Koji media player kupiti

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
Smallville013
VHS kazeta

Koji media player kupiti

01 ruj 2012, 10:31

Cao

Upravo sam ubedjen da je bolje imati media player od blu ray playera . Znam vrlo malo o media playerima te mi zbog toga treba necija pomoc u odabiru dobrog media playera odnosno onog koji ce zadovoljiti moje kriterijume (posto blu ray nije) .

Treba mi media player koji :
1. cita sto vise HD video formata sa hd master (7.1) zvukom (pod ovim mislim i na one full blu ray filmove od 44gb) . Znaci propatio sam se sa blu ray playerom i poludeo , imam 7.1 sistem kod kuce a nisam ni jednom pustio u 7.1 zbog glupog blu ray playera koji je jako ogranicen u tom , njegovom primarnom polju .
2. Bitno mi je da ima interni hd .
3. bitno mi je da pusta 3D sadrzaj (ne znam kako to ide , ja sam hteo prvo da kupim 3D blu ray player , odnosno ne znam da li imaju 3D media playeri :) ) .

Da li postoji ovako nesto ?

Ako neko ima vec iskustva u ovome zamolio bih ga da mi pomogne . Hvala :)
pavle
HD DVD
Kontakt:

Re: Koji media player kupiti

01 ruj 2012, 14:10

[quote="Smallville013"]Cao

Upravo sam ubedjen da je bolje imati media player od blu ray playera . Znam vrlo malo o media playerima te mi zbog toga treba necija pomoc u odabiru dobrog media playera odnosno onog koji ce zadovoljiti moje kriterijume (posto blu ray nije) .

1. cita sto vise HD video formata sa hd master (7.1) zvukom (pod ovim mislim i na one full blu ray filmove od 44gb) . Znaci propatio sam se sa blu ray playerom i poludeo , imam 7.1 sistem kod kuce a nisam ni jednom pustio u 7.1 zbog glupog blu ray playera koji je jako ogranicen u tom , njegovom primarnom polju .
3. bitno mi je da pusta 3D sadrzaj (ne znam kako to ide , ja sam hteo prvo da kupim 3D blu ray player , odnosno ne znam da li imaju 3D media playeri :) ) .

Mozda ne mozes da nadjes zato sto je stari model ,probaj na nivni oficijalan sajt ,ako ne onda sigurno i oni novi modeli su izuzetno dobri .

evo recenzije;

http://hdtelevizija.com/2012/02/26/rece ... ia-player/
pavle
HD DVD
Kontakt:

01 ruj 2012, 14:59

[quote="pavle"][quote="Smallville013"]Cao

Evo medija is oficijalnog sajta,moze insistiram na fhilips zato sto ni sam sreo medija pleer sto reproducira ISO fajlove ,to je to sto vama treba ,to su fajlove 3d blu-ray gotove za da bi rezali na disk,i po interneti sve 3d blu-ray su u iso format,ne bi imao problem i pri slide BY slide formate,i bdmv kde mozes naci folm koji e vo m2ts formatu,samo nisam siguran oko 7.1 zvuk znam da nije problem 5.1 ili dts ,ali nije vazno zato sto nije svaki film sniman u 7.1,isto nemas probleme oko hd master zvuk.

http://www.philips.co.uk/c/media-player ... MER%3Dtrue
Zadnja izmjena: pavle, dana/u 02 ruj 2012, 12:55, ukupno mijenjano 2 puta.
Smallville013
VHS kazeta

02 ruj 2012, 11:38

Hvala na tako brzom odgovoru .

Citao sam malo o tom playeru . Za ove pare koje traze za njega je super ali (koliko sam ja ukapirao) mana mu je u 3d materijalu . Koliko sam ja shvatio player mora da ima HDMI 1.4 da bi mogao da pusta full 3d materijal . Philips ima 1.3 i zbog toga je ogranicen na pustanje 3d-a samo u 1920-1080 formatu .

