Ima li smisla uzimat izlozeni primjerak ?

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
perpetum
DivX v6.x.x

Ima li smisla uzimat izlozeni primjerak ?

14 vel 2009, 22:22

Pozdrav !
Evo dobio sam za neke telke informacije da ce uvoznik spustit cijene na izlozene primjerke .
Sada me zanima kolka cijena mora biti na zadnju aktualnu cijenu i sta kazete da tv radi svaki dan u ducanu od 8 mj od kada je stavljen na policu do sada rijec je o lcd .

POZ!
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Ima li smisla uzimat izlozeni primjerak ?

14 vel 2009, 22:56

Mislim da u ovom slučaju odluka ovisi najviše o tome koliki je popust. Ako od ljeta radi barem 8 sati dnevno (a vrlo vjerojatno i duže), onda u više od pola godine sigurno da su prešli kojih 1000 sati rada, što je 50-ina ili čak manji djelič deklariranog radnog vijeka.

Takve primjerke treba dobro pregledati, pogledati pod refleksijama ima li kakvih oštećenja na panelima i radi li sve kako treba, a dobra je stvar što barem znaš da TV ispravan i možeš vidjeti jesu li se kakvi mrtvi pikseli razvili. U principu ako nisu u prvih par dana tj. tjedana, vjerojatno ni neće.

Ja sam osobno kupio Dell 20" LCD izložbeni primjerak, mislim da je 2 tj. ili mjesec dana bio izložen i dobro sam ga pregledao i tražio da se stave razne podloge da vidim ima li zaglavljenih/mrtvih piksela. Popust nikakav nisu davali, a 4500 kn je prilična svota za jedan panel pa čovjek hoće biti siguran da će 100% sve biti u redu.

Danas, više od dvije godine kasnije, zaslon radi potpuno ispravno i nikakvih anomalija nisam vidio.

Javi o kolikom se postotku radi.
Bringing Definition to High Definition
perpetum
DivX v6.x.x

14 vel 2009, 23:10

Javim cim saznam koliko je popust , naravno ako stignem saznat i ako se ne proda :D
perpetum
DivX v6.x.x

25 vel 2009, 15:46

Pozdrav svima na forumu !
Evo danas sam uspio saznat jer ima gdje Pioneer PDP 428 xd .
Uspio ga naci ali izlozeni primjerak .
Zvao sam zastupnika da se nije koji jos izgubio u skaladistu ali nisat od toga .
Kaze mi lik iz Helikopa ovako .
Pitam ga za stalak jer u ducanu gdje sam ga nasao da stalak sa tim modelm se nesiporučuje .
U sebi si mislim halo ????
Kaze lik da 4280xd ima stalak dok 428 nema stalak ili se kupuje zidni ili stolni ( vjerojatno orginal koji kosta previse ) :mrgreen: .
Pitam tipa sta sve dolazi sa nim da nebi bilo zabune .
Kutija , upute, 24mj jamstvo daljinac , kabel za struju i tv ,a da ako daju stalak da je to onda od njih gratis ..
Sada pitam poosne vlasnike jer ovo sve istina i jedno pitanje meni vrlo vazno .
Kako sam ga nasoa kaze mi trgovac da radi isgurno par mjeseci a sada koliko nezna ni on sam .
Moje pitanje glasi :
Kako provijerit radne sate telke ako je moguce a da se ne ponisti garacija citam da Philip to nedzvoljava .
Probat cu nazvat servis ako su uopce spremni to iznijet , a ako nisu neka mi javi netko prije kupovine .
Naravno treba pogledat da nije ostecen gdje i bla , bla .
Sta misle ostali ljudi jer pametno kupovat izlozen ili ne ako sve štima ?

Hvala ! :D
perpetum
DivX v6.x.x

25 vel 2009, 18:45

Zvao sam servis !
kazu da mogu ici na lice mjesta na moj trosak .
Mislim da mi se to neisplati.
Pitam jer bed ako je izlozen kaze lik jos je bolji jer je razrađen .
Pioneer nisu imali na popravku pogotovo kuro serije .
Plazma se slabo kvari od tog proizvođaca .
Burn in ? Mislis prvih 200 sati ?
Helikop i servis su rekli da zaboravim na te gluposti od serije 7 generacije se to vec rijesilo a na generaciji 8 da nepricam kaze serviser , i lik iz Helikopa .

POZ! ;)
perpetum
DivX v6.x.x

25 vel 2009, 20:21

Nigdje nema deklarirano jer ima 100 HZ kao Panasonic plazme ?
Jer ima ili kralj ipak ni to netreba imat da bi bio najbolji ? :D
perpetum
DivX v6.x.x

25 vel 2009, 23:26

Ok !
Hvala Tony ! :D
visnopinto
VHS kazeta

27 vel 2009, 11:27

prijatelju kupi kraljicu i ništa se ne brini,
osobno radim u dućanu tehnike već 10 godina pa znam dosta o ovim stvarima pa čak i ako uzmeš 4280 xd
nečeš puno falit jedina je razlika u kalibraciji a da ti je radila i dvije godine bez prestanka radni vijek joj je cca 70000-80000 sati tako da bi ti u tom slučaju ostalo barem 10 godina i to da radi 24/7 osobno sa prodao jedno 30 modela samo od pioneera u zadnje dvije godine i vjeruj mi da me skoro svak nazvao nakon nekog kratkog vremena
stari to su kraljice ...kupi sjedi u naslonjač i uživaj!!!!
jumbo
S-VHS kazeta

27 vel 2009, 12:58

visnopinto je napisao/la: osobno sa prodao jedno 30 modela samo od pioneera u zadnje dvije godine i vjeruj mi da me skoro svak nazvao nakon nekog kratkog vremena
!
I nisi rekao zašto su te zvali, ili nije baš zgodno to ponoviti :)

Šalu na stranu. Stvarno sam primjetio da za Pioneera postoji koncenzus da su to najbolji TVi. I ja se lomim između Panasonic plazme i Samsung LCDa, a moguće da na kraju poludim i uzmem tu kraljicu.
perpetum
DivX v6.x.x

27 vel 2009, 13:39

Kada si vec spomenuo 4280 xd samo iz radoznalosti sta nisu isti paneli ?
Koliko sam ja skuzio razlika je u izlazu za woofer i usb sta nema 4280xd ali ima stalak stolni dok 428xd nema stalka .
U slucaju da griješim ispravi me i malo pojasni kako da kalibriram ekran to samo iz znatiželje pitam ?
Znam da se kalibriraju monitori za graficke firme sa specijalnim uređajima za dobivanje sto preciznije boje u grafici a za kalibraciju telke cuo jesam ali nemam pojma kako bi se to izvelo .

POZ! :D

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Ads

Info tab

Ukupno je: 29 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 27 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 295 dana 01 pro 2019, 13:14.
Ukupno postova: 23620.
Ukupno tema: 3049.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.