LCD TV kao monitor problem!

Sve o LCD televizorima marke Toshiba.
gogach988
VHS kazeta

LCD TV kao monitor problem!

08 ožu 2012, 17:39

pozdrav! imam problem sa TV-om (toshiba 37BV701G) kada ga koristim kao monitor.. prica pocinje prije par mjeseci kad sam svoj 10 god stari komp prikljucio na TV i sve je radilo super.. onda mi je pocela rikavat graficka i izlaz na maticnoj mislim, i kad sam stavio drugu graficku(nemam poima koje su bile jer su obadvije stare i nisam ni gledao) slika na tvu se nikako nije mogla centrirat... otisla je lijevo, desno ili malo dole (ovisno o rezoluciji koju sam stavio)... ugl rkrepao mi je i taj izlaz na maticnoj i napajanje pa sam kupio sve novo.. maticnu ASRock H61M-VS socket 1155 i zasad imam integriranu graficku, procesor intelov 2.4 GH (neznam sad koji tocno) novo napajanje, novu memoriju 4 GB ddr3, jedino je hard disc polovni ali je formatiran i stavio sam windowse 7 professional.. i problem je ostao, nakon sto se windowsi dignu slika je dobra i nakon dvije sekunde se malo spusti tako da ne vidim cijeli taskbar... isto tako kad prebacim sa TV na PC opet je slika dobra i nakon dvije sec televizor automatski spusti sliku.. koristim preporucenu rezoluciju 1360*768. kod ostalih rezolucija ili je ista stvar ili slika pobjegne skroz udesno ili ulijevo! koristim vga kabel.

ocito je onda do tv-a? ili? moze li se to ikako sredit popravit?
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: LCD TV kao monitor problem!

08 ožu 2012, 22:32

Pozdrav,

Koliko vidim iz specifikacija ta Toshiba je Full HD televizor tako da mu trebate slati 1920 x 1080 rezoluciju. Ako koristite neku manju tada slika se zna prikazati uvećana pa kada idete kursorom u strane i cijeli kadar ga prati i slika se miče. Dakle, za početak pošaljite punu HD rezoluciju i poigrajte se s formatima slike na televizoru - trebali biste ganjati neki imena Full ili 16:9 da pravilno podesi sliku koja mu dolazi. Također, pogledajte imate li PC mode ili nešto slično u opcijama i aktivirajte ga.
Bringing Definition to High Definition
gogach988
VHS kazeta

Re: LCD TV kao monitor problem!

09 ožu 2012, 11:36

da, HD je televizor ali ne pomaze, promijenio sam sve rezolucije i ni jedna ne pase... primjer na 1920 x 1080 slika pobjegne bas jako u lijevo... onda vratim na prijasnju rezoluciju, i prve dvije sekunde je u redu zatim se opet slika pomakne malo prema dolje i gornji rub ekrana ostane crn...

Natrag na “Toshiba”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno je: 27 korisnika/ca online; 3 registrirana/e, 0 skrivenih i 24 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23606.
Ukupno tema: 3050.
Ukupno korisnika/ca: 7355.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.