Media playeri - generalna pitanja

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
Sandro
VHS kazeta

Re: Media playeri - generalna pitanja

09 svi 2011, 08:48

ivan je napisao/la:I sta kazu? Koji je najbolji? (da ne kupujem casopis samo radi toga...)

Eh Ivane, Ivane.
Nije stvar u tome da ti kažem koji je model nabolji (grand prix) zato što sam kupio časopis i potrošio 35kn, nego da se pročitaju sve one zanimljive informacije koje se nude i metodologija ocjenjivanja pojedinog modela. Jer ono što su oni dobili svojom nekom metodologijom i onaj model koji je iz toga izašao kao pobjednik ne moramo se mi kao čitači i buduči ili sadašnji korisnici uređaja složiti sa njima. Nekome je za odabir bitan dizajn, nekome mogučnosti, nekome podrška, o cijeni da ne govorimo, a nekome je opet bitno sve to zajedno.

Po njima je Grand Prix dobio Popcorn Hour C-200 (GP 4,25) jer je mogučnostima najjači od ostalih modela, ali mu je zato cijena poprilična (2890,00kn Ronis)(BB 2,91), a Best Buy je dobio Xtreamer SideWinder (BB 4,41)(GP 3,73).
No tu ima i drugih modela koji se spominju u ovome forumu koji su također zanimljivi, a što je još bolje ipak ih je 22 na jednome mjestu pa si potencijalni korisnik može lijepo pogledati sve ono što ga zanima.

Inače metodologija ocjenjivanja se bazirala na udjelima u ocjeni i to:

15% broj i vrsta audio-video konektora
20% podrška za ugradnju tvrdoga diska
15% mrežne konekcije i wierless
10% pasivno hlađenje (bez ventilatora) (oni modeli koji nisu imali ventilatore dobili su bolju ocjenu)
10% čitač memorijskih kartica
15% LCD/VFD ekran
15% cijena
Sandro
VHS kazeta

09 svi 2011, 10:20

Pozdrav Naniu. Kao što rekoh nemoramo se složiti sa onim što je izneseno u testu. Meni je prije svega taj test bio bitan jer sam na jednom mjestu dobio 22 modela jedan pored drugoga pa sam mogao uspoređivati one stavke koje mene zanimaju.
Što se tiče tvojih komentara na metodologiju ocjenivanja tu se slažem da bi se trebalo fokusirati na one parametre koje si naveo.

Nego sada bi imao jedno pitanje za tebe. Kako sam u nekom razmišljanju i istraživanju koji bi mi mediaplayer najbolje odgovarao moram priznati da unatoč ovome forumu, vašim recenzijama u HD Televiziji i spomenutom testu u VIDI-u još uvjek ništa neznam. Naime nekako se sve vrti oko tri modela Mede8er MED500X, Popcorn Hours A-210 i DViCO Tvix S1 ali sam otvoren i za neki drugi model.
Ono što tražim od playera je sljedeće:

1.) da se može ugraditi tvrdi disk (opcija sa vanjskim diskom mi je nekako nespretna, morao bi imati dva uređaja pored TV-a a ne jedan. Iako sam svjestan da je lakše manevrirati sa vanjskim diskom)
2.) da naravno bude bešuman (što znači da u obzir dolaze modeli koji nemaju ventilator)
3.) podrška za firmware codec-e i slične upgrade da bude kvalitetna - ažurna
4.) cijena (iako se MED500X i Tvix S1 mogu nači bez diska pa su cjenom osjetno jeftiniji od A-210 opet za njih moram kupovati disk pa se onda cjenom približavaju A-210 za kojeg ionako moram kupovati disk ali onda on cjenom prelazi 2000kn)
5.) da player ima coaxialni audio izlaz - (player sa TV naravno spajam sa HDMI kablom ali samo radi slike, zvuk bi htio preko recivera YAMAHA RX-V740RDS (model od 2002 ili 2003 koja nema HDMI ali ima coaxial-ni narančasti ulaz , na koji mi je sada spojen DVD), optički i crveno-bjeli RCA audio ulaz.

I još nešto kako mi sada zvuk ide od DVD-a coaxialnim kablom do recivera, reciver automatski prepoznaje o kojem se audio formatu radi (Dolby ili DTS) kako će se to događati danas-sutra kada budem imao media-player tj. kakav ću zvuk dobiti iz filmskih ili audio datoteka koje budem imao na player?
S obzirom da baš nisam potkovan znanjem o svoj sili audio i video formata koje ovi playeri pružaju ono što se nameće kao najvažnije pitanje je - hoće li se pravilno izvoditi na mome video (Panasonic TX-P42G20E) audio YAMAHA RX-V740RDS sustavu?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
midleage
Video CD

16 svi 2011, 20:20

Smatram da prvenstveno informatički časopis kao VIDI, apsolutno nije kompetentan na polju multimedije. Svih ovih godina koliko ih čitam nikad nisu napisali ništa relevantno o kvaliteti zvuka ili slike, bilo kojeg "recenziranog" uređaja. Možda bi se trebali bazirat na onaj dio gdje se multimedija i informatika susreću. Umrežavanje i sl.
dvbuljan
S-VHS kazeta

