Pomoć- nema signala na Astri vertikalno

Sve o uređajima, Set-Top-Boxevima i instalaciji satelitske opreme.
frenchkey
S-VHS kazeta

Pomoć- nema signala na Astri vertikalno

17 svi 2012, 21:35

Susjed me zamolilo da mu pomognem oko montaže novog satelitskog prijemnika (Amiko SSD 550) umjesto starog analognog. Do ukidanja analognog signala gledao je njemačke programe na Astri. Pri skeniranju programa primjetio sam da pronalazi samo programe na horizontalno dok je kod vertikalne polarizacije kvaliteta signala nula, pa i ne nalazi niti jedan program.
Na samoj anteni je jedan stari lnb konverter sa 2 izlaza, ali kabel ide samo iz jednog u njezin stan i direktno se priključi u prijemnik. Drugi izlaz nije u upotrebi. Dakle nema nikakve zidne utičnice, nema diseq sklopke...
Dali je možda stvar u tom starom lnb da ne radi vertikalna polarizacija?
Znalcima hvala unaprijed!
kuhar
DivX v.3.x.x

Re: Pomoć- nema signala na Astri vertikalno

18 svi 2012, 06:01

frenchkey je napisao/la:Susjed me zamolilo da mu pomognem oko montaže novog satelitskog prijemnika (Amiko SSD 550) umjesto starog analognog. Do ukidanja analognog signala gledao je njemačke programe na Astri. Pri skeniranju programa primjetio sam da pronalazi samo programe na horizontalno dok je kod vertikalne polarizacije kvaliteta signala nula, pa i ne nalazi niti jedan program.
Na samoj anteni je jedan stari lnb konverter sa 2 izlaza, ali kabel ide samo iz jednog u njezin stan i direktno se priključi u prijemnik. Drugi izlaz nije u upotrebi. Dakle nema nikakve zidne utičnice, nema diseq sklopke...
Dali je možda stvar u tom starom lnb da ne radi vertikalna polarizacija?
Znalcima hvala unaprijed!
uradite ovako:
prekontrolirati spojeve na F konektoru (možda ne dobiva napajanje za vertikalu)pa.ponovo preskenirati.ako i tada nema vertkale zamijeniti LNB i u svakako zamijeniti COAX kabel u cijeloj dužini(pošto ste naveli da je sistem star COAX kabel postane krut i gubi svojstva).
ako imate neki mjerni instrument izmjerite napajanje na izlazu iz sat:recivera.znači napon za vertikalu i napon za horizontalu.
"Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i s puno poštovanja skine kapu pred magarcem"
frenchkey
S-VHS kazeta

18 svi 2012, 12:14

Sorry ako lupam gluposti, ali to ću napraviti tako da minus kabel od multimetra stavim na navoj od antenskog ulaza, a plus na rupicu gdje ulazi žica od koaxialnog kabela? I pri tom mijenjam polarizaciju na receiveru putem daljinskog?
Svakako unaprijed kupim LNB ionako nije nego 30-ak kuna.
Evo dolje na slici kako izgleda ekran prije pretraživanja s tim da je polarizacija na AUTO. Kada stavim na vertikalno kvalitet signala padne do kraja, a kada je na horizontalno onda je na 90%.
Dali su ostale postavke OK?
Hvala, još jednom.
slika
kuhar
DivX v.3.x.x

18 svi 2012, 13:12

frenchkey je napisao/la:Sorry ako lupam gluposti, ali to ću napraviti tako da minus kabel od multimetra stavim na navoj od antenskog ulaza, a plus na rupicu gdje ulazi žica od koaxialnog kabela? I pri tom mijenjam polarizaciju na receiveru putem daljinskog?
ne lupate gluposti to je ispravan način
Svakako unaprijed kupim LNB ionako nije nego 30-ak kuna.
Evo dolje na slici kako izgleda ekran prije pretraživanja s tim da je polarizacija na AUTO. Kada stavim na vertikalno kvalitet signala padne do kraja, a kada je na horizontalno onda je na 90%.
Dali su ostale postavke OK?
Hvala, još jednom.
slika
mislim da vam postavka TP index nije dobra .
isključite o/12v to je za napajanje ant. pojačala.
mislim da je ovo drugo ok
ako niste dobili uputstvo za upotrebu evo vam link pa pogledajte.
http://amikostb.com/?q=product&id=2
"Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i s puno poštovanja skine kapu pred magarcem"
frenchkey
S-VHS kazeta

18 svi 2012, 14:21

Pokušat ću tako. Upute sam dobio na mađarskom i češkom. Hvala na pomoći i linku.

Natrag na “Satelitska oprema i montaža”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno su: 33 korisnika/ce online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 32 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23589.
Ukupno tema: 3040.
Ukupno korisnika/ca: 7351.
Najnoviji/a korisnik/ca: culibrkd.
Rođendan, danas, nema nitko.