Media playeri - generalna pitanja

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
iggy888
VHS kazeta

Re: Media playeri - generalna pitanja

Post Postao/la iggy888 » 07 sij 2011, 19:46

Pitanje se, naravno, odnosilo na one koji imaju ugrađene tunere. Imaš li detaljnije podatke o tim formatima zapisa, link na stranicu gdje je to detaljnije objašnjeno, neko uputstvo za upotrebu ili nešto slično?
Media centri ipak polako postaju ono što od njih očekujem. Pristup internetu, te mogućnost čitanja i zapisivanja svih formata zapisa je smjer u kojem bi, po meni, ti uređaji trebali ići. Neki kao Tvix ili Dune su sve bliže onome što očekujem, pravom središnjem media centru koji bi mogao dostojno konkurirati HTPC-u.
IggY

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 07 sij 2011, 23:08

I opet ce tesko konkurisati solidnom HTPC-u, ako nista onda radi buducih nadogradnji, i sl.

bgd
VHS kazeta

Post Postao/la bgd » 15 sij 2011, 22:47

Pozdrav!

Imam pitanje oko meda playera za USB i eksterne HDD.

Kako TV nema svoj media player, ako prikljucim USB ili HDD direktno u TV, svi veci fajlovi ne rade, ima problema sa .mkv kodecima a BDMV naravno nikako ne moze da se pusti na taj nacin. Zato mi je potreban uredjaj, a trazim uredjaj male velicine, portabl, koji ce se nalaziti izmedju eksternog diska i TV-a. Ono sto sam nasao a da odgovara opisu je Micca MPlay - It's as simple as 1-2-3: Store your digital media files on a flash drive, USB hard drive, or SD Card; Insert the USB drive or SD card into the MPLAY; Sit back and enjoy as the MPLAY playback your video, photos, or music on the big screen! a i odgovarajuce je velicine, oko 150 grama.

Problem je sto ne vidim da ovi Micca MPlay uredjaji mogu da pustaju BDMV a i taj sto se kod nas ne prodaju.

Da li postoji neki slican uredjaj koji radi na istom principu, ali koji dakle pusta 1080p sadrzaj ukljucujuci i BDMV, a koji je dostupan kod nas?

Hvala :)

rashomon
VHS kazeta

Post Postao/la rashomon » 24 sij 2011, 16:48

Mene zanima razlika kvalitete prikaza HD sadržaja s eksternih media playera i onih u tvu.

Npr. ja imam Philipsov 5405 LCD koji posjeduje HD natural motion opciju u sklopu Pixel Plus obrade slike, i to mi vrhunski obradi sliku i super izgleda. Problem je kaj tv nema podršku za titlove ni DTS zvuk tak da preko playera od televizora nije niti moguće gledati HD sadržaj.

E sad, preostaje mi opcija vanjskog media playera za gledanje HD sadržaja, pa me zanima kakva je obrada slike kod razlicitih media playera (tipa WDTV, PS3, Med8er, komp s obradom slike pomoću grafičke...). Da li mogu očekivati napredniju obradu slike ko kod tv-a ili običnu sliku (npr. puštanje HD sadržaja na kompu obrađenog procesorom)?
I da, jel moguće da slika iz HDMI-a dolazi s većom frekvencijom od 60Hz?

nowhereman
VHS kazeta

Post Postao/la nowhereman » 24 sij 2011, 17:24

Predlazem da se ovdje stavi tema "Umrezavanje media playera". jer mi se cini da je to za mnoge korisnike malo veci problem.

joco4e
VHS kazeta

Post Postao/la joco4e » 03 vel 2011, 17:44

Pozdrav svima... Novi sam na forumu i samo da kazem da ste ok sve sam sazno sto se tice tv-a i playera...
Iduci tjedan ako sve bude kako treba (sjedne placa :D ) idem po nove igracke: 42g20e,media player i logitech z5500... i sad pitanjem, mislio sam uzet wd tv live ili mede8er. na bug-ovom forumu sam procito da wd neobraduje DTS nego samo salje i ako imas resiver tek onda imas surround zvuk? zanima me sta bi bilo kad spojim z5500, dal bi on mogao obraditi DTS? Za mede8er neznam nisam nigdje procito da je neko spomenio ovaj problem...
Panasonic TX42G20E - Med8er Med500X - Logitech Z5500 - Steelseries Siberia

joco4e
VHS kazeta

Post Postao/la joco4e » 05 vel 2011, 13:41

itko?

andriano
VHS kazeta

Post Postao/la andriano » 05 vel 2011, 19:43

Nani sprema test novog wd tv live hub, a ako možeš pričekaj koji dan pa ! ;)

Fantach
VHS kazeta

Post Postao/la Fantach » 06 vel 2011, 11:01

joco4e je napisao/la: Iduci tjedan ako sve bude kako treba (sjedne placa :D ) idem po nove igracke: 42g20e,media player i logitech z5500... i sad pitanjem, mislio sam uzet wd tv live ili mede8er. na bug-ovom forumu sam procito da wd neobraduje DTS nego samo salje i ako imas resiver tek onda imas surround zvuk? zanima me sta bi bilo kad spojim z5500, dal bi on mogao obraditi DTS? Za mede8er neznam nisam nigdje procito da je neko spomenio ovaj problem...
Ako ti zvučnici imaju optički izlaz dobit ćeš DTS u kombinaciji s mede8er-om. Prijatelj ima sličan komplet, samo mislim da su drugi logitechovi zvučnici (model koji je izašao prije z5500).

joco4e
VHS kazeta

Post Postao/la joco4e » 06 vel 2011, 11:35

imaju optiku,i koaksijalni... zvucnike sam vec kupio i probo sam i na laptop spojit. kupio sam onu usb zvucnu http://www.links.hr/index.php?option=ar ... 52.350.002 od c-media, jefitnjara od 150 kn spojena direktno cincevima i zcuk je pre predobar... posto uzimam sad tv i media player nemam za skuplju, neznam samo kolko bi dobio da uzmem X-Fi Surround 5.1 od creativa...

Odgovori