemlje na švedsku, finsku, norvešku, njemačku, češku, sloveniju i ništa ne pronalazi. TV firmware upgrejdan na zadnju verziju i opet ništa.

Isti modul i karticu uštekam u svoj LG tv i sve radi. Na priključku imamo dva receivera + kartice. LG ima svoj conax cam modul (a probao i sa phillipsovim) i karticu i s njime nemam problema.

Više neznam što da probam. Help please.

kod pretraživanja kanala odaberi Finsku ili Njemačku, a ne Hrvatsku
ludijak
VHS kazeta

PostPostao/la Rokoprc » 21 sij 2011, 20:58

Pozdrav svima. Duze vrijeme pratim HDteleviziju, citam forum i pozdravljam urednike kao i sve forumase na vrlo korisnim i zanimljivim informacijama.

Iako sam se potrudio razaznati iz postova, ipak jednu stvar nisam siguran pa bih imao pitanje. Nadam se da postavljam pitanje na pravom mjestu, ovdje mi se cini najprikladnijim...

Imam LCD TV Sony KDL-32S5500 s CI+ utorom, te koristim prosireni Bnet paket (bez HD-a).
http://www.sony.hr/product/t32-s-series/kdl-32s5500#pageType=TechnicalSpecs
U tehnickim specifikacijama TV-a ne govori se nista o DVB-C tuneru, pa sam u dvojbi da li TV podrzava gledanje Bneta ako bih kupio Conax modul?
Ukljucio sam kabel direktno u TV (zaobisao STB) i nasao mi je oko 40 programa na analog i 4 na digital. Iz toga sam pomislio kako ipak ima DVB-C jer kako bi drukcije nasao kablovske programe ali nisam siguran.

Molio bih ako netko ima isti ili slican TV, odnosno ako zna da li je s ovim TV-om moguce uzeti modul i pratiti Bnet bez njihovog STB-a!
Hvala, Roko
Rokoprc
VHS kazeta

PostPostao/la daniel66 » 25 sij 2011, 21:17

Nemam ovakav tv, ali analogni programi koje si našao nemaju nikakve veze sa DVB-C standardom, koji je digitalan. Tražio sam malo po net i našao sam manual u kojem se spominje samo analogni i DVB-T tuner. Iz toga zaključujem da nemaš DVB-C tuner. Neka me ispravi netko ako ima više informacija o tv-u.
daniel66
DivX v.3.x.x

PostPostao/la Rokoprc » 06 vel 2011, 17:45

Hvala Daniel na odgovoru.
Cijenio bih kad bi jos netko dao kakvu pomoc-info ako zna, kako ne bih uzalud kupovao modul (400-njak kn)
Rokoprc
VHS kazeta

PostPostao/la ferdo22 » 24 tra 2011, 10:40

iako sam ovo pitanje postavio več u rubrici televizora sad mi je palo na pamet da bi mogao i ovdje.Dakle, imam panasonic x20 plasma ,b.net xvision,conax cam s umetnutom karticom i sve više manje radi ali svako malo mi se desi da se izgube neki programi pa moram ponovo skenirati.Prije su nestajali neki ne toliko važni ali u zadnje vrijeme kad mi nestanu svi naši(htv1,htv2,htv+,nova,rtl,rtl2) to več postaje problem.Najgore mi je što nikako nemogu skužiti neko previlo po kojem se to dešava.Uglavnom kad se tv ujuto upali tih programa nema ali nije svaki dan tako nego bude par dana sve u redu pa onda par dana zaredom nestanu i tako
ferdo22
VHS kazeta

PostPostao/la gogo5250 » 17 lip 2011, 21:14

Pozdrav svima...novi sam na forumu i tražim odgovor na pitanje, mislim da sam na pravom mjestu...

Naime, imam Samsung series 6 TV kupljen prije mjesec dana. Koristio sam Bnet analogni paket, a sad sam se odlučio uzeti prošireni digitalni i HD, kad već televizor to podržava.

Nakon mjesec dana čekanja i zivkanja da mi nekoga pošalju doma, danas je stigao čovjek sa recieverom (ogromnim) i sve to namjestio...156 programa, slika super, HD odlična (iako nemam s čim uspoređivat). Međutim, ta kutija je ogromna, kad uz to dodam i DVD i pojačalo koje stoji pored TV-a, uzme mi pola sobe, pa sam se pitao čemu služi onaj utor u TV-u iza, CI. Što se tiče tehnike, potpuni sam amater, pa sam pitao "tehničara" mogu li ja Bnetovu karticu gurnuti u taj CI? On je rekao da naravno, da samo moram kupiti PCMCIA karticu i to je to. Pretražio ja sve dućane, bio u Samsungu, slali me u Europatrade, ... uglavnom, nigdje me to nije dovelo.

Našao sam ovu temu na netu, pa molim za pomoć: kako da se rješim one ružne kutije Bneta i koristim samo jedan daljinski od TV-a?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Pozdrav
gogo5250
VHS kazeta

PostPostao/la perpetum » 19 lip 2011, 11:22

To ti se kupuje u ducanima koji se bave satelitskim antenama .
Tipa Satshop Catv shop , mke shop , antena petrova ili nako nešto .
Probaj naci i na oglasnicima ako je jeftiniji pa javi koja lova .
Nekad je koštao oko 450 kn .
I naglasi da ti treba za B-net posto se to radi za svašta da ne kupiš neku glupost .
Sretno !
perpetum
HD DVD

PostPostao/la stipest » 21 lis 2011, 14:54

gogo5250 je napisao/la:Pozdrav svima...novi sam na forumu i tražim odgovor na pitanje, mislim da sam na pravom mjestu...

Naime, imam Samsung series 6 TV kupljen prije mjesec dana. Koristio sam Bnet analogni paket, a sad sam se odlučio uzeti prošireni digitalni i HD, kad već televizor to podržava.

Nakon mjesec dana čekanja i zivkanja da mi nekoga pošalju doma, danas je stigao čovjek sa recieverom (ogromnim) i sve to namjestio...156 programa, slika super, HD odlična (iako nemam s čim uspoređivat). Međutim, ta kutija je ogromna, kad uz to dodam i DVD i pojačalo koje stoji pored TV-a, uzme mi pola sobe, pa sam se pitao čemu služi onaj utor u TV-u iza, CI. Što se tiče tehnike, potpuni sam amater, pa sam pitao "tehničara" mogu li ja Bnetovu karticu gurnuti u taj CI? On je rekao da naravno, da samo moram kupiti PCMCIA karticu i to je to. Pretražio ja sve dućane, bio u Samsungu, slali me u Europatrade, ... uglavnom, nigdje me to nije dovelo.

Našao sam ovu temu na netu, pa molim za pomoć: kako da se rješim one ružne kutije Bneta i koristim samo jedan daljinski od TV-a?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=595

Pozdrav
stipest
Video CD

PostPostao/la stipest » 21 lis 2011, 14:56

Može li mi neko potvrditi da ovo radi s aLG televizorom.Znam da mora imati dvb-c tuner i CI slot(šta sve imam 42LGLW570S),ali me zanima ima li ko konkretna iskustva?
Hvala
stipest
Video CD

PrethodnaSljedeća

Natrag na B.net XVision

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.