Recenzija HD Combo GLOBALTEQ STH700HD by kolega wob!!

Forum o uređajima koji posjeduju digitalni zemaljski i satelitski tuner u jednom kućištu.
Dudo
Video CD

Re: Recenzija HD Combo GLOBALTEQ STH700HD by kolega wob!!

24 svi 2008, 18:28

Wob evo ja ću reći nekoliko stvari za Globalteq u svojih 10 dana korištenja.
Prvo da kažem da imam običan Samsung od 72 centimentra i satelit sa motorom.
Zemaljska televizija je savršena, apsolutno čak i iznad mojih očekivanja. Imao sam i prije dobru sliku jer mi je antena direktno okrenuta na Sljeme ali priključivanjem Globalteqa slika se dodatno preporodila. Jedna ali mala zamjerka je da slika nekad trzne, ali pošto je to tek početno emitiranje digitalnog signala mislim da neće s tim bit problema kad sve dođe na svoje.
Što se tiče satelita jedanko savršeno bez primjedbi na sliku.
Jedina primjedba je da ne radi multi chanel na Premiere direktu ili Sport portalu. Kada se stisne multi chanel pokažu se dodatni programi u sklopu njega ali niti jedan program ne otvara.
Program otvara kao normalan kanal kada preskenirate satelit, ali nema nikakve oznake kanala nego samo npr. 2018 kanal.
Ovaj tjedan mi dolazi Panasonic 42PV80 pa ću moći malo detaljnije opisati promjene.
wob
DivX v.3.x.x

24 svi 2008, 19:22

Za 10 -tak dana krece i zemaljski hd program pa ces moc i to usporedit.
Otvaras tps , premiere ? Imas au premiere, koliko ti drzi itd.. ?

Slika nekad trzne. A cuj.
Imam ja na izlogu preko 50-60 lcd/plasma ekrana pa nekad i nema po pola sta slike , sve ok :mrgreen:

A ovo sta se tice Multi chanel premiera , imam obecanje od ljudi iz CATV da ce nam se pridruzit i uvrstit ovaj portal kao back up za sve njihove testirane uredaje.
Tako da ce te direktno podrsku imat osim na catv-ovim stranicama i ovdje.
Dudo
Video CD

24 svi 2008, 19:44

Ja sam se malo dvoumio između 37 i 42 na kut gledanja sa 3.6 m ali nakon što sam uzeo ovaj receiver definitivno je odluka pala na 42 i mislim da nisam pogriješio.
Otvara trenutno Premiere AU, Digi tv, Polsat AU, Tps ne sa ovim softwareom od 4 mjeseca kojega ja koristim, no moj zmaj Dragon cam je unutra pa i to lako riješim. 8-)
Wobe jedno pitanje možda glupo i neugodno mi postavit ali pitat ću. Sa Globalteqom sam dobio HDCI kabel i njega spojim sa plasmom kad mi dođe. Dali onda plasma i Globalteq su vezani samo HDCI kablom ili i dalje ostaje scart kabel. Sorry još jednom na pitanju ali bolje pitat nego nešto zeznut. :oops:
Dacho
S-VHS kazeta

24 svi 2008, 20:43

Dudo, care
ajde napiši kad dobiš plazmu jer i ja planiram kupit upravo tu kombinaciju - globalteq + 42pv80
pleeease
hvala
Dudo
Video CD

24 svi 2008, 20:57

Prijatelju nema problema.
Plasma će biti u četvrtak doma tako da ću stavit prve dojmove odmah na forum.
Inače Globalteq me stvarno impresionirao i kako radi sa motorom to je savršenstvo.
Nadam se da će ovaj tjedan 42 PV80 u Vemilu biti 6499 jer je to ok. cijena. Mislim da neće ovih dva tjedna koliko je preostalo do Eura ići puno ispod te cijene :?: :idea:
wob
DivX v.3.x.x

24 svi 2008, 21:01

Ovakve informacije zlata vrijede.
Dobro bi bilo kad bi se i drugi ukljucili u raspravu , znam da ih ima jos dosta sta prate forum jer imam na pm dosta privatnih poruka vezanih za ovaj receiver a iz nekog razloga se ljudi ne javljaju.
Svi vole procitat prije kupnje a nakon kupnje kad je vazno da ostave svoj dojam onda nestanu bez traga.... Kmi -kmi.. :mrgreen:

