Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
pavle
HD DVD
Kontakt:

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

28 kol 2015, 14:11

pero666 je napisao/la:Ja sam gledao modele od ove godine SAMSUNG UE48J6202 ili mozda PANASONIC TX-50CS630E.
Sad to izgleda jos novo jel nemogu bas nac neke recenzije i ocjene korisnika.
Samsung ovaj nema 3D ali ima 100Hz VA panel koliko sam vidio, dok Panasonic ima 3D ali mislim da mu je panel 50Hz i 2'' je veci od Samsunga.
Jel ima netko neki savjet koji bi bio bolji od ova dva za gledanje HD filmova i sporta?

Hvala.
Mozda sa sada J6202 je najkomercijalniji tv u prodaji ,ima dobar operativan tizen sistem,samsung uvek ima odlican usb player ,odlican dizajn i stabilniju sliku u brzim dvizenja,to znaci da je idealan za sport i film,isto vazi i za cs630 jedimo po meni ima slabiji operativan sistem i sporiji pcu,ako imate priliku da nadjete panasonik as650 radi se o veoma dobar tv i po meni mozda najbolji u ovoj klasi.
Ako bi razmisljao koj od ovih dva daobi bi prednost na J6202.
pavle
HD DVD
Kontakt:

28 kol 2015, 14:13

Toni93 je napisao/la:Lijep pozdrav, vidio sam SAMSUNG UE40J6202 za 4000kn u tehnomarketu, inace kosta ,pogledao sam, izmedju 4600 i 5300 kn, e sad da li bi bio taj izbor dobar za HD filmove i sport, vise sport, a povremeno koji film,hvala
Odlican ,idealan za ovo sto trazite .
miho501
VHS kazeta

01 ruj 2015, 10:43

Lijepi pozdrav,
prvi mi je post a vec nesto trazim... Ali izgleda da nas tu ima puno takvih. :P
Naime, odlucio sam se za kupovinu TV a do 1000 eura. Prvenstveno mi treba za sport, maxtv, eventualno gaming u nekoj blizoj buducnosti.
S obzirom da mi je tv udaljen od kauca oko 3 metra, nebi isao s ekranom vecim od 48 incha...
Ja sam ovako amaterski trazeci (guglajuci) dosao do OVOG tv-a. S ovom akcijom bi me dosao oko 7600kn.
Dali je to ok izbor, ili mi vi sugerirate neku drugu opciju.
Hvala vam puno....
Hose Marinho
Video CD

01 ruj 2015, 13:31

Hose Marinho je napisao/la:Pozdrav ekipa!

Dakle, kupio bi tv do nekih 5000 kn ali ako predlazete neki bolji za par stotina kuna vise navuci cemo na tu cifru.
Tv bi se koristio pretezno za gledanje filmova preko usb-a,ali i dvd-a i ponekad SD programa.
Soba u kojoj bi se smjestio tv je prilicno mala i volim gledati tv u zamracenijoj sobi, udaljenost od tv-a bi bila 2.4 m i bilo bi dobro kad bi kut gledanja bio dobar jer ne gledam uvijek sjedecki.
Sada imam panasonicovu plazmu hd ready tx-p42c3e i jako sam zadovoljan njome ali mi fali usb na njoj i pustanje raznovrsnog sadrzaja putem njega ali i full hd slika.

Zanima me jos dali da idem mozda sa te udaljenosti (2.4 m) na vecu diagonalu npr. 47" ili da ostanem na 42,43"?

I jos bi dodao da sam dosta citao o Lg LB670,700,730 i sve mi se cini ok sa tv-om sto se tice multimedije i dizajna ali me muci ta neka mutnoca slike kod pokretnih scena npr sporta i kontrast a opet s druge strane samsung h6400 je isto prilicno dobar ali cini mi se da isto ima nekih zamjerki po pitanju kuta gledanja cini mi se.

Molim vas za preporuke! Hvala

Pozdrav

Nadovezujem se na svoj post i nakon par dana obilazenja trgovina i citanja recenzija odluka je pala na ove modele pa vas molim pomoc kod konacne odluke:
SONY 50w755c (odlicna slika,losa multimedijska podrska, fora android)
LG 47LB700 (proslogodisnji model mi se cini bolji od ovogodisnjis LF630/650 koji izmedju ostalog nemaju lokalno zatamljenje)
SAMSUNG 48J5502 ili mozda 6202 (neznam o ovim modelima puno tj skoro nista ali sam naveo jer mi se dopada na prvu izgledom a i citao sam da im je multimedijska podrska jako dobra)

Molim vas za pomoc i nemojte uzimati cijenu u obzir.

Hvala
pero666
VHS kazeta

01 ruj 2015, 16:16

Hose Marinho je napisao/la:
Hose Marinho je napisao/la:Pozdrav ekipa!

Dakle, kupio bi tv do nekih 5000 kn ali ako predlazete neki bolji za par stotina kuna vise navuci cemo na tu cifru.
Tv bi se koristio pretezno za gledanje filmova preko usb-a,ali i dvd-a i ponekad SD programa.
Soba u kojoj bi se smjestio tv je prilicno mala i volim gledati tv u zamracenijoj sobi, udaljenost od tv-a bi bila 2.4 m i bilo bi dobro kad bi kut gledanja bio dobar jer ne gledam uvijek sjedecki.
Sada imam panasonicovu plazmu hd ready tx-p42c3e i jako sam zadovoljan njome ali mi fali usb na njoj i pustanje raznovrsnog sadrzaja putem njega ali i full hd slika.

