LG 42LV5500 i crna mrlja pitanje

Sve o televizorima tvrtke LG (nekadašnji Goldstar).
pero666
VHS kazeta

LG 42LV5500 i crna mrlja pitanje

17 ruj 2011, 02:26

Naime radi se o tome da sam danas primjetio na tv-u jednu malu crnu mrlju koja bas bode za oci. Sad me zanima da li je to mrtav piksel ili nesta drugo? Znao sam imat mrtvih piksela i na starijim televizorima ali oni nisu bili vidljivi sa negdje 3 metra udaljenosti. Ovo se bas vidi. Sad neznam da li mrtav piksel moze izgledat ovako jel mi ovo vise lici koda je kapnulo nesta pa je jos malo curilo jel ispod te mrljice crne ima jos malo ali je manje crno. Radi se o milimetar dva mozda da nemisli neko da je nesta vece ali se vidi i smeta. Televizor imam oko 2 tjedna pa bi zamolio ako netko moze pomoc u svezi ovog da znam jel da reklamiram ili sta da radim. I da li za takve stvari uopce vrijede reklamacije.
Hvala puno svima.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: LG 42LV5500 i crna mrlja pitanje

17 ruj 2011, 11:42

Milimetar, dva s tri metra vidljivosti da se vidi? Jel možete slikati pa da vidimo kako izgleda? Mrtav piksel (ili više njih) su crni brz obzira koja se boja nalazi na ekranu - jednostavno je to provjeriti tako da se puste primarne i sekundardne boje na ekranu (ako povežete s PC-je, dobar program za to je http://hdtelevizija.com/download/?did=28).

Probajte to pa javite da vidimo što se dalje može napraviti...
Bringing Definition to High Definition
pero666
VHS kazeta

Re: LG 42LV5500 i crna mrlja pitanje

17 ruj 2011, 15:50

Na bilo kojoj boji se to vidi i crno je. Ova jedna ili dvije svjetlije crne tocke mi je jasno da su mrtvi pikseli i tako i izgledaju i njih vjerovatno nebi ni primjetio al iznad toga ovo sto je tamnije crno mi nije jasno sta je jel bas nema takav oblik. Kao da su 2 ili 3 povezana i cine tu crnu mrlju. I da vidi se samo tako sa 3 metra. Kao da se neka manja mušica zaljepila za ekran :) To sam prvo i poimislio al kad sam dosao da vidim skuzio sam da nije. I odma mi pao mrak na oci. Neznam kako da to uslikam a da se bas sve to primjeti. Pretpostavljam da tu nema pomoci da se rjesim toga:(

Natrag na “LG”

Ads

Info tab

Ukupno je: 18 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 17 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 295 dana 01 pro 2019, 13:14.
Ukupno postova: 23620.
Ukupno tema: 3049.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.