DVB-T na dvije Televizije

Forum o digitalnim zemaljskim prijemnicima signala (Digital Video Broadcast - Terrestrial).
mario_rijeka
VHS kazeta

DVB-T na dvije Televizije

03 sij 2010, 22:16

Pozdrav svima!

Nov sam ovdje...imam par pitanja pa ako ima tko volje i znanja neka piše :)

Dali je moguće gledati različite programe na dva TV-a preko jednog DVB-T risivera? dali se to rijesava sa risiverom koji ima "Loop" ili je jedino riješenje kupit dva DVB-T risivera?

razlog zasto pitam ovo nije samo u tome da ne kupujem dva risivera nego u spajanju koje sam nasao na netu

http://www.oiv.hr/Download/2008/11/27/spajanje_RF.JPG

dali je onda rijesenje kombinacija scarta i ovog gore rijesenje za dva TV-a (dali su onda razliciti programi)

jer....sto se u biti mijenja time sto cu recimo spojit kako je navedeno na slici...imam DVB-T koji signal provuce kroz sebe i salje ga u tv a ne moram tv prebacit na AV jer je to i dalje "obicna" antena a ne scart kao sto se "inace treba spojiti" ?

Što je sa ekipom koja ima u zgradi kabelsku TV, dali i oni moraju kupiti resiver da bi mogli gledat programe ili ce im to firma koja drzi kabelsku rijesit?

hvala :D
Grobo
VHS kazeta
Kontakt:

Re: DVB-T na dvije Televizije

04 sij 2010, 15:27

Pozdrav,

kupi 2 dvb-t prijemika mislim da je to naj lakše i naj jednostavnije povezivanje i naj važnije naj jednostavnije korištinje.
Nisan do ovoga došal nekim tehničkim znanjem nego čistom logikom,dakle dva daljinska za svaki tv svoj i kako će onda djelovat na jedan te isti prijemnik,taman da su dva odvojena prijemnika u istom kućištu problem povezivanja je fizički jedino ako nećeš imat tv pokraj tva onda se sva logika gubi, dvbt s rf pretvaračem je upravo to,prima jedan digitalni program koj pretvara u rf signal koji paše starijim tveima koji nemaju novije AV priključke. I na kraju nakon svih nelogičnosti tu je i cijena takvog uređaja koji bi koštal i više nego dva odvojena. Mogu još nać mana ovakvom povezivanju ali mislim da takvih uređaja nema pa je bez veze. No ako i postoje :D nelogičnosti ostaju.

Kabelska televizija tu je milion pitanja, prvo je tko se dosad brinul o prijemu, znači sigurno oni pa je za očekivat da će i nadalje oni. ako neće uvijek možete otkazat pretplatu.Negdje su vukli svoju infrastrukturu(obično kanalicama kroz stubišta) i onda otcjeplivali onima koji plaćaju, a tamo di su se ukopčali na zajednički antenski sistem dosta ljudi nije plaćalo a nije se ih dalo isključit pa je takvih malo ili ih ni nema, no pitanje je dali su zajednički antenski sistem vratili u prvobitno stanje.
Čini i se da će se uskoro doznat odgovori bojim se na štetu korisnika :?
iggy888
VHS kazeta

05 sij 2010, 18:52

Moje rješenje za snimanje jednog, a gledanje drugog programa će biti Protek 1200 DVB-T Twin (590kn). Još ga nisam dobio pa ne znam više o mogućnostima, dobrim i lošim stranama. Više o njemu kada ga isprobam.
IggY
matejuri
Video CD

05 sij 2010, 20:42

Moj savjet je optibox FTA PVR. Kupio sam Optibox pvr fta u emmezzete za samo 439 kn prije par mjeseci, najjeftinija cijena za ovaj uređaj definitivno. Ljudi, uređaj je ne dobar nego FANTASTIČAN.

Prijam programa je jako dobar. Ali ono što je mene najviše zanimalo i zbog čega sam ga kupio jest snimanje programa preko USB-a. Tu sam pozitivno iznenađen jer se moje sumnje nisu obistinile. Naime, uređaj sasvim normalno prepoznaje i usb stickove i eksterne hard diskove svih veličina bez problema (imam hdd od 1 TB).
Što se tiče dužine snimanja i nekakvih ograničenja kao na Nytroboxu 4001 usb (max snimka 8 sati), ovdje ih nema. Snimanje može trajati do sudnjeg dana, naravno ako imate dovoljno memorijskog disk prostora. Ono što me isto tako iznenadilo jest da stvarno možete gledati jedan program a snimati drugi (pod uvjetom da su oba programa na istom mux-u, p.s. na nytroboxu navodno to nije moguće). Neki su na forumima tvrdili da to i nije moguće. E pa na moje oduševljenje, moguće je. Također, namještanje snimanja na određeni datum i sat, te određivanje trajanja snimanja je odlično. Dakle, ne morate biti tu da stisnete gumb već namjestite vrijeme kada će snimanje započeti a kad završiti i to je to.

