Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
toni155
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

14 pro 2009, 15:24

Pozdrav, moze savjet koju da uzmem od ove 2 LG 32" lcd-a,LF2510 ili LH5000??
Imaju neke velike razlike ti tvi ili ne? hvala
sith
VHS kazeta

14 pro 2009, 19:21

[quote="Nani"]@sith

Od pomenutih definitivno Braviu V5500. Bolji kontrast, bolji prikaz HD materijala.

ok thx, dakle bit ce Bravia najvjerojatnije, rastegnit ce se budget , ali svejedno me iznenadilo da onaj Samsung ima onako 'isprane' boje...

a Sharp aquos? 37'', neznam tocno model...
toni155
VHS kazeta

14 pro 2009, 21:27

denny je napisao/la:
Nani je napisao/la:42X10y bi ti bio najbolji izbor, s obzirom da je neznatno skuplji od 37" verzije.
ne bi li mi 42x10y ekran bio malo prevelik za gledanje sa 2.50,dvoumim se izmedju ta dva ekrana 42 ili 37?
Eto kad meni nitko ne odgovara makar da ja pomognem.
Radje uzmi 37, ja imam 40"sony i 2,2 metara udaljenu tv i prevelika mi je, jedva cekam da kupim 32".
Lepy
VHS kazeta

15 pro 2009, 00:18

Pozdrav svima!
Čitao sam ovih dana forum i koliko vidim postoje neki modeli TV-a koji se najčešće preporučuju. Također, odlične su i one tablice sa TV-ima koji se preporučuju. Ipak htio bih čuti koji bi preporučili u mom slučaju. Treba mi TV dijagonale 40/42" za gledanje maxtv-a, dvd-a, divx-a, igranje ps3 te gledanje br-a putem njega. Cijena do koje bih išao je do cca. 8.000,00 kn.
Unaprijed hvala na preporukama!
Bara
DivX 7

15 pro 2009, 00:39

Lepy je napisao/la:Pozdrav svima!
Čitao sam ovih dana forum i koliko vidim postoje neki modeli TV-a koji se najčešće preporučuju. Također, odlične su i one tablice sa TV-ima koji se preporučuju. Ipak htio bih čuti koji bi preporučili u mom slučaju. Treba mi TV dijagonale 40/42" za gledanje maxtv-a, dvd-a, divx-a, igranje ps3 te gledanje br-a putem njega. Cijena do koje bih išao je do cca. 8.000,00 kn.
Unaprijed hvala na preporukama!
Panasonic TX-P42G10E
fotografiranje-vjencanja-split.com
Ukažite nam povjerenje!
TomY-zg
VHS kazeta

16 pro 2009, 21:49

cao decki..kupujem neki tv.... citam dosta ovi dva dana tu na forumu ali neznam sto pametno uzeti..tu plazmu il lcd jedni jedno drugi drugo govore.....vise me vuce plazma...a isao bi na manju cifru..4 m udaljenost..sto??
TomY-zg
VHS kazeta

16 pro 2009, 22:05

a cuj pa i do nekih 5 soma...a gledam nase programe..imam digi i naravno filmove s dvda i to...a nisam toliko duboko to sve istrazivao sta kako ...vise sam povrsno al zato ste vi tu kaj kuzite pa bi molio za neki savjet. hodam po centrima i gledam milijon tva a kaj uzeti ehehhe
cajle
VHS kazeta

19 pro 2009, 15:54

Pozdrav svima.
Novi sam na forumu i prvi sto moram uciniti je da vas najiskrenije pohvalim,a drugo sto moram jeste da postavim pitanje :? za Nanija.Ja sam u Sarajevu i imam kablovsku tv (BH Cabel net).I oni su odskora uveli u ponudu digitalne pakete ali nnigdje pojasnjenja u kojoj se rezoluciji to emituje ili sta konkretno znace digitalni paketi na kablovskoj?
Kakva je razlika u odnosu na Moju TV ili Elobovu digitalnu tv?Ovo su opcije koje mogu uzeti,pa bih na osnovu toga pokusao konacno odluciti i koji televizor da uzmem.
Unaprijed hvala.
P.S.Digital line trenutno ima akciju Panasonic tv-a.
LOM
VHS kazeta
Kontakt:

21 pro 2009, 01:01

Bok svima!

Evo novi sam na forumu (citam vas i proucavam vec tjedan dana), i sve pohvale imam za ulozeni trud i znanje kojim raspolazete.

Imam konkretno pitanje za vas (no prvo malo uvoda):
- Kupujem TV koji bi prvenstveno sluzio za gledanje zemaljskog i satelitskog programa.
- Za sada analogni a kad predju na digitalne svi onda njih.
- Povremeno za gledanje filmova preko PC-a (dok ne kupim neki Media centar ili HTPC).
- MAX dimenzije do 37" (nestane veci).
- Udaljenost gledanja je 2,5/3,5 m.
- Uvijet je Mpeg4, 100Hz osvjezenje ekrana, i cim manji odziv (cca 3 ms).
- Prikljucak preko USB/SD (da vrti video - no nije uvijet).

Dvoumim se izmedju PLAZME i LCD-a
Konkretno:
Phanasonic TX-P37X10Y (4500kn)
vs.
Philips 32PFL7404H (5500kn)
ili
Samsung 32B650 (5250kn)

Zbog velicine, topline boja a i samog vremena odziva skloniji sam Plazmi, no jako me muci problematika Burn-in, o kojoj sam cuo tak sad (na ovom forumu), jednako kao za onih 200 prvih sati uhodavanja...

Kolika je opasnost od toga nakon 200h (s pridrzanim uputama sto ste objasnili u jednom od clanaka) zbog onih logotipova TV Stanica!?? Dali ovaj model plazme ima onu opciju pomicanja slike za pixel dva kako bi zastitila ekran od Burn-in-a?

Te gdje se moze kalibrirati TV (Plazma) i dali se to radi i sa LCD-ima, te tko to radi, neki kontakt!??

I zadnje ako imate neku drugu preporuku bilo Plazme ili LCD-a u tom rangu (specifikacije/cijena).

Puno hvala,
Igor
HTPC u autu = CarPuter ---> Klikni pa vidi...
Pi
PickinDim

21 pro 2009, 01:30

Definitivno Panasonic TX-P37X10Y,em zbog boljeg brikaza sd signala,veća dijagonala i definitivno bržeg odaziva a u sve najpovoljnija cijena.

Ma taj burn-in kod plazmi je po meni prenapuhan,kad sam kupio plazmu ja sam isto u početku strahovao al u praksi se pokazalo sasvim kontra(naš program se zna vrtiti po par sati sa onim velikim logom,znam i zadrijemati sat,dva a program završi sa emitiranjem i umjesto snjega bude statična slika npr. naš drugi program i nikad nism vidio sjenu od ir kamoli burn-ina)

Šta se tiče kalibracije imaš na stranicama hd televizije postavke 42x10 koje bi morale odgovarati i 37x10.

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.

Ads

Info tab

Ukupno je: 37 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 35 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google Feedfetcher
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23606.
Ukupno tema: 3050.
Ukupno korisnika/ca: 7355.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.