LCDRecenzijeTelevizori i monitori

Philips 43PUS7608 LED LCD TV (2023) – video recenzija

Nakon testa Samsungovog Quantum Dot OLED televizora, vraćamo se u svijet cjenovno prihvatljivijih modela s Philipsovom PUS7608 serijom. Testirani model s najnižom cijenom od 321 eura na dan objave ove recenzije nudi podršku za Dolby Vision i Dolby Atmos formate, Philipsovu novu Smart TV platformu s najpopularnijim aplikacijama, te osnovnu žičnu i bežičnu povezivost. Ako tražite Ambilight tehnologiju, u tom slučaju pogledajte seriju PUS8118 i skuplje modele.

Specifikacije

ProizvođačPhilips
Model43PUS7608
Godina izlaska2023
Klasa (ulazna, srednja ili visoka)srednja
Tehnologija zaslonaLCD s LED pozadinskim osvjetljenjem
RezolucijaUltra HD 4K (3840 x 2160)
Najveće osvježavanje zaslona60 Hz
HDR podrškada (HDR10, Dolby Vision i HLG)
Priključci3x HDMI
2x USB 2.0
Ethernet 100 Mbps
Toslink
antenski ulaz
satelitski ulaz
Common interface
2-pinski konektor za napajanje
Operativni sustavNew Philips Smart TV platform
Ostale specifikacijeDisplay Specifications >>

Raspakiravanje i instalacija

Savjeti za optimalno podešavanje slike na Philips PUS7608 televizorima

Analiza provedena putem Portrait Displays Calman 2023 softvera s Murideo FRESCO SIX-G izvorom signala i Calibrate Colorchecker Display Plus kolorimetrom. Uz navedeno su korišteni testni diskovi (Spears and Munsil Blu-ray i Ultra HD Blu-ray), FPD Benchmark Blu-ray i HQV Benchmark 2.0 Blu-ray.

Video recenzija PUS7608 televizora

U nastavku je video recenzija na engleskom jeziku:

Sve video recenzije možete pronaći na našem YouTube kanalu.

Zaključak

Unatoč tome što ima najbrži operativni sustav koji smo do danas vidjeli na bilo kojem Philips TV-u, za PUS7608 će biti izazov istaknuti se među konkurentima. Neke od popularnih aplikacija nedostaju, Bluetooth nije integriran i nema interpolacije pokreta (soap-opera effect) kao ni podrške za širok raspon boja koju možete pronaći na konkurentskim modelima.

Alternative:

  1. TCL 43C645 (od 394 eura) – u Google TV platformu s daleko više aplikacija nudi i Quantum Dot tehnologiju
  2. HISENSE 43E7KQ (od 309 eura) – uz brzu VIDAA U6 platformu kao i TCL-ov model nudi i Quantum Dot tehnologiju

Televizor na test ustupio:

Televizor je kupljen za potrebe testiranja.

Maloprodajna cijena:

  • od 321 EUR za 43″ model na dan 14. listopad 2023. Aktualne cijene provjerite na Nabava.net
nabava-net-logo

© HD Televizija 2023. Sva prava pridržana

Sve naše recenzije Philipsovih televizora možete pronaći ovdje:

https://hdtelevizija.com/recenzije/philips-televizori/

Adsense

Darko Hlušička

Osnivač i glavni urednik HD Televizije. Licencirani ISF kalibrator (Level II). Veliki ljubitelj tehnologije koja ga danas očarava jednako kao i kad je po prvi put pokrenuo .exe datoteku u DOS-u u 90-im godinama prošlog stoljeća. Uživa slušajući filmsku glazbu.

Povezani tekstovi

Jedan komentar

  1. Upravo kupio tv sa philips operativnim sustavom i mogu reći da je to najgluplja stvar koju sam napravio. Radi se o 43pus8x seriji Mislio sam da jrle na android sustavu, ali tek kad je došla vidio sam da nije.
    Znači sustav je spor i nema dosta aplikacija, niti postoji mogućnost instalacije….
    Ukoliko uređaj koristite za gledanje tv antenski ili od domaćih provajdera, koristite netflix ili igrate igrice onda je dobar izbor, a za sve ostalo izbjegavajte.
    Idem sad vidjeti hoće li mi uvažiti povrat, jer sam skinuo zaštitnu foliju i stavio baterije u upravljač i u potrazi za android tv-om

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Također pogledajte
Close
Back to top button
Close

Adblock Detected

Molimo podržite naš rad tako da onemogućite blokiranje oglasa na ovoj stranici - hvala! Please support our work by disabling Adblock in your browser - thank you!