,,Popularnost 3D-a je dotakla i linijske media centre, a kod kojih su pojedini proizvođači iskoristili neznanje korisnika kako bi svoje modele provukli kao 3D. Naime, na ambalažama se mogu uočiti 3D logotipi koji bi trebao jamčiti da media centar može reproducirati 3D, no pitanje koje se postavlja jest o kojem se 3D-u zapravo radi. Naime, na Blu-ray 3D medijima su filmovi pohranjeni kao dva toka rezolucije 1920×1080, što praktično znači da se takav zapis može pohraniti u formatu 3840×1080 (slika do slike, side-by-side, SBS) ili 1920×2160 (slika iznad slike, top-and-bottom). Ukoliko se bilo koji od ta dva formata pokuša pokrenuti na media centru koji posjeduje HDMI 1.3 sučelje, zbog ograničenja u maksimalnoj rezoluciji (2560×1600p u 75 Hz) takva se slika neće moći prikazati već će se prikazati crni ekran. Kakav 3D se onda može prikazati? Na HDMI 1.3 sučelju samo onaj kod kojeg su unutar 1920×1080 rezolucije pospremljene dvije slike – lijeva i desna ili gornja i donja. U bilo kojem slučaju kod ovakvog 3D-a dolazi do gubitka polovice informacija, što rezultira slikom manjeg broja detalja. Ukratko, media centar nema nikakve veze podržava li 3D ili ne kod ovakvog prikaza jer spajanje dvije slike vrši TV prijamnik.
Modeli s HDMI 1.4 sučeljem će biti u stanju prikazati punu HD rezoluciju po oku, te na takve modele treba obratiti pažnju prilikom nabave ,, .

Jedna od ne toliko znacajnih mana mu je sto nemoze da mu se ugradi interni hdd .

Takodje nigde ne pise nista za dts hd master audio ali bas nigde .

Slobodno me ispravi ako gresim negde jer je moje iskustvo u ovom philipsu i media playerima 12h weba .

Malo sam skeptican oko ovoga iz razloga sto su me na jednom drugom forumu , pre 8-9 meseci , 3 lika ubedila da uzmem blu ray player lg-bd390 . Bilo je u fazonu sve cita 100% testirano . Kada sam ga uzeo banana ! Skoro svaki film u obicnom dts-u moram da prekodiram preko mkvmerge programa i od toga trecina nece ni onda da radi . O dts hd master audio i da ne pricam , nece ni da pusti u bilo kom formatu .

Imas li ti ili neko drugi jos neki predlog za neki drugi player ?
pavle
HD DVD
Kontakt:

02 ruj 2012, 13:40

Smallville013 je napisao/la:Hvala na tako brzom odgovoru .

Citao sam malo o tom playeru . Za ove pare koje traze za njega je super ali (koliko sam ja ukapirao) mana mu je u 3d materijalu . Koliko sam ja shvatio player mora da ima HDMI 1.4 da bi mogao da pusta full 3d materijal . Philips ima 1.3 i zbog toga je ogranicen na pustanje 3d-a samo u 1920-1080 formatu .

,,Popularnost 3D-a je dotakla i linijske media centre, a kod kojih su pojedini proizvođači iskoristili neznanje korisnika kako bi svoje modele provukli kao 3D. Naime, na ambalažama se mogu uočiti 3D logotipi koji bi trebao jamčiti da media centar može reproducirati 3D, no pitanje koje se postavlja jest o kojem se 3D-u zapravo radi. Naime, na Blu-ray 3D medijima su filmovi pohranjeni kao dva toka rezolucije 1920×1080, što praktično znači da se takav zapis može pohraniti u formatu 3840×1080 (slika do slike, side-by-side, SBS) ili 1920×2160 (slika iznad slike, top-and-bottom). Ukoliko se bilo koji od ta dva formata pokuša pokrenuti na media centru koji posjeduje HDMI 1.3 sučelje, zbog ograničenja u maksimalnoj rezoluciji (2560×1600p u 75 Hz) takva se slika neće moći prikazati već će se prikazati crni ekran. Kakav 3D se onda može prikazati? Na HDMI 1.3 sučelju samo onaj kod kojeg su unutar 1920×1080 rezolucije pospremljene dvije slike – lijeva i desna ili gornja i donja. U bilo kojem slučaju kod ovakvog 3D-a dolazi do gubitka polovice informacija, što rezultira slikom manjeg broja detalja. Ukratko, media centar nema nikakve veze podržava li 3D ili ne kod ovakvog prikaza jer spajanje dvije slike vrši TV prijamnik.
Modeli s HDMI 1.4 sučeljem će biti u stanju prikazati punu HD rezoluciju po oku, te na takve modele treba obratiti pažnju prilikom nabave ,, .

