Konikom 42G10E

Forum gdje članovi mogu pisati o akcijama koje su uočili na HDTV i drugu tehničku opremu u našim dućanima.
Mr_Orange
VHS kazeta

Konikom 42G10E

Post Postao/la Mr_Orange » 22 svi 2009, 13:42

Eto ako kog zanima tamo je za 9599kn ..zasad najjeftinije sto sam ja nasao.

Kod: Označi sve

http://www.konikom.hr/p7316/tv-plazma-panasonic-tx-p42g10e/product_info.html

Mr_Orange
VHS kazeta

Re: Konikom 42G10E

Post Postao/la Mr_Orange » 22 svi 2009, 18:39

Isto kao sta? Pretpostavljam da aludiras na Ronis. Ok, al ak je isto, onda kod ronisa kabl nije poklon vec je "u cijeni"! ;) Da se razumijemo, meni isto osobno treba i kabl kad budem uzimao telku, no ako nekom ne treba taj "poklon" onda moze i jeftinije proc. :)

dinkomat
S-VHS kazeta

Post Postao/la dinkomat » 18 lip 2009, 09:03

Bio jučer u Exportdrvu - Upin . Cijena 8999 kuna!

A ta cijena je isto visoka!
Pogledajte link:

http://www.preis.de 
i upišite Panasonic 42G10E

Vidjet ćete da je najniža cijena za model 42G10E 979 Eura ili 7115 kuna.

Evo sada se vidi koliko naši uvoznici imaju veliku maržu. A možda je druga stvar? Veletrgovci nemaju lovu da plate robu, pa sve to kupuju na kredit koji onda mi kao krajnji kupci plaćamo!

U Ronisu je cijena 9999 kuna - 141% skuplje od najniže cijene u Njemačkoj za isti model
Exportdrvo 8999 kuna - 127% skuplje od najniže cijene u Njemačkoj
Njemačka 7115 kuna

Ovo vam govori da cijene za tu plazmu i nisu tako povoljne kao što se priča. Može se pretpostaviti da će cijena brzo pasti na cca 7500 kuna ako se pogledaju cijene u zapadnoj Evropi. Zato nema žurbe novci su vaši, a ako ih žele neka spuste cijenu.

Zar vaš novac manje vrijedi od novca jednog Nijemca ili Francuza ili Engleza?

Mew
S-VHS kazeta

Post Postao/la Mew » 18 lip 2009, 09:19

dinkomat je napisao/la: Zar vaš novac manje vrijedi od novca jednog Nijemca ili Francuza ili Engleza?
Usporedi cijene na newegg.com i nabava.net il vemil il bilo sta i dobit ces vrlo ociti odgovor.
Da nas novac vrijedi PUNO manje. Iskreno nemogu docekat EU da mogu pocet uvozit sve fore iz EUa bez proklete carine...

Evo ja htio nedavno uzet zvucnike za PC
u amerci :

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16836121122&Tpk=z%202300
- 678 kn

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=548
- 1325 kn

A sad cu te raztuzit toliko ca ces plakat

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16889187121

Panasonic VIERA 42" 1080p 600Hz Plasma HDTV TC-P42G10 - 5290 kn
Zanci u americi ti G10 dode ko kodnas X10 :lol: :lol:

dinkomat
S-VHS kazeta

Post Postao/la dinkomat » 18 lip 2009, 09:47

Usporedio sam samo Europske modele, jer modeli za Američko tržište nisu isti. Inače amerikanci kupuju sve za cca 20 do 30% ispod Europskih cijena i još plaču da je kriza!!!!!

Carina nije problem kod uvoza cca 5%, kao niti PDV jer tamo ti vrate a ovdje platiš naš, a tu je također razlika od cca 5%. Već to što moraš platit špeditera cca 100 EUR i carinski postupak, jer moraju se i drugi naplatit na tome.

A ono što je najljepše, je da je u cijenu u Njemačkoj uključena carina, PDV, veleprodajna marža i maloprodajna marža i jopet je punoooooo jeftinije nego kod nas.

A svi i veletrgovci i maloprodaja nikako da propadnu uz tako sramotno niske cijene i svima ide dobro osim trgovcima u Hrvatskoj koji stalno kukaju i zapomažu kako ne ide prodaja, a nikako da snize cijene i zarade na prometu a ne cijeni. Al zato treba i nešto radit. Ovako prodaš mjesečno 4 plazme i evo ti plaće i to dobre.

