LG 32LD465 -Problem

Sve o televizorima tvrtke LG (nekadašnji Goldstar).
vvukasin
VHS kazeta

LG 32LD465 -Problem

14 sij 2011, 23:24

Prije svega pozdrav svim forumasima!!!
Imam 2 problema,pa cu krenuti redom:
1) Prije pola godine sam kupio LG 32LH3000 sa namjerom da ga koristim kao TV u sobi i kao monitor za PC. Tako je i bilo,medjutim od samog starta mi se javio problem,kada ukljucim PC i poslije odredjenog vremena pozelim da prebacim na TV sve bude dobro,ali cim opet pozelim vratiti na PC,javlja mi da nema signala( crni ekran sa natpisom da NEMA SIGNALA),pa moram ili restartovati PC( dok je TV ukljucen i prebacen na HDMI) ili sto ja radim da izvadim kabl od PC iz televizora pa ga vratim i slika PC se vrati i mogu da koristim PC. Mozda je bitno napomenuti da mi je graficka na PC, ATI Radeon 9600/ X1050 i da ima samo DVI izlaz,pa su PC i TV spojeni kablom koji na jednoj strani ima DVI zavrsetak i ide u graficku,a na drugoj strani je HDMI zavrsetak i ide u LG! Graficka mi podrzava rezoluciju 1920x1080 i slika PC je fantasticna.
2) Moj drugi problem je taj sto sam danas kupio LG 32LD465 i zamjenio ga sa LH3000 zbog citanja USB itd,ali sam se razocarao kada sam ga spojio na PC. Prvo sam se potajno nadao da necu vise imati problema sa prebacivanjem na TV i ponovnim vracanjem na PC mod,ali ponavlja se ista stvar kao i na LH3000 da nestane signala iz PC,pa moram ili restartovati PC ili kabl vaditi pa vracati,sto poprilicno smara,pa sam zakljucio da je vjerovatno do graficke. Malo sam cackao ATI Catalyst,ali bez uspjeha... a taj drugi problem je sto mi je slika PC na ovom LD465 daleko losija nego na LH3000, izgubila je ostrinu,oko ikonica i slova se javila kao neka svijetla sjena. Pokusavao sam sa raznim podesavanjima i graficke i same slike LCD,ali opet bez uspjeha.

Ja se izvinjavam na podugackom postu,ali sam htio sto detaljnije da objasnim,volio bih ako je neko imao slicnog iskustva,te ako zna kako rijesiti ove probleme da podjeli sa mnom ili cu baciti i jedan i drugi LCD. Hvala unaprijed :)
steeleye
HDTV ekspert

Re: LG 32LD465 -Problem

15 sij 2011, 11:38

Pozdrav, imao sam isti problem na Panasonic plazmi x10 sa grafičkom Radeon 9600xt tako da može biti da ima neke veza sa grafičkom karticom i driverima, pokušaj mjenjati hdmi ulaz na tv-u, preimenuj ulaz (hdmi) u pc, pogledaj kakva je kvaliteta signala na tv-u, ja sam gubio signal samo na hrvatskim programina dok su slovenski ostali dobri. Ako je signal granične kvalitete možda je do nekog sukoba između kompjutera (grafičke) i dvb-t-a u tv-u. Ako imaš mogućnosti probaj i drugu grafičku i drugi dvi-hdmi kabel. Ja nisam uspio riješiti problem a u međuvremenu sam nabavio blue ray player pa više nemam kompjuter spojen sa plazmom već na blue ray player.
Veki
Video CD

15 sij 2011, 16:16

Ja imam LH3000 i grafičku Asus 8800GT i povezano mi je sa DVI-HDMI i nemem takvih problema! Rođak ima isto LH3000,ali drugu grafičku pa je imao isti problem kao i vas dvojica,kupio je novi PC i sad nema tog problema.Može se zaključiti da je problem grafička,ali ne mora biti.
cickova
S-VHS kazeta

18 sij 2011, 08:58

vvukasin je napisao/la:Prije svega pozdrav svim forumasima!!!
Imam 2 problema,pa cu krenuti redom:
1) Prije pola godine sam kupio LG 32LH3000 sa namjerom da ga koristim kao TV u sobi i kao monitor za PC. Tako je i bilo,medjutim od samog starta mi se javio problem,kada ukljucim PC i poslije odredjenog vremena pozelim da prebacim na TV sve bude dobro,ali cim opet pozelim vratiti na PC,javlja mi da nema signala( crni ekran sa natpisom da NEMA SIGNALA),pa moram ili restartovati PC( dok je TV ukljucen i prebacen na HDMI) ili sto ja radim da izvadim kabl od PC iz televizora pa ga vratim i slika PC se vrati i mogu da koristim PC. Mozda je bitno napomenuti da mi je graficka na PC, ATI Radeon 9600/ X1050 i da ima samo DVI izlaz,pa su PC i TV spojeni kablom koji na jednoj strani ima DVI zavrsetak i ide u graficku,a na drugoj strani je HDMI zavrsetak i ide u LG! Graficka mi podrzava rezoluciju 1920x1080 i slika PC je fantasticna.
2) Moj drugi problem je taj sto sam danas kupio LG 32LD465 i zamjenio ga sa LH3000 zbog citanja USB itd,ali sam se razocarao kada sam ga spojio na PC. Prvo sam se potajno nadao da necu vise imati problema sa prebacivanjem na TV i ponovnim vracanjem na PC mod,ali ponavlja se ista stvar kao i na LH3000 da nestane signala iz PC,pa moram ili restartovati PC ili kabl vaditi pa vracati,sto poprilicno smara,pa sam zakljucio da je vjerovatno do graficke. Malo sam cackao ATI Catalyst,ali bez uspjeha... a taj drugi problem je sto mi je slika PC na ovom LD465 daleko losija nego na LH3000, izgubila je ostrinu,oko ikonica i slova se javila kao neka svijetla sjena. Pokusavao sam sa raznim podesavanjima i graficke i same slike LCD,ali opet bez uspjeha.

Ja se izvinjavam na podugackom postu,ali sam htio sto detaljnije da objasnim,volio bih ako je neko imao slicnog iskustva,te ako zna kako rijesiti ove probleme da podjeli sa mnom ili cu baciti i jedan i drugi LCD. Hvala unaprijed :)
LD serija od LG-a, evo uživaj u "kvaliteti" slike: http://www.hdtelevizija.com/forum/viewt ... =72&t=2566
vvukasin
VHS kazeta

18 sij 2011, 17:14

Hvala svima na pomoci i savjetima,problem je rijesen! Kupovanjem nove graficke sam rijesio oba problema,rezolucija je odlicna i ima ostrinu,a takodje nemam vise problema sa koristenjem LG kao tv-a i monitora,ne gubi signal :)

Natrag na “LG”

Ads

Info tab

Ukupno su: 44 korisnika/ce online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 43 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 970 dana 16 tra 2020, 19:19.
Ukupno postova: 23636.
Ukupno tema: 3059.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: zvoneHI4FI.
Rođendan, danas, nema nitko.