Jedna od ne toliko znacajnih mana mu je sto nemoze da mu se ugradi interni hdd .

Takodje nigde ne pise nista za dts hd master audio ali bas nigde .

Slobodno me ispravi ako gresim negde jer je moje iskustvo u ovom philipsu i media playerima 12h weba .

Malo sam skeptican oko ovoga iz razloga sto su me na jednom drugom forumu , pre 8-9 meseci , 3 lika ubedila da uzmem blu ray player lg-bd390 . Bilo je u fazonu sve cita 100% testirano . Kada sam ga uzeo banana ! Skoro svaki film u obicnom dts-u moram da prekodiram preko mkvmerge programa i od toga trecina nece ni onda da radi . O dts hd master audio i da ne pricam , nece ni da pusti u bilo kom formatu .

Imas li ti ili neko drugi jos neki predlog za neki drugi player ?
Svaka cas za ovo super objasnjenje.
Sto se tice oko 3d formate tacno je da cita samo 1920x1080 i u side by side,over under ali samo u 1920x1080,probao sam licno reproducirati vece rezolucije kao i 21:9 formate koji imaju vecu rezoluciju i zvuk je hteo ali slika crna kao sto si napomenuo.inace moze eksterni hard ,probao sam i 1.5 tb.

Sto se tice oko zvuka ,recezenti hdtv su ispitali i utvrdili da moze reproducirati ovako:
-Audio

FLAC – 16 bit / 44.1 kHz Da
FLAC – 24 bit / 44.1 kHz Da
FLAC – 24 bit / 48 kHz Da
FLAC – 24 bit / 88.2 kHz Da
FLAC – 24 bit / 96 kHz Da
FLAC s CUE listom Da
WAVE, stereo i višekanalni ----- Da (samo u stereu)
DTS i DD 5.1 (lossy) ------------ Da
DTS HR i MA 5.1 i 7.1----------Ne (samo lossy)
Dolby Digital Plus 5.1 i 7.1 (lossy)----------- Da, 5.1
Dolby True HD 5.1 i 7.1 ----------- Ne, samo lossy unutar m2ts datoteka, ne reproducira unutar MKV-a

Po ovome mozemo da zakluciti da ima i dts i optiku ,samo sto 7.1 zvuk moze reproducirati unutar datoteke.
hd master zvuk najverojatnije da ne moze reproducirati,zato sto to je zahtevniji materijal i mora da ide na blu-ray disk.

Po mom nekom zakljucku mislim da nema ili nisam sreo medija pleer koji ima 1.4 hdmi ili citati hdmaster zvuk zato sto sve materijale koji reproduciramo iz hdd su nelegalne i mora da postoje neka ogranicenja oko reprodukciju zvuka i slike.
A sto se tice blu-ray pleera ,ne postoi neki sto moze preko hdd otvarati zahtevne datoteke kao m2ts ili neni mpeg4 i t.d.
Smallville013
VHS kazeta

10 ruj 2012, 18:31

Mislim da sam nasao jedan koji nema sta ne moze i cudno mi je da ga niko do sada nije pomenuo a ja nisam nasao ni jednu manu (jedino ako nisam dobro gledao :) )