Dudo , znaci poceli su hdmi kablove stavljat u paket ?
Ja kad sam dobio prvi primjerak kao tesni model, nije bilo unutra nista.
Naravno da ces spojit receiver s hdmi kabelom kojeg si dobio. Kakav scart , kakvi bakraci.. :mrgreen:

Kad stize pv80 ?
Ocekujem raport i za pv80 i za globalteqa :lol:

Dacho --> ti pricekaj sa receiverom jer sad dobijam METABOX COMBO HD koji ce kostat isto kao i qlobalteq pa cemo vidjet u odnosu na qlobalteqa sta sve nudi vise. koliko sam skuzio to su dva identicna proizvoda, ali bumo videli..
Dacho
S-VHS kazeta

24 svi 2008, 21:11

bum pričekal
kaj se tiče 42pv80 u vemilu,baš čitam i na forum.hr, rasprodane STRAŠNO
dobivaju uz naručbu
wob
DivX v.3.x.x

24 svi 2008, 21:32

Naravno da su rasprodane kad im naruđbe vode šarlatani kojih je strah narucit 15 televizija za u ducan.
Meni je 42pv80 u 4 mjesec bila 7299 kad je kod svih drugih bila 7500kn. Ja sam ih narucio u dva navrata. Prvi put 18 a drugi put skoro pa jos toliko.
Oni kad su dogovorili cijenu trebali su uzest 20 komada minimalno. A ne 2 televizije.
Tu si ili jesi ili nisi , nema kalkuliranja.
Dudo
Video CD

24 svi 2008, 21:37

Wob sad stavljaju u svaki Globalteq receiver kabel tako mi je rekao čovjek iz Catv-a.
Ja većinu vremena pred telkom provodim na sportskim satelitskim prijenosima jer sam veliki sportski fun, a siguran sam da će mi ova kombinacija pružit sve ono što sam uvijek želio imat u svom domu.
Inače prije par dana sam bio u Panasonic dućanu u Ilici i malo se još informirao jer sam imao dvojbu 37 ili 42. Prvo što me prodavač pitao je kakav imate doma signal. Kada sam mu rekao da imam Globalteq HD combo receiver kaže prodavač 42 nemate šta razmišljat oko toga. Reakao mi je da imate 3 metra i hd signal doma uzmite 42 i nećete požalit. Iskreno i meni se činio 42 sasvim ok mojem oku zato me sad muči kada će doći konačno doma. :D
mladen
VHS kazeta

25 svi 2008, 17:46

Pozdrav ekipi.Pročitao sam recenziju o ovome reciveru kao sve postove na ovom forumu vezane na njega.Pošto smo i mi u sjeverozapadnom djelu RH (Međimurje ) konačno došli na red što se DVB-T signala tiče,vrijeme je za kupnju nekog HD Combo recivera.Zainteresiran sam za kupnju ovog recivera ali
me interesira nekoliko stvari; kakva je podrška što se tiče otključavanja kodiranih satelitskih programa; da li na net-u postoji kakav link na kojem se mogu
pronaći nekakva uputstva ( kako nadograditi software,kako ubaciti ključeve i sl.)Znate na što mislim.Evo i danas još koristim NB-501 sat.reciver koji je imao
i još uvijek ima solidnu podršku.Ako sam dobro razumio postoji mogućnost otključavanja u kombinaciji s raznim modulima za dekodiranje.Da li je to jedini
način? Da ne bi bilo previše pitanja,za prvi puta dosta.

P.S. Zahvaljujem wob-u na odličnoj preporuci za Sony LCD koju mi je dao na jednom drugom forumu prije nekoliko dana.

Natrag na “DVB Combo receiveri”

Ads

Info tab

Ukupno je: 150 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 148 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 970 dana 16 tra 2020, 19:19.
Ukupno postova: 23640.
Ukupno tema: 3059.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: Dr.B.
Rođendan, danas, nema nitko.