Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
steeleye
HDTV ekspert

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje

27 stu 2011, 21:42

Nitko neće ocijeniti sliku jednako, nekome je na lcd-u slika ljepša, nekome nije, većina (a i recenzenti koji su testirali ove tv) se slaže da sd izgleda najbolje na hd ready plazmi. Inače, manji panel je vjerovatno bolji za sd jer bolje sakriva nedostatke ali ovih plazmi nema ispod 42" (bilo je do prošle godine 37" samo kod Panasonica). Ti philipsi su stari modeli i nisu baš dobro ocijenjeni ako se na varam, pogledaj malo i po forumu. Recenzije plazmi a i nekih lcd-a imaš na stranici. Za udaljenost 3 m mislim da je 42" ok, preporučena je za sd mislim oko 3,5 m.
besinjo
VHS kazeta

28 stu 2011, 00:14

Došlo je vrijeme da se počastim sa novim telebizorom. Napočetku mi se izrazito svidjela Panasonic plama 50st30. međutim sad sam se nameraćio na 50gt30...

Kolko sam shvatio 3d naočale ne dolaze u paketu sa gt30 modelom, a 3d me izrazito privlaći, tak da neznam dal mi je onda pametnije otići na model st30???

Ovisnik sam o PS3 i gamingu, koji bi mi model bio bolji za igranje??

KAd govorimo o ovih 300 uvodnih sati, za to vrijem nebih smio ps3 spajat sa telkom!!??

Molim Vas da mi kažete koji savjet za koji model da se odlučim, razliku u cjeni nećemo navodit kao prednost ili mana!!!

unaprijed zahvaljujem!!
as4ever
VHS kazeta

28 stu 2011, 00:19

steeleye je napisao/la:Nitko neće ocijeniti sliku jednako, nekome je na lcd-u slika ljepša, nekome nije, većina (a i recenzenti koji su testirali ove tv) se slaže da sd izgleda najbolje na hd ready plazmi. Inače, manji panel je vjerovatno bolji za sd jer bolje sakriva nedostatke ali ovih plazmi nema ispod 42" (bilo je do prošle godine 37" samo kod Panasonica). Ti philipsi su stari modeli i nisu baš dobro ocijenjeni ako se na varam, pogledaj malo i po forumu. Recenzije plazmi a i nekih lcd-a imaš na stranici. Za udaljenost 3 m mislim da je 42" ok, preporučena je za sd mislim oko 3,5 m.
Hvala puno na preporukama. Najvjerovatnije ću izabrati Sony KDL-/37/BX420 LCD pa se nadam da se necu zeznuti. Puno pozdrava svima.
P.S ako ko bude mislio da ću se zeznuti naka brzo javi.hehehe :lol:
nulan
VHS kazeta

28 stu 2011, 08:47

Trebam LED 32" za sobu, gdje će se 99% gledati sport pa trebam 100Hz.
Suzio sa izbor na:

- LG Infinia 32LE5500
- PANASONIC TX-L32E30E (neznatno skuplji u odnosu na LG)

Mišljenja? preporuke?
rossoneri2011
VHS kazeta

28 stu 2011, 09:45

Pozdrav svima,
Novi sam na forumu iz Sa i imam namjeru kupiti tv led lcd 37" ili plazma tv narednih dana. Panasonic s30 mi je prvi izbor i do sada sam pročitao dosta pozitivnih komentara i cijena mu je 1149 KM sa 5 godina garancije (pravo dobra ponuda) samo mi je jedini strah da će mi 42 biti prevelika za gledanje za udaljenost od 2m-2,5m. Od led lcd stvarno ne znam šta da odaberem, 37" bi mi bila idealna do sada sam koristio sony 32" i zadovoljan sam a išao bih do max 1500 KM i gledao bih većinom sd signal i filmove sa usb., ako ima nekih mišljenja i preporuka šaljite što prije...
vozidalje
VHS kazeta

28 stu 2011, 10:47

Pozdrav svima,

bliži se Božić pa je i vrijeme da se čovjek malo ponovi novim televizorom. Imam nekih 7500 kuna za potrošit, pa bi mi trebalo koje stručno mišljenje. Koji televizor da kupim? Nadam se nekim Božićnim popustima.

Neigram igrice, ali koristim puno Skype. Htio bi preko router-a povezati televizor sa laptopom da izbjegnem razvlačenje kablova. Tako bi mogao gledati filmove sa laptopa. Udaljenost gledanja telke je nekih 3 metra.

Malo sam gledao preko neta televizore, ali tolika ih je ponuda da nemam pojma koji uzeti, a možda još nisu ni krenuli božićni popusti.

