Tutorijal: Yet Another Magic Jukebox (YAMJ)

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
The Best F1 Driver
DivX v.3.x.x

Re: Tutorijal: Yet Another Magic Jukebox (YAMJ)

05 lip 2010, 21:01

Nani kak je tebi ovo uspjelo,ja se mućim več dva dana :(

napravim sve kak treba,ali ovaj folder "Shares" sa Win Block linkovima mi PCH uredno vidi i otvori ga i otvara i linkove,ali kad dođem do zadnjeg foldera i želim pokrenut film,kaže da unutra nema sadržaja :?

kad odradim sve drugo ,napravi mi index i sve šljaka,ali opet kod pokretanja filma sa popcorna ista stvar ,nema ga :?:

inaće postoji i YAYMan gui ,koji poprilično olakšava stvar sa nfo datotekama i diže postere i fanart sa više mjesta automatski ;)

ponekad fula ,ovisno o nazivu filma ili serije ,glavni problem je ako imate u nazivu "serija - S01E01" obavezno izbjegavat crticu ,a formati mogu bit različiti tipa 1x01 ,01x01 ,S01E01 i.t.d.

zgodan gui,i olakšava život,dobar dio dobro odradi automatski,a ostalo možete promjenit i uredit,tak da se i nemorate zafrkavat sa svim filmovima i .nfo datotekama,osim toga uglavnom i dolaze s filmovima :mrgreen:
The Best F1 Driver
DivX v.3.x.x

06 lip 2010, 08:48

Nani je napisao/la:Stvar je kako si sherovao diskove ili foldere te kako je uvezano sve. Ima dosta koraka lako je pogrijesiti.
iz nekog glupog razloga meni taj Win Block jednostavno ne radi kako treba :?:

sve ja napravim po turitorialu i sve je ok ,ja vidim filmove na : D/YAMJ/Share/xxx/xxx/film.mkv

i mogu sharat taj Share i sve ok vidim ga i u mreži,ali kad dođe do samog filma neće ga otvorit,a i u propertis kaže da je taj cjeli folder 0 bita :?:

uglavnom postoji i drugo rješenje i s tim sam rješio stvar i sve radi :

http://code.google.com/p/moviejukebox/w ... workShares

Kod: Označi sve

Option 3 - PC (By Bob/doubledrat)

This option assumes that you want to add an additional disk(s) to your PC to store new video files. You can create normal folders in the "Media" folder created below to be accessed as normal. This works on PC machines only (Not Macs, Linux or NAS) Note: C: must be NTFS, but could be any drive on your PC.

* Create folder called C:\Media
    * Create C:\Media\Disk1
    * Create C:\Media\Disk2
    * Right click "my computer" and choose "manage"
    * Choose disk management
    * Right click on your first drive (Disk1) and choose "Change drive letters and paths..."
    * Click Add...
    * Choose "mount to the following empty NTFS folder" and type in C:\Media\Disk1
    * Do the same for your new drive but mount to C:\Media\Disk2
    * Share C:\Media as you would any other share you want the NMT to see
    * Setup a connection to that share using the NMT call it "media"
    * Configure YAMJ saying that the NMT "media" share is actually C:\Media
    * Optionally, configure YAMJ to store the jukebox folder in C:\Media
    * Move all your existing Jukebox .xml and .html files somewhere else (rather than delete them). You can leave the jpgs where they are
    * Rerun YAMJ 
napravio sam ovo i sad mi je kolekcija na D:\Media i taj folder sam Sharao i vidi se na PCH i radi normalno :mrgreen:

zašto win Block ne želi funkcionirat bog te pitaj,meni je prije radio na Win XP ,ali sad kako imam Win 7 64bit ,jednostavno neće .
The Best F1 Driver
DivX v.3.x.x

01 lis 2010, 09:06

Nani ako još uvijek imaš popcorn i volje probaj ovo ;)

http://www.forum.hr/showpost.php?p=2925 ... tcount=254

napisano je na brzaka,ali mislim da buš lako skužil kaj i kak napravit,pa ako ti se da napravi turitorial kako upogonit YAMJ putem myiHome servera , daleko je jednostavnije a sama instalacija funkcionira krajnje jednostavno.

jedino kaj nisam siguran je hoće li ovo raditi i u slućaju ako je na mreži nekoliko popcorna,međutim mislim da bi i to trebalo funkcionirat bez problema,jedino kaj to nikak nemrem provjerit (zasad :mrgreen: )
matejuri
Video CD

