Koji fotoaparat imate?

Forum o digitalnim fotoaparatima kojima je moguće slikati minimalno u 1280x720 piksela.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Koji fotoaparat imate?

Post Postao/la Darco » 01 lis 2008, 10:49

Adastra je napisao/la:Posjedujem Sony- jev cyber- shot DSC-W85, sa Sony Memory stickom PRO duo 2 GB. Ok-e mi je. :D
Fina aparatura ;) Jel slikaš u max rezoluciji ili nekoj nižoj? Ja na svom Fujiju od 8 MPX sve na 4 MPX slikam i OK mi je...
Bringing Definition to High Definition

Adastra
DivX v.3.x.x
Kontakt:

Post Postao/la Adastra » 02 lis 2008, 09:33

Kako kad, ali najcesce slikam u nizoj rezoluciji. :D Bas si me dobro sjetio da procackam malo po njemu, evo tek sad sam vidjela da mi sat kasni za jednu uru, zaboravih ga namjestit, jos od proslog zimskog perioda. :lol: :lol: :?
Ohoho, sad sam namjestila da mi digital zoom bude opcija smart a prije je bila precision. Pa budemo vidjeli razliku!! ;)
slika

gogo098
S-VHS kazeta

Post Postao/la gogo098 » 02 lis 2008, 09:38

Savjet:
Digitalni zoom isključiti i ne koristiti... Pogotovo na manjim rezolucijama... Na ekranu fotića se i neće skužiti razlika, ali kada se prebaci na komp, razlika se itekako kuži... Jer se umjetno približava objekt, dakle gube se pixeli...
Ok, to možda nekoga ne smeta, ali... ;)

M_and_M
Video CD

Post Postao/la M_and_M » 02 lis 2008, 15:47

Adastra je napisao/la:Kako kad, ali najcesce slikam u nizoj rezoluciji. :D Bas si me dobro sjetio da procackam malo po njemu, evo tek sad sam vidjela da mi sat kasni za jednu uru, zaboravih ga namjestit, jos od proslog zimskog perioda. :lol: :lol: :?
Ohoho, sad sam namjestila da mi digital zoom bude opcija smart a prije je bila precision. Pa budemo vidjeli razliku!! ;)
sad će se uskoro opet mjenjat ak se ne varam....
CPU:E8200(2x2.66)|RAM:3.25GB|GRAFA: ati radeon hd 2600|HDD:250GB SATA II|LCD: Philips 32'' 1360*768

Adastra
DivX v.3.x.x
Kontakt:

Post Postao/la Adastra » 02 lis 2008, 19:11

Joj da, vidis imas pravo, hehe :D Onda bum dulje spavala, bar nekaj.. :P Ma meni su slike ok, i kad ih prebacim, nije neka vidljiva razlika u pixelima. Inace ne volim kad mi je slika "vodnjikava" tak da bas pazim na to.
slika

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 02 lis 2008, 21:19

Adastra je napisao/la: Inace ne volim kad mi je slika "vodnjikava" tak da bas pazim na to.
Vodnjikava u smislu mutna, s blurrom? Ja dosta korisim motion stabilisation mod da se smanji blur, posebno kada slikam kućne ljubimce bez blica...
Bringing Definition to High Definition

Adastra
DivX v.3.x.x
Kontakt:

Post Postao/la Adastra » 03 lis 2008, 10:38

Da, mislim na blur, iako nekad mi je fora slikati da mi je subjekt na slici izostren a pozadina onak u drugom planu, nemrem reci mutna skroz vec nekaj izmedju. O slikanje kucnih ljubimaca je najbolje, pogotovo ako ih uhvatis u dobroj pozi, ili pokretu, pa glava ispadne tri puta veca, nogu kao da ima pet i slicno. :lol: :lol: :lol:
slika

gogo098
S-VHS kazeta

Post Postao/la gogo098 » 03 lis 2008, 11:24

smijem li Vas malčice ispravit? :mrgreen:
blur olitiga zamućenje slike dolazi zbog prespore expozicije (vrijeme "otvorenog" zatvarača) ili uslijed velike "brzine" objekta kojeg slikate (kaj opet dođe na ono prvo, prespore expozicije).
adastra, ovo kaj ti navodiš nije blur već DOF (deep of field; http://en.wikipedia.org/wiki/Depth_of_field ) kojeg postižemo čim većim otvorom blende (onaj f broj na objektivu, manji f broj = veći otvor blende)... znaći što je veći otvor blende to će pozadina iza subjekta slikanja (uvjet je da je fokus na subjektu) biti mutnija...
ako Vam aparati imaju tu mogućnost, prioritet blende (obićno piše Av), možete se igrati s time... poželjno je da u aparatu podesite, ako postoji mogućnost naravno, fokus na način da fokusira samo s jednom točkom (centralnom)... na taj način izbjegavate mogućnost front ili back focusinga (da Vam fokus pobjegne ili naprijed ili nazad u odnosu na objekt fotkanja)
:geek: :D

Adastra
DivX v.3.x.x
Kontakt:

Post Postao/la Adastra » 04 lis 2008, 09:34

Fala gogo, slobodno ti daj, vidim da se tu nauciti svega od vas. Lijepo, lijepo... slika slika
slika

gogo098
S-VHS kazeta

Post Postao/la gogo098 » 04 lis 2008, 10:23

samo pitajte... ako znam, rado ću pomoći ;)

Odgovori