Mew
S-VHS kazeta

Post Postao/la Mew » 18 lip 2009, 11:34

dinkomat je napisao/la:Usporedio sam samo Europske modele, jer modeli za Američko tržište nisu isti. Inače amerikanci kupuju sve za cca 20 do 30% ispod Europskih cijena i još plaču da je kriza!!!!!

Carina nije problem kod uvoza cca 5%, kao niti PDV jer tamo ti vrate a ovdje platiš naš, a tu je također razlika od cca 5%. Već to što moraš platit špeditera cca 100 EUR i carinski postupak, jer moraju se i drugi naplatit na tome.

A ono što je najljepše, je da je u cijenu u Njemačkoj uključena carina, PDV, veleprodajna marža i maloprodajna marža i jopet je punoooooo jeftinije nego kod nas.

A svi i veletrgovci i maloprodaja nikako da propadnu uz tako sramotno niske cijene i svima ide dobro osim trgovcima u Hrvatskoj koji stalno kukaju i zapomažu kako ne ide prodaja, a nikako da snize cijene i zarade na prometu a ne cijeni. Al zato treba i nešto radit. Ovako prodaš mjesečno 4 plazme i evo ti plaće i to dobre.
Ma znam da amerski modeli nisu isti ali sramotno je sada kada cijeli svijet koristi isti standard HDa a ne vise NTSC i PAL da postoje takve razlike u cijenama... cista pljacka!

E sada pitanje kada bi otiso ja osobno i kupio TV u mađarskoj il negdje dali onda moram placati tih 100€ i carinski postupak i pizdarije?

I btw na kojim njemackim stranicama gledas?

dinkomat
S-VHS kazeta

Post Postao/la dinkomat » 18 lip 2009, 12:50

U tome i je caka, ako imaš nešto što je skuplje od limita koji se ne carini, a pogotovo nešto od cca 1000 Eura carinik te traži da odeš kod špeditera jer to kao samostalno ne možeš preko granice. To su obično kontejnerske kućice na samoj granici. I onda ti tamo teta za ispunjavanje jednog A4 lista i 5 minuta posla uzme 100 Eura. A carinik kaže da bez špeditera ne možeš to uvesti, iako si ti to sve sam do granice donio, treba ti po propisu špediter jer je stvar skuplja od da lupim 300 Eura i onda moraš imat špeditera, koji ti proda A4 formular za 100 Eura. Sada ti je jasno čime se bave špediteri na granici i kako je to lijep i unosan posao uz malo truda.

Pitaš na kojim njemačkim stranicama gledam, pa imaš gore link u prethodnom postu!

Mew
S-VHS kazeta

Post Postao/la Mew » 19 lip 2009, 09:55

dinkomat je napisao/la:U tome i je caka, ako imaš nešto što je skuplje od limita koji se ne carini, a pogotovo nešto od cca 1000 Eura carinik te traži da odeš kod špeditera jer to kao samostalno ne možeš preko granice. To su obično kontejnerske kućice na samoj granici. I onda ti tamo teta za ispunjavanje jednog A4 lista i 5 minuta posla uzme 100 Eura. A carinik kaže da bez špeditera ne možeš to uvesti, iako si ti to sve sam do granice donio, treba ti po propisu špediter jer je stvar skuplja od da lupim 300 Eura i onda moraš imat špeditera, koji ti proda A4 formular za 100 Eura. Sada ti je jasno čime se bave špediteri na granici i kako je to lijep i unosan posao uz malo truda.

Pitaš na kojim njemačkim stranicama gledam, pa imaš gore link u prethodnom postu!
lol sorry nisam gledo xD

Mr_Orange
VHS kazeta

Post Postao/la Mr_Orange » 19 lip 2009, 15:51

A sta kad bi neki svabo to dovezao u Hrvatsku i rekao na carini da je to poklon? Kakva je tad procedura?

Mithrandir
S-VHS kazeta

Post Postao/la Mithrandir » 19 lip 2009, 16:00

Pokloni ti vrijede do 300kn. Pa nisu ni na carini idioti.

Odgovori