Diskusije vlasnika: Mede8er - MED500X player

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
Tomo34
VHS kazeta

Re: Diskusije vlasnika: Mede8er - MED500X player

20 lip 2011, 22:40

Izašao je MED500X2 i već ga vidim ima kod nas u prodaji.

Jel netko zna šta novo nudi taj uređaj, imam MED500X i u osnovi sam jako zadovoljan ali ako med8er x2 ima bolje riješeno audio sučelje, pretraživanje po albumima, izvođačima i reprodukciju bez dugih pauza između pjesama (stereo reprodukcija) kupio bi njega a ovaj prodao.
Poboljšanja u vezi podrške za višekanalni zvuk me takođe ne zanima (koliko znam to je na jedinici bio problem i neznam je li do kraja riješen).

Koliko znam ima neke internet servise, jači procesor (neznam koliko jači) ali me najviše zanimaju poboljšanja ako postoje vezana za audio reprodukciju.
Pošto je ovaj player prvenstveno namjenjen za gledanje video materijala u visokoj rezoluciji na internetu ne uspjevam naći ove odgovore u vezi audia :), također nisam siguran da ću moći provjeriti u dućanu prije kupnje.

Sviđa mi se i to da postoji kao dodatak bezžična tipkovnica a možda radi i sa komercijalnim RF tipkovnicama.
Mislim da je ovo stvarno jako dobar Player :), iskreno mislio sam da će cijena biti veća kad dodje ali je nešto malo skuplji od jedinice.

Pozdrav!
kuhar
DivX v.3.x.x

21 lip 2011, 11:44

pozdrav Nani. Pomalo sam nestrpljiv ako može odgovor o kojem se modelu dune hd radi (da nije max)
:D
"Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i s puno poštovanja skine kapu pred magarcem"
mario_st
VHS kazeta

23 lip 2011, 11:23

jedva cekam vidit test med500X2. koliko sam uspio procitati izgleda da je firmware jos dosta nedoradjen i da je
jako bugovito sve to.

@nani: molim te ako recenzija moze obuhvatiti osvrt na sve ono sto prethodnik nije imao, ne mislim na upgrade chipa/memorije, nego kako to izgleda sve u praksi(aplikacije, stablinost u radu,...).
Takodjer citam da se ljudi žale na buku ventilatora, pa molim ako se moze napisati i o tome par riječi.

žalosno je ako ovaj firmware v1.0 nema rješeno sve ono sto je imao prethodnik s v4.0.
darkoi74
VHS kazeta

05 srp 2011, 08:50

Pozdrav.
Novi Med x2 kupljen u subotu. Nisam imao vremena puno isprobavat ali mogu reći da se buka ventilatora ne ćuje.
Na njega spojen vanjski hard disk 1.5 TB green spojen preko usb 3.0 i sve radi super. Trenutno na glavnom ekranu neradi video zid.

Nani molim te objasni što si mislio pod tim kad si na forumu napisao da na medu možeš spojiti vanjsku optičku jedinicu preko usb. Dali to znaći da vanjski Blue ray pogon namjenjen za pc može reproducirati sliku na tv preko mede.

Hvala
darkoi74
VHS kazeta

05 srp 2011, 21:34

Da vidio sam podršku za navedene formate. Oprosti meni laiku što opet pitam jer nisam toćno razumio odgovor.

Znaći kupim blue ray optiku tipa
http://www.instar-informatika.hr/lg-blu ... 2Dbe12lu30
Navedena optika je ima sučelje tipa usb 2.0 upiknem u medu s zadnje strane i mogu gledati filmove posuđene u videoteci. Optika je eksterna i mogu je koristiti na računalu za neke druge namjere ;)
Ako je tome tako kao što sam napisao molim potvrdi i Iznesi svoje mišljenje o navedenoj kombinaciji prvenstveno mislim zbog usb 2.0 sučelja dali je to dovoljana brzina za reprodukciju videa na tv.

Hvala na objašnjenjima i brzim odgovorima.
Pozdrav.
Ciclajbek
VHS kazeta

16 srp 2011, 13:14

Dok je jos med500x2 tek izlazio (prije mjesec dana otprilike) pisalo je da ima podršku za BitTorrent, medjutim ,sada to vise nigdje ne vidim....

Jel ima kakva potvrda da to radi? bilo bi super kad bi se preko njega dalo skinut i raspakirat film
mjs
VHS kazeta

16 srp 2011, 14:24

Pozdrav!
Zanima me kada bi mogla biti objavljena najavljena recenzija MED500X2 uređaja na vašoj stranici. Naime, upravo sam u fazi nabavke takvog uređaja, a nisam siguran što bi dobio nabavkom x2 verzije u odnosu na njegova prethodnika, a što bi, pretpostavljam bilo pojašnjeno u recenziji.
Ukoliko netko ima kakvog iskustva u vezi navedenog bio bih zahvalan da o tome napiše par riječi.
Hvala!
mario_st
VHS kazeta

16 srp 2011, 21:00

nisi jedini koji ceka ko ozebli sunce :D
mjs
VHS kazeta

22 srp 2011, 17:33

mario_st je napisao/la:nisi jedini koji ceka ko ozebli sunce :D
Evo nisam više mogao čekati i kupio x2 (čitaj žena dala blagoslov, pa da se ne predomisli) i zapeo na prvom koraku. Ubacio sam hard disk 2T WD, na kojeg sam, nakon formatiranja, preko USB stika prebacio snimku sa kamere, te je isti vidljiv u meniju x2 i spomenutu snimku uredno reproducira.
E sad, kad sam ga spojio USB kabelom sa računalom, sa namjerom da ga "napunim", isto ga jednostavno ne vidi.
U čemu je problem, nedostatak particija na disku ili nešto drugo?
Hvala!
mario_st
VHS kazeta

24 srp 2011, 21:30

evo, ja sam danas kupio medu1 i 2TB WD-a. Dobio sam ih po cijeni kojoj nisam mogao odoljeti :D

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno je: 27 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 26 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.