LG 40LH5000

Sve o televizorima tvrtke LG (nekadašnji Goldstar).
Odgovori
darac74
VHS kazeta

LG 40LH5000

Post Postao/la darac74 » 25 sij 2010, 19:08

Ovako. Imao sam priliku nekoliko dana testirati LG 40LH5000, pa bi bilo fer napisati i nešto o njemu za sve one koji se dvoje kupiti ovaj TV ili ne.
Na prvi pogled izgleda lijepo. Dizajn je OK, zvuk također. Iako se i kod jednog i kod drugog ne može izdvojiti ništa posebno.
Ono što svakako vrijedi pohvaliti je meni (na hrvatskom jeziku). Jednostavan, lijepo posložen i oku ugodan. Također sve pohvale moraju ići i na USB preko kojeg je na jednostavan način dostupan sadržaj glazbe, slika i filmovi. Umetanjem vanjske memorije na ekranu se pojavljuju tri grafički lijepo prikazane ikone: film, glazba i fotografija, koje klikom pokreću odabrano i prikazuju njihov popis na ekranu. Odaberete, kliknete i sve je spremno za reprodukciju.
Svakako treba naglasiti prikaz videa - kapa dolje. Prikaz divx filmova je odličan. Titlovi rade bez ikakve greške, a što je najbitnije, ne postoji video format kojeg preko playera ugrađenog u TV-u nećete moći pogledati. Uistinu svake hvale vrijedno.
Glazbu, posloženu kroz foldere, lako možete odabrati i za nju također nema nekih bitnijih zamjerki.
Ono što je loše je prikaz fotografija, koje su prejakih boja što kvari njihov izgled, a postavke kroz koje bi se taj nedostatak mogao korigirati ne postoji.
E sad ono najbitnije. TV je potkovan sa 200 Hz i 2 ms odziva. Sliku prikazuje uistinu vrlo oštro i tu nema nekih zamjerki, ali postoje i određeni problemi. Određene brže kretnje stvaraju dojam slike koja se raspada i to je dosta loš. Problem je uočljiv i pri nižem radu ove funkcije, što vam, ukoliko vam oku smeta, preostaje ovu opciju jedino isključiti. Tada se vraćati na standardan prikaz slike, sličnom onom pri radu TV-a od 50 Hz, a sav ovaj višak Hz-a je bačen u vjetar.
Ono što mi svakako nedostaje u prikazu slike su boje. Iako je opcija puno, nikako da dočaraju prirodan ton, kao niti prikaz crnih tonova, kao što je npr. prikaz na Sonyevim panelima od 40 inča.
Naravno, ovo je moje mišljenje i ne treba ga uzimati zdravo za gotovo. Uređaj svakako treba vidjeti uživo, svojim okom procijeniti njegovu kvalitetu rada i prikaza slike, te vagnuti što je na njemu po vama više - kvaliteta ili mana.
Nadam se da će vam ovaj tekst pomoći pri dvojbi oko kupnje.

Odgovori