16 lip 2011, 22:58

Evo samo da se javim nakon podužeg odsustva sa ovog foruma i da podjelim svoja mišljenja i iskustva o media playerima. Dakle ono što očekujem od media playera je da radi kako treba ono za što je prvenstveno namjenjen a to je prikaz različitih formata audio/video zapisa. Kad govorimo o HD media playeru to je kvalitetan prikaz HD video zapisa te na poslijetku kad je riječ o hibridnim media playerima to je prikaz BD backupa.
Ostale funkcije su bonus (internet radio, youtube,...).
Nakon iskustva sa dva najmoćnija hibridna playera danas (Dune BD Prime te PopcornHour C-200) mogu podijeliti iskustva sa vama. Kako sam već naveo moja očekivanja od media playera su kvalitetan prikaz HD audio video zapisa te posebice prikaz punog BD backupa. Pri tome mislim na prikaz cijelokupne strukture BluRay diska sa menijima i ostalim... Čitajući i istražujući po forumima (čitaj Mpcclub) odlučio sam se za Dune. Kako ga u to vrijeme nije bilo za nabaviti u Hr kupio sam ga vani. I bio oduševljen. No nisam se ni upoznao sa playerom kako treba ostao sam zbog nesretnog slučaja bez playera. Nakon nekoliko upita po forumima a i odgovora od samog Hi-Jacka sa mpccluba odlučio sam se za PopcornHour C-200 i... pogriješio.
Zašto? Prije svega Dune me oduševio jednostavnošću postavki. Sve što treba raditi radi odmah kad se uključi. Treba podesiti osnovne stvari u postavkama i to je to. Kod Popcorna sam proveo više vremena na networkmediatank forumu nego ispred TV ekrana. Za svaku sitnicu se trebalo dobro pomučiti.
Još jedna stvar me živcirala iznad svega. To je media library ili (indexer). Onaj koji ima pozamašnu kolekciju HD filmova razbacanu po raznim diskovima znat će o čemu pričam. Dakle kod Dune playera ne postoji tvornički ugrađena media biblioteka već su tako nešto odradili sami korisnici (ovdje prvenstveno mislim na Zappiti i yaDIS ali tu su i ostali). Kod Popcorna pored biblioteke koju su napravili korisnici (YAMJ) naknadno je i sam Popcorn izbacio svoju verziju biblioteke i nazvao je NMJ-Network Media Jukebox. No ova biblioteka pored automatskog pretraživanja (koja traje vječnost) za sve vrste zapisa bilo audio bilo video ima i jednu manu. Za mene ključnu. Naime, ovaj jukebox ne kreira jednu jedinstvenu biblioteku za sve filmove koje posejdujete tako da možete listati sve filmove u jednoj bazi i pokrenuti ih odatle da bi ih pogledali. Ne, kod Popcorna prvo morate doći na disk na kojem hoćete nešto pogledati, pokrenuti NMJ i onda listati filmove na tom disku. Ne mogu opisati koliko je ovo iritantno i beskorisno. Kod Duna je milina vidjeti ove dvije aplikacije koje su kreirali useri entuzijasti i koje izvrsno rade svoj posao u prekrasnom paketu. Dakle sve svoje filmove koje imam na PC-u, media playeru, externom disku ili NAS-u spojio sam u jednu jedinstvenu biblioteku sa svim filmovima i serijalima te informacijama o njima a koju jednostavno listam ja i moji ukućani. Ovo je onako kako ja zamišljam media player. Jednostavan i ugodan za uporabu. Jedina stvar koja nedostaje je podrška za audio biblioteku ali vidim da postoje i rješenja za to a postoje i najave od YaDIS-a i Zappiti-a kako će podržati i audio zapise u budućnosti. Sve u svemu Dune mi je jedna prekrasna zabava i razonoda za razliku od Popcorna koji mi je bio samo jedna velika glavobolja.
Dovoljno je reći da sam Popcorn prodao i ponovo kupio Dune BD Prime (btw. sa Outlet.hr - nevjerojatna cijena! (nemam ništa sa njima ali hvala im) i ponovo se zabavljam. :D
Toliko od mene.
Vjeruj svojim očima!
kuhar
DivX v.3.x.x

17 lip 2011, 14:21

evo klega ovo pišem danas drugi puta samo bih ti htio javiti ako neznaš da je 16.05.2011 izašao novi softwer za dune uređaje .ima puno novina u odnosu na prijašnji.dodan je soutcast,radio time (gdje u podizborniku možeš odabrati lokaciju ,vrstu programa,jezik,pod lokacijom osim zemalja eu imaš i sa našeg okruženja sa gotovom listom,mogiča je promjena skina samo pritiskom na gumb itd.).pozz
da ki primaš pm
"Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i s puno poštovanja skine kapu pred magarcem"
dvbuljan
S-VHS kazeta

17 lip 2011, 14:43

Znam. Već upgredao! :) Stavio novu pozadinu i ikone. Niceee! :) Sad još i izgleda cool!
Vjeruj svojim očima!
MrJones
VHS kazeta

18 srp 2011, 10:37

Ima li tko Apacer Al460? Ubija me način na koji Apacer prikazuje tiltlove, a pošto dobar dio vremena gledam anime titlovi su mi od životne važnosti.... bar dok ne naučim japanski. Zanima me samo može li se nešto u vezi toga poduzeti, a ako ne zanima me kao drugi playeri stoje u tom pogledu.
alka
VHS kazeta

26 kol 2011, 09:27

Pozz deckima,zanima me kakav je LG MS450H tzv uredjaj za sve,super mi je sto ima snimanje(snimao bih formulu) a i gledao filmove koje imam,naravno u Hd-u.Nasao sam neke recenzija ali sve je to nesto siromasno i oskudno.Ok mede8r (bilo koji) mi je uso u izbor,ali me ovaj LG zanima zbog snimanja.Hvala
tushma
VHS kazeta

16 ruj 2011, 07:28

Kako radi dvb-t na dune primeu 3.0?
dvbuljan
S-VHS kazeta

16 ruj 2011, 08:23

Nemam DVB-T modul pa ne mogu reći.
Vjeruj svojim očima!

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno je: 10 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 9 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23606.
Ukupno tema: 3050.
Ukupno korisnika/ca: 7355.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.