Uglavnom, kad se sjetim da sam htio dati 2.000-2.500 kn za dvd rekorder sa dvb-t prijemnikom, a platio samo 439 kn i dobio ono što sam htio, a šta reć nego da sam prezadovoljan.
Nadam se da će ovo nekom biti od pomoći.
Grobo
VHS kazeta
Kontakt:

07 sij 2010, 11:19

mario_rijeka je napisao/la:Pozdrav svima!

Nov sam ovdje...imam par pitanja pa ako ima tko volje i znanja neka piše :)

Dali je moguće gledati različite programe na dva TV-a preko jednog DVB-T risivera? dali se to rijesava sa risiverom koji ima "Loop" ili je jedino riješenje kupit dva DVB-T risivera?

razlog zasto pitam ovo nije samo u tome da ne kupujem dva risivera nego u spajanju koje sam nasao na netu

http://www.oiv.hr/Download/2008/11/27/spajanje_RF.JPG

dali je onda rijesenje kombinacija scarta i ovog gore rijesenje za dva TV-a (dali su onda razliciti programi)

jer....sto se u biti mijenja time sto cu recimo spojit kako je navedeno na slici...imam DVB-T koji signal provuce kroz sebe i salje ga u tv a ne moram tv prebacit na AV jer je to i dalje "obicna" antena a ne scart kao sto se "inace treba spojiti" ?

Što je sa ekipom koja ima u zgradi kabelsku TV, dali i oni moraju kupiti resiver da bi mogli gledat programe ili ce im to firma koja drzi kabelsku rijesit?

hvala :D
ekipa vasi odgovori su odlični i dobre informacije ali ne odgovaraju na postavljeno pitanje, ovakva pitanja dodatno zbunjuju ljude, zadnje dane ih redovito čujem kod paleta na kojima su nasloženi dvb-t prijemnici.
dakle dva penzionera(muž i žena) dok su mogli kupili su si dva qwadra od 55" i svak u svojoj sobi gleda svoje.
za njih je naj bolje riješenje dva dvb-t prijemnika i naj jeftinije. Po zadnjoj cijeni su ispod 200 kuna pa bi dva dosli ispod 400 kuna, a svaki uređaj koji bi pruzio slično ako postoji kostao bi više i tražio bi instalaterske radove. I dalje tvrdim da ne postoji jer je nelogičan. pišem ovo u nadi da će neki od tih penzionera ili ljudi naletit na ovaj tekst pa neće zabrinuto stajat u velikim centrima pogledom traziti prodavača koi se kuži koliko i oni.
nimele9
VHS kazeta

07 lis 2010, 14:48

Molim za pomoć,
naime imam dvd rekorder samsung HR 773 koji nema naravno integriran DVb-t tuner i kako su sada ukinuli analogni signal ne mogu preko njega reproducirati televizijski digitalni signal,a šta će mi DVD rekorder ako nekad nešto ne mogu snimiti sa televezije.Imam Lg lcd televizor (32lg3000) koji naravno ima tunner u sebi ali kako god ga spojim sa samsungom na rekorderu se ne pojavljuje televizijski signal,naime televizor iza na ploči ima 2 scart ulaz/izlaz porta i ja spojim na jednog samsungov AV2 scart ulaz i opet ništa,i to me jako ljuti jer mi nema logike da ako spojim televizijski AV1 out/in port sa rekorderovim AV2 in portom da se ne pojavi N I Š T A!!Molim lijepo ako netko nešto zna o tome da mi pomogne savjetom bio bih mu jako zahvalan
monét
DivX v.3.x.x

07 lis 2010, 20:45

Jesi upalio na snimacu AV2 ulaz?
nimele9
VHS kazeta

08 lis 2010, 14:37

Pa naravno,pojavi se snježna slika uz šum,pokušavao sam i ponovno traženje programa prek rekordera al ne nalazi niti jedan program,jedini mi je zaključak da lg u biti ne pretvara digitalni signal u analogni nego ga samo prosljeđuje na rekorder u digitalnom obliku i zato ga dvd ne prepoznaje,al naravno kad sam zvao u lg centar za korisničku podršku da to provjerim javila mi se gospodična koja očito o tome manje zna i od mene
monét
DivX v.3.x.x

08 lis 2010, 16:26

Nesto ne radis dobro. Kad upalis AV2 ne moze postojati snjezna slika, nista ne trazis preko tunera od snimaca. Ne znam ako uistinu mislis da ces snimati kao i dosada, jer to neces moci. Drugim rijecima, snimat mozes samo ono sto gledas na tvu i to dok je upaljen. Dakle, na snimaci ne trazis nista, on samo prima preko scarta (AV2) linijski signal (ne RF!!) od tv-a.

Natrag na “DVB-T receiveri”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno su: 22 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 20 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23606.
Ukupno tema: 3050.
Ukupno korisnika/ca: 7355.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.