Zasad mi se Sony vrti po glavi, al kako to ide svi oni po toj cijeni imaju neke prednosti i neke nedostatke.
Black Rider
VHS kazeta

28 stu 2011, 11:51

Pozz nov sam na forumu :)
Naime zanima me neki TV trebao bi kroz par dana ic kupit nesto do 6000-7000 kn.. e sad htio sam da to bude LED gledao sam nesto tipa ovo

Kod: Označi sve

http://www.instar-informatika.hr/panasonic-led-lcd-tv-tx-l42e30e/0238597
citao sam nesto o local dimming-u (lokalno zatamnjene) ubiti najvise se bojim i zanima me neki TV na kojem je crna boja crna a ne da ima glupog izbijanja pozadinskog osvjetljenja i da to bude sivo ili plavkasto ko na mom sony-u.. naime TV se misli koristit iskljucivo za HD filmove tu i tamo nas TV program ali pretezito HD filmovi i u tamnom prostoru (posto nevolim svjetlost :P ) e ako bi netko mogao pomoc pa mi preporucit nesto do tih 7000 kn znaci.. i da ako je moguce da je to LED (osim ako stvarno nekazete da je led za te pare sranje) i pucao sam na 3 marke (Panasonic, Samsung, LG) iako ni philips nije isklucen samo sam vidio da je paprena cijena..

EDIT: Zaboravih napomenit da bih da je diagonala 42" ili min 40"

Hvala vam unaprijed :)
steeleye
HDTV ekspert

28 stu 2011, 12:35

Black Rider je napisao/la:Pozz nov sam na forumu :)
Naime zanima me neki TV trebao bi kroz par dana ic kupit nesto do 6000-7000 kn.. e sad htio sam da to bude LED gledao sam nesto tipa ovo

Kod: Označi sve

http://www.instar-informatika.hr/panasonic-led-lcd-tv-tx-l42e30e/0238597
citao sam nesto o local dimming-u (lokalno zatamnjene) ubiti najvise se bojim i zanima me neki TV na kojem je crna boja crna a ne da ima glupog izbijanja pozadinskog osvjetljenja i da to bude sivo ili plavkasto ko na mom sony-u.. naime TV se misli koristit iskljucivo za HD filmove tu i tamo nas TV program ali pretezito HD filmovi i u tamnom prostoru (posto nevolim svjetlost :P ) e ako bi netko mogao pomoc pa mi preporucit nesto do tih 7000 kn znaci.. i da ako je moguce da je to LED (osim ako stvarno nekazete da je led za te pare sranje) i pucao sam na 3 marke (Panasonic, Samsung, LG) iako ni philips nije isklucen samo sam vidio da je paprena cijena..

EDIT: Zaboravih napomenit da bih da je diagonala 42" ili min 40"

Hvala vam unaprijed :)
Ako želiš pravu crnu onda pogledaj Panasonic plazme, u tu cijenu ulazi 42G30. Uniformnost ekrana i probijanje svijetlosti koliko mogu vidjeti po forumima varira od tv-a do tv-a iako su isti model i marka tako da možeš naletjeti na zadovoljavajuće ali i one druge.
steeleye
HDTV ekspert

28 stu 2011, 12:43

vozidalje je napisao/la:Pozdrav svima,

bliži se Božić pa je i vrijeme da se čovjek malo ponovi novim televizorom. Imam nekih 7500 kuna za potrošit, pa bi mi trebalo koje stručno mišljenje. Koji televizor da kupim? Nadam se nekim Božićnim popustima.

Neigram igrice, ali koristim puno Skype. Htio bi preko router-a povezati televizor sa laptopom da izbjegnem razvlačenje kablova. Tako bi mogao gledati filmove sa laptopa. Udaljenost gledanja telke je nekih 3 metra.

Malo sam gledao preko neta televizore, ali tolika ih je ponuda da nemam pojma koji uzeti, a možda još nisu ni krenuli božićni popusti.

Zasad mi se Sony vrti po glavi, al kako to ide svi oni po toj cijeni imaju neke prednosti i neke nedostatke.
Možda Panasonic plazma 42G30, mislim da ima skype klijent ali treba dokupiti wi-fi usb stick, što se tiče slike vjerovatno best buy do 7500.
Recenzija: http://hdtelevizija.com/2011/04/11/rece ... 0e-107-cm/
steeleye
HDTV ekspert

28 stu 2011, 12:52

rossoneri2011 je napisao/la:Pozdrav svima,
Novi sam na forumu iz Sa i imam namjeru kupiti tv led lcd 37" ili plazma tv narednih dana. Panasonic s30 mi je prvi izbor i do sada sam pročitao dosta pozitivnih komentara i cijena mu je 1149 KM sa 5 godina garancije (pravo dobra ponuda) samo mi je jedini strah da će mi 42 biti prevelika za gledanje za udaljenost od 2m-2,5m. Od led lcd stvarno ne znam šta da odaberem, 37" bi mi bila idealna do sada sam koristio sony 32" i zadovoljan sam a išao bih do max 1500 KM i gledao bih većinom sd signal i filmove sa usb., ako ima nekih mišljenja i preporuka šaljite što prije...
Mislim da neće biti veliko ako je 2,5 m (to je otprilike i udaljenost sa koje ja gledam) ali probati pogledati u nekoj trgovini, S30 je dobar izbor (5 god. garancije).
Za sd mrvicu bolji izbor hd ready Panasonic 42c30, ali nema media player, Samsung 43d450 i LG 42pt350 imaju. Zbog garancije i dobre cijene ja bih osobno dao prednost S30.

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Ads

Info tab

Ukupno je: 46 korisnika/ca online; 4 registrirana/e, 0 skrivenih i 42 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], MSN [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 608 dana 05 vel 2020, 09:30.
Ukupno postova: 23628.
Ukupno tema: 3055.
Ukupno korisnika/ca: 7353.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.