Diskusije vlasnika: Mede8er - MED500X player

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
eddie
VHS kazeta

Re: Mede8er - MED500X

Post Postao/la eddie » 29 sij 2010, 14:16

E sad neznam dali je bilo riječi o audio izlazu s MED500X .Znam ima stereo činč izlaz dakle stereo zvuk a svi filmovi su u 5.1 sistemu .Kako dobiti van 5.1 zvuk?Hvala unaprijed i sorry ako je to pitanje vec bilo postavljeno.

eddie
VHS kazeta

Post Postao/la eddie » 29 sij 2010, 18:34

Znaci kupis nesto novo gledas kvalitetnu sliku filma a ne mozes preko zvucnika dobiti 5.1?????????????Fenomenalno svaka im cast stave HDMI a stereo izlaz.Jako dobro

eddie
VHS kazeta

Post Postao/la eddie » 30 sij 2010, 10:23

Dakle imam zvucnike u 5.1. MED500X je na njih spojen sa crvenim i bjelim cincom znaci stereo.HDMI je spojen na tv znaci opet stereo.S cim da se spoim na zvucnike a da dobijem 5.1.?

The Best F1 Driver
DivX v.3.x.x

Post Postao/la The Best F1 Driver » 30 sij 2010, 11:24

eddie je napisao/la:Dakle imam zvucnike u 5.1. MED500X je na njih spojen sa crvenim i bjelim cincom znaci stereo.HDMI je spojen na tv znaci opet stereo.S cim da se spoim na zvucnike a da dobijem 5.1.?
pa zdravom logikom HDMI kabelom,Optičkim audio kabelom ili koaksijalnim audio kabelom (obični činč kabel),nema teorije da sa stereo kabelom dobiješ 5.1 zvuk,to je nemoguće.

nije bit u playeru ,bitno je na što su spojeni ti tvoji 5.1 zvučnici i kakav taj reciver/DVD player (kučno kino) imaju i audio ulaz i imaju li ga uopće ;)

eddie
VHS kazeta

Post Postao/la eddie » 30 sij 2010, 13:02

Ne nemaju

dubazg
VHS kazeta

Post Postao/la dubazg » 02 vel 2010, 22:53

Kao prvo, pozdravljam sve na HDteleviziji. Zatim, kao potpuna n00bica molim pomoć oko povezivanja Mede8era s kompom.
S obzirom na to da mi je udaljenost od kompa do TV-a cca 7 metara, USB povezivanje je otpalo i trgovac mi je predlozio kupnju D-Link ethernet switcha + pripadajuce kablove. I sad tu nastaje prvi problem.
Povezala sam jednim ethernet kablom router (Iskonov Thomson) i switch. Drugi kabel ide od switcha do Mede8era. No konekcije nema. U postavkama playera, pod Wired LAN setup imam dvije opcije:
ON: 192.xxx.x.x (moja IP adresa)
OFF: DHCP Not ready!! i u nastavku neka plava oznaka, slici mi na oznaku za jacinu zvuka, onako u skali.

Kad udjem u izbornik Wired LAN setup, desno pod Confirm option imam DHCP IP auto i FIX IP manual. Ako odaberem DHCP, pojavi se DNS server IP adresa 127 0 0 1 (kao iz prirucnika). Kliknem OK, testira i vrati se na onaj prethodni ekran da DHCP is not ready.
Manualno nisam probala jer blage veze nemam sto unijeti.

Lijepo molim ako mi netko moze objasniti gdje sam zeznula stvar.

Drugo, navodno bi trebalo formatirati hard prije upotrebe. Hard je novi, Seagate od 1.5 TB, kupljen danas zajedno s playerom. U opcijama odaberem format HDD, na desnoj strani potvrdim ponovno na HDD format i tad se dogodi nesto cudno: u desnom izborniku, pod Confirm option pojavi se English / Central European - izbornik od Text encodinga iako je lijevo i dalje oznacen HDD format. System info prikazuje postojanje HDD.

Eto, ako tko ima zivaca korak po korak...
Hvala!

edit: problem s formatiranjem harda je riješen updateom na fw 1.2.2a. Problem s ethernetom ostaje :(

superhik
VHS kazeta

Post Postao/la superhik » 03 vel 2010, 08:53

Ne bih se htio mješati u diskusiju obzirom da navadeni uređaj nemam (imam jedan drugi baziran na Realtek SDK-u). Čini mi se da je rekla da je povezan mrežnim kabelom. Da li ste sigurni da je kabel u Thomson upiknut u LAN 1 ili 2. LAN 3 i 4 bi trebali biti za IP TV pa DHCP ne dodjeljuje ispravnu adresu.

dubazg
VHS kazeta

Post Postao/la dubazg » 03 vel 2010, 11:03

wired povezivanje je u pitanju.
ovako izgleda prednja strana switcha
slika
a ovako stražnja
slika
uštekala sam kabel u utor broj 2. u prvi sam uštekala kabel iz modema.

dubazg
VHS kazeta

Post Postao/la dubazg » 03 vel 2010, 12:38

Nani je napisao/la:Jeste li provjerili da li su uredjaji vidljivi (ping). Koje UTP kablove koristite crossover ili straighthroug?
E da se razumijem u to što radim vjerojatno ne bih gnjavila ovdje :) Uređaj vidim kad uđem u home network rutera, kako napraviti ping ne znam, a ne znam ni koji su kablovi :( Kako ih raspoznati?

superhik
VHS kazeta

Post Postao/la superhik » 03 vel 2010, 13:41

Pretpostavljam da je situacija ovakva.

Sa Dlink switcha jedan kabel ide u Tomsona.
Taj kabel mora biti u LAN 1 ili 2 na Tomsonu ne na Dlinku.
Na Dlinku nije bitno gdje su spojeni.
Drugi kabel ide u media player. Treći u PC ...
Bitno je kako je spojen Dlink na Tomsona.

Odgovori