Media playeri - generalna pitanja

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
Odgovori
Bela
DivX v6.x.x

Re: Media playeri - generalna pitanja

Post Postao/la Bela » 07 vel 2011, 11:25

Bolje onda neku Asusovu sonar.

Mass_Nebula
VHS kazeta

Post Postao/la Mass_Nebula » 27 vel 2011, 20:09

ljudi odlučija san kupit media player i izbor mi je pa na dva modela, Tvix Hd Slim S1 ili Wd Tv Live Hub svaki ima neke svoje prednosti i mane što vi mislite između ova dva modela... :?

Veva
VHS kazeta

Post Postao/la Veva » 28 vel 2011, 06:35

nakon što sam uz pomoć ove stranice i foruma nabavio Panasonicovu x20 plazmu došlo je vrijeme i za neki media player. pročitat ću recenzije i malo prošvrljati po forumu ali me zanima koji bi mi vi player preporučili do 1500 kn?

ne znam koliko se mogu osloniti na recenzije s obzirom da su od kad su one napisane izašli monogi firmware update-ovi koji su riješili dosta nedostataka i dodali nove funkcionalnosti kod nekih od njih ( npr. recenzija za mede8er je pisana kad je imao firmware 1.2 a sad je već V4 izašla...)

uglavnom uzeo bi jedan od ova 4: Novatron Iamm NTR83, Dvico TVIX HD Slim S1, Popcorn Hour A-200 ili Mede8er MED500X...

predložio bi i da se i na ovom forumu otvori tema Savjeti i preporuka za kupnju kao i na forumu za tv-e tako da tamo možemo tražiti pomoć i savjete oko kupnje....

Qwerty
VHS kazeta

Post Postao/la Qwerty » 28 vel 2011, 07:15

Veva je napisao/la:nakon što sam uz pomoć ove stranice i foruma nabavio Panasonicovu x20 plazmu došlo je vrijeme i za neki media player. pročitat ću recenzije i malo prošvrljati po forumu ali me zanima koji bi mi vi player preporučili do 1500 kn?

[...]

uglavnom uzeo bi jedan od ova 4: Novatron Iamm NTR83, Dvico TVIX HD Slim S1, Popcorn Hour A-200 ili Mede8er MED500X...
Za Novatron mislim da sam čitao da mu učvršćivanje HDDa nije najbolje riješeno. Ja sam uzeo TViXa jer ima display i digitalni koaxialni audio izlaz i kakav takav display za priprostu navigaciju. Mislim da si iz VŽa pa ga možeš doći vidjeti u akciji spojenog na gore spomenutu plazmicu :-)

Ovdje možeš pročitati o problemima TViXera, mislim da se moraš registrirati
http://www.mpcclub.com/forum/forumdisplay.php?f=96

Mass_Nebula
VHS kazeta

Post Postao/la Mass_Nebula » 28 vel 2011, 10:34

Meni je također Tvix S1trenutno na prvom mjestu za kupovinu...međutim htio bi također nešto više čuti o novom Wd Tv Live Hub-u pošto on dolazi sa integriranim diskom od 1T pa kad bi dodali eSata disk od 1T u Tvix-a dobijemo neki 200-300kn skuplji proizvod pa bi me zanimalo koliko je to opravdano... :shock:

doky
VHS kazeta

Post Postao/la doky » 28 vel 2011, 12:49

mene isto zanima wdtv media hub (cekam nanija za recenziju :D da mi mozda razrijesi neke dileme ) kombinacija s diskom mi je jako zanimljiva, pogotovo sto planiram i u jos jednu sobu staviti player pa mi ova mogucnost da drugi player cita s wdtv live hub diska dosta privlacno zvuci. i cijena mu je ok, nesto vise od 1k5 kn.
problem je sto su sve recenzije na netu prilicno sture, a ni rating na iboum mu nije prevelik (mada to i nije previse mjerodavno).
nani mozemo li ocekivati recenziju u neko dogledno vrijeme?

Veva
VHS kazeta

Post Postao/la Veva » 28 vel 2011, 19:32

nakon par sati čitanja po netu nisam ništa pametniji i još sam dalje od odluke... mede8er je nešto jeftiniji, tvix ima display, popcorn je hardverski najjači... vjerujem da bi svi bez problema odradili ono što mi treba, a to je da vrte avi i mkv filove sa eksternog diska preko usb-a...

jedna od stvari koja mi je jako bitna je da imaju čim bolji Video Wal / YAMJ ili kako se već zove ta funkcija u pojedinom modelu... naravno, bitno je da se ta opcija čim lakše podesi (čitam da je yamj dosta kompliciran), da čim ljepše izgleda, da ima mogućnosti za sortiranje, da se jednostavno kretati kroz nju i da se jednostavno i brzo mogu povući podaci sa imdb. coma (cover, radnja filma, ocijena itd...) Stoga me zanima koji od ovih player ima najbolje složenu tu funkciju s obzirom na sve ove stavri koje sam naveo....

koje su najbitnije prednosti i nedostaci ova tri playera?

dajte pomagajte

Mass_Nebula
VHS kazeta

Post Postao/la Mass_Nebula » 01 ožu 2011, 09:01

Ima li koga malo stručnijeg da mi barem malo pomogne u izboru...Tvix Slim S1 ili Wd Tv Live Hub? Razlike i prednosti jednog i drugog osim što Live Hub posjeduje interni disk...Sigma ili Realtek?

doky
VHS kazeta

Post Postao/la doky » 01 ožu 2011, 11:33

meni za wd tv live hub je mana što se disku može pristupiti samo preko mreže, ako je to stvarno tako

peka
VHS kazeta

Post Postao/la peka » 06 ožu 2011, 20:25

Definitivno Tvix Slim S1,a ako nije neki problem dodati još malo pa kupiti Slim S1 Duo,to je mrak.Ako voliš slušati muziku u FLACU onda Tvix a ima i gapless audio.Moj stari 6500A još ne mislim mjenjati a nabavio sam i Dune HD Smart D1,pa i nisam zadovoljan s njime.Neke bitne stvari mu ne rade.Prije neki dan je došao novi firmware ali još nisu sve sredili,obećali su u sljedećem upgradeu
Dvico 6500A,Yamaha RX-V465,Panasonic P42x10y

Odgovori