24 vel 2011, 06:35

Molim pomoć. Prema Vašim uputama instalirao sam yamj na interni hdd na A-210. Ne koristim share ,već samo interni hdd. Sve sam instalirao, otvorio sam yamj, coveri su se pojavili io mislio sam da je sve ok. Međutim, ne mogu pokrenuti niti jedan film, jednostavno odaberem cover, uđem unutra i nakon što želim pokrenuti film on se vrati na taj cover. Molim Vas za pomoć i savjet
matejuri
Video CD

24 vel 2011, 20:59

Podpitanje: ako se neću koristiti shareovanjem, niti bežičnim povezivanjem sa NMT-om dal da preskočim korake u tutorijalu vezane za shareovanje diska?
matejuri
Video CD

27 vel 2011, 11:59

I drugi put kad sam sve ponovno napravio pokazuje mi covere ali ne započinje reprodukciju filmova. Ovako: unutarnji hdd u nmt-u je imenovan pod G: , yamj ekstraktiram pod G:/yamj, u njemu ekstraktiram mediainfo u zaseban fajl, te u yamj ekstraktiram gui. nakon toga pokrenem gui, za folder gdje su filmovi odaberem G:/video , jer su tamo filmovi. Pod opcijama ispod odabirem da se radi u unutarnjrm hdd-u na nmt-u te odabirem 'HARD DISC'. pod zadnjom opcijom odabirem ponovno G:/video da mi se jukebox instalira tu. Možda je upravo u jukeboxu problem, gdje bi on točno trebao biti instaliran? To je postupak koji ja izvršim. Ako nešto griješim recite.
slowsnail
VHS kazeta

03 lip 2011, 08:13

Bok dečki.

Instalirao sam Y2M i prema ovim uputama uredio kolekciju filmova na internom HDD koji je u Mede8er-u.

Sad me zanima kako je najlakše update-irati tu bazu podataka kada dodam novi ili obrišem stari film, a da mi se sve ostalo ne poremeti.

Također, mogu li toj "bazi podataka" dodati više foldera? (sad sam dodao "Movies" a htio bi još i Serije i Dokumentarce i dr.)
crazyboss
VHS kazeta

01 srp 2011, 16:50

Moram priznati da mi je postavljanje YAMJ-a uzelo
dosta vremena iako sam informatički dobro potkovan.
Moja instalacija je na kraju bila skup svih tutorijala koje sam našao, niti jedan nije odgovarao mom setup-u.
Čak si mislim da napravim i ja kratki tutorial!!!
Pošto vidim dva posta iznad sebe problem za koji znam riješenje nadam se da je to sredjeno s tim da je postano u veljaču....za postavke na med8er-u neznam ja koristim:
Popcorn Hour A210+2TB HDD

Pa eto ako ima netko pitanje za ovaj setup odgovaram
(Nanijev tutorijal mi nije koristio, naime winbolic je u mom slucaju bio nepotreban)

Odgovori iako mozda i ne trebaju:
1-ako imas A200 ili gore moras odabrati SATA_DISK a ne hard disk (obavezno unesti put gdje su filmovi u "movie.jukebox" fajlu) potraziti na wiki stranici yamj-a
2-na PCH to ide da samo ponovo pokrenes my yamj fajl u yamj folderu na PC-u (nadam se i na med8er-u)
slika
matejuri
Video CD

17 srp 2011, 10:46

Nakon malo duže bolesti, yamj radi uredno. sve 5. Jedna stvar mi radi problem, a to je da mi yamj sa imdb-a za neke filmove povuče hrvatski naslov (iako je mkv fajl na engleskom) filma te ga samim time po abecedi postavi na drugo mjesto te ga teže lociram. kako riješiti stvar da vuče prema engleskim tj. originalnim naslovima?
crazyboss
VHS kazeta

17 srp 2011, 13:31

ovaj problem postoji zato sto je imdb poceo koristiti lokalizaciju...
e sad sve ovisi koju verziju i koji skin YAMJ-a koristis, ali neki su uspjeli
dobiti engleske naslove sa sljedecim pa pokusaj:

- dodaj naredbu "imdb.site=labs" u moviejukebox.properties fajl u root YAMJ folderu (gdje se moviejukebox.bat nalazi)
- naravno ponovno pokrenuti My_Yamj da se promjene coveri

P.S.
I meni su neki naslovi na HR ali nije me zasmetalo toliko da mijenjam hehehe..trenutno nisam doma
ali i ja cu dodati ovu naredbu...

EDIT: Naredba radi!! film "sucker punch" je bio nazvan "babydoll uzvraca udarac"
sada nosi originalan naziv
slika

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno je: 27 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 26 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.