Zanima me jos dali da idem mozda sa te udaljenosti (2.4 m) na vecu diagonalu npr. 47" ili da ostanem na 42,43"?

I jos bi dodao da sam dosta citao o Lg LB670,700,730 i sve mi se cini ok sa tv-om sto se tice multimedije i dizajna ali me muci ta neka mutnoca slike kod pokretnih scena npr sporta i kontrast a opet s druge strane samsung h6400 je isto prilicno dobar ali cini mi se da isto ima nekih zamjerki po pitanju kuta gledanja cini mi se.

Molim vas za preporuke! Hvala

Pozdrav

Nadovezujem se na svoj post i nakon par dana obilazenja trgovina i citanja recenzija odluka je pala na ove modele pa vas molim pomoc kod konacne odluke:
SONY 50w755c (odlicna slika,losa multimedijska podrska, fora android)
LG 47LB700 (proslogodisnji model mi se cini bolji od ovogodisnjis LF630/650 koji izmedju ostalog nemaju lokalno zatamljenje)
SAMSUNG 48J5502 ili mozda 6202 (neznam o ovim modelima puno tj skoro nista ali sam naveo jer mi se dopada na prvu izgledom a i citao sam da im je multimedijska podrska jako dobra)

Molim vas za pomoc i nemojte uzimati cijenu u obzir.

Hvala
Pa ako si imao priliku u trgovini vidjet tv-e kako rade neznam sta ti drugi netko mora rec koji uzet. Uzmes onaj koji po tebi ima najbolju sliku. Citajuci okolo za Sony kazu da je odlican u HD a i da mu SD nije los. Slabiju multimediju mozes rjesit sa nekim vanjskim playerom. Ja recimo godinama imam WD TV Live Player i odlican mi je za filmove.
Ovaj Samsung 6202 sta si naveo i ja imam u uzem izboru al nemam mogucnost vidjet uzivo kak radi pa jos mjerim njega i jos neke tv-e.
Sshare
VHS kazeta

05 ruj 2015, 17:19

DarK
VHS kazeta

06 ruj 2015, 12:16

Pozdrav,

Koji od navedenih se najviše isplati uzeti:

http://www.toshiba.eu/television/consum ... 50l2546dg/ - 3000kn

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-49LF540V-led-tv - 3750 kn

http://www.panasonic.com/hr/consumer/vi ... s500e.html - 4000 kn

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-50LF ... tv/reviews - 4250kn

Smart mi nije bitan jer TV će uglavnom biti spojen na laptop i koristiti će se za surfanje, gledanje filmova, te igranje igrica preko PS3/4

Veličinom su svi negdje oko 50" ali me zanima da li se isplati dati više 1250kn za recimo LG umjesto Toshibe. Odnosno koji ima najbolji ekran za ono što mi treba.

Nisam nigdje našao neke kvalitetnije review-e ap bih molio preporuku za koji bi recimo vi kupili.

Hvala.

lp
DarK
Toni93
VHS kazeta

07 ruj 2015, 00:24

Evo da pomognem ajmo rec svima ovdje na 585 stranici, model Samsung J6202 je brutalan, ja imam onaj od 40 inca, SD je ok, HD je show, multimedija savrsena, dizajn besprijekoran, tv za svaku pohvalu i preporuku, nisam expert, ali tv 'ko god ga kupio mislim da nece pozalit, ja sam odusevljen, ima screen mirroring mogucnost, ima wifi direct, bluetooth,i sta sve ne,jos ga nisam ni istrazio u potpunosti ,spojio sam sve, svoj G4, philipsove bezicne slusalice, ma presretan sam eto,toliko od mene, za sve ostale info,tu sam na raspolaganju
Miroslav
VHS kazeta

09 ruj 2015, 07:52

Dobar dan pozdrav redakciji i clanovima :)

Prosli tv sam kupio zahvaljujuci vama,to je bio panasonic tv tx-p42st30e,sa njim sam bio prezadovoljan,nazalost pre mesec dana je crkao,nesto je puklo i nije hteo da se upali,u servisu su rekli da ne moze da se popravi i dali mi vaucer za kupovinu drugog,sreca pa je imao produzenu garanciju na 60 meseci

Hteo sam opet da uzmem panasonic,model tx50cs630,vidim da nema bas neke najbolje ocene sto se tice smarta,ali mi se svidja opcija Tv Anywhere

E sad zanima me ako neko zna da li postoji i neka druga marka televizora koja ima nesto poput ove opcije kao kod panasonica (Tv Anywhere)

Hvala unapred :)
floyd22
VHS kazeta

10 ruj 2015, 09:50

Molim za odgovor, naime dvoumim se izmedju 2 Samsung modela:
H6400 i J5502?!? Cena im je gotovo identicna, prvi model je vazio kao BEST BUY u srednjoj klasi prosle godine,
ovaj drugi je ovogodisnji model ima tizen platformu, pa ne znam da li je to neka velika prednost ili ne??

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Ads

Info tab

Ukupno su: 43 korisnika/ce online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 42 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 970 dana 16 tra 2020, 19:19.
Ukupno postova: 23636.
Ukupno tema: 3059.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: zvoneHI4FI.
Rođendan, danas, nema nitko.