Zove se HiMedia 900 i koliko vidim pise da mu je Hdmi 1.4 i pise da moze citati full 3d filmove . Isto tako cita iso fajlove . Takodje cita dts hd master audio 7.1 i pise da mozes da ga prebacis u 5.1 ako hoces . Moze da se nadje za 150 evra pa na gore . Evo linkova sto sam iskopao pa procitaj i reci sta mislis o njemu :)

http://www.himedia-tech.cn/en/product_show.php?id=27
http://www.futeko.com/products/MP00031.php
gamer
VHS kazeta

23 ruj 2012, 15:16

Pozdrav svima, da se nadovežem da temu. Htio bi kupiti player koji podržava otvaranje 3D bluray iso fileova.

Pretraživao sam po internetu i izgleda da nema puno playera koji to mogu. Jedan od njih je Xtreamer Prodigy Black/Silver - http://www.xtreamer.net/2012/xtreamer-p ... black.html, te kao što je napisano u prethodnom postu HiMedia HD900B - http://www.himedia-tech.cn/en/product_show.php?id=27

Zanima me što mislite o ta dva uređaja, koji je bolji i gdje se možete nabaviti kod nas? Da li znate još koji player s kojim je moguće otvoriti Bluray 3D iso filmove? Gledao sam Dune uređaje, ali izgleda da njihovi playeri to još ne mogu. Negdje sam pročitao da će valjda novi koji dolaze imati tu podršku.

Da li možda postoji 3D Bluray uređaj koji ima mogućnost otvaranje tih fileova? Jer ako budem dobio koji Bluray film na bluray disku, morat ću kupiti bluray uređaj posebno. Hvala!
Grobnik
S-VHS kazeta

24 ruj 2012, 11:16

Ja imam Xtreamer Prodigy model prije balack. Sve moguče čita i titlove podržava za SBS 3D. Ja sam zadovoljan.
Samo ga nema kupiti kod nas.nabavio ga u Sloveniji. Imaš negdje prije što sam pisao o njemu. Sad su riješili neke bugove sa novim softwerom.
Smallville013
VHS kazeta

25 ruj 2012, 05:01

Jel si pustao preko njega Blu ray iso ? Jel pusta hd master audio ? Na sajtu pise da nema sta ne moze ali onaj lik na drugom topiku ga je napljuvao strasno .

Ja sam hteo da uzmem Himedia ali koliko vidim i ovaj moze sve to sto moze i Himedia a izadje me skuplje 10-20 evra .
Grobnik
S-VHS kazeta

25 ruj 2012, 18:08

Avatar 3D ISO 45 giga bez problema.Rise of The Planet of The Apes 2011 Blu-ray CEE 1080p AVC DTS-HD MA 5.1 - 48 giga kad sam skidao pisalo da je ISO. Htio to pokrenut vidim da nije ISO nego nisam siguran je Bluray ili neki drugi i ne znam kako pokrenuti. Ustvari samo uđeš u njegov folder pritisneš play i vrti bez problema. Razlog zašto sam ga kupio 1.4 hdmi, čita sve moguće , i još najvažnije čita titlove 3DSBS. Napraviš ih preko 3D subtitlera. VobSub idx/sub nije čitao ni jedan player pred godinu dana. Ja sam zadovoljan. Prije njega sam imao Meder500 koji nije ni do koljena Prodigyu po svim pitanjima. Odi na njihov forum jedni hvale drugi pljuvaju. Svaki cigo svoga konja hvali. Kod nas nije hvaljen jer ga nitko ne uvozi. U prijašnim postovima napisao sam toćno koliko me koštao. I JOŠ NEŠTO MORAM REĆI SVAKI FORUM IMA SVOJE FAVORITE KOJE GURA A OSTALE PODCJENJUJE. Mislio sam reći na proizvode da me netko krivo ne shvati.
Lijep pozdrav.

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno je: 20 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 20 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca.
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23606.
Ukupno tema: 3050.
Ukupno korisnika/ca: 7355.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.