Samsung DVD D530 iskustva i utisci

Sve o reproduktorima sadržaja zapisanog na DVD medije.
tomixc
S-VHS kazeta

Samsung DVD D530 iskustva i utisci

Post Postao/la tomixc » 26 pro 2011, 20:09

Ima li ga tko, forumi kažu sve naj naj.
Kakvi su uopće samsungovi playeri, izdržljivost i pouzdanost, za razliku od LG/Qudro - đubre.

slavonac0404
VHS kazeta

Re: Samsung DVD D530 iskustva i utisci

Post Postao/la slavonac0404 » 28 pro 2011, 01:10

Evo kao novi clan ovo ce mi biti prvi odgovor , maloprije sam pokrenuo svoju prvu temu :P Da odgovorim na tvoje pitanje glede ovog dvd playera , imam ga od 11mj. ove godine , kupio sam ga jer nisam htjeo blu-ray player iz vise razloga. Kada sam gledao koji da uzmem, znao sam da zelim neki koji ima hdmi i mogucnost upscalinga i to do 1080p, i to sve ovaj player ima. Sto se tice kvalitete slike sve ovisi o samom filmu kojeg pustas , ako je lose konvertiran lose ce izgledati ako je dobro, dobro ce izgledati :lol: No moras znati jednu stvar, na vec dosta filmova iz svoje zbirke sam naletio koji su mi trzali ,to sad moze biti iz vise razloga ,dali je koristena velika brzina pri snimanju (je,sve sam snimao16x) , dali uredaju ne leze odredeni tipovi medija (koliko sam primjetio to je slucaj) ,dali uredaj podrzava Qpel i Gmc (podrzava,pise u prirucniku), dali podrzava packed bitstream (e to neznam jer nepise u prirucniku). Medutim na kraju sam primjetio da brzina snimanja nema veze, ima do medija ako su ljeve kvalitete. Zanimljivo neki filmovi od 700mb mi trzaju a neke sam probao poput Cowboys And Aliens(2.4gb) i Super 8(2gb)-blu-ray ripovi, slika sjajna i bez ikakvog trzanja ,i pri najvecim brzinama premotavanja.Tako da niti sam neznam sto da mislim ,jedini krivac koji bi mogao biti je packed bitstream. Uz sve sto sam sada rekao ti donesi odluku kako ces i sta ces, usput ,uredaj je ljep ,kompaktan ,ima dobar daljinski-mal :D

tomixc
S-VHS kazeta

Post Postao/la tomixc » 28 pro 2011, 14:55

Kupio sam ga u međuvremenu. Gledao sam strane forume (reviewe), svi ga hvale, osim buke, nisam znao zašto spominju buku dok ga nisam pokrenuo. Ako sve drugo bude ok, to mu mogu oprostiti.

Primjetio sam da su na divx-u sitni titlovi, mada naše znakove čita bez problema. Imam Samsung tv (anynet veza), to mi je bilo među važnijim stavkama.
Šteta što nema optički izlaz za zvuk (zbog mojeg kina ;), nego koaksijalni koji je u biti kvalitetniji, ali...

Sve u svemu nije neko čudo, sve fore oko upscalinga sam imao i na LG DVX 492H koji je riknuo nakon godine i nešto.

Daljinac je kvalitetan i podržava i tv.
Nisam probao uštekati vanjski hard u USB i probao pokrenuti neki HD materijal, ne znam da li bi to radilo.

slavonac0404
VHS kazeta

Post Postao/la slavonac0404 » 28 pro 2011, 19:28

Da sto se tice buke to sam zaboravio napomenuti, ali s obzirom da si ga kupio kao i ja sad znas kako je doista glasan, malo ipak i previse :x Sto se tice hd filmova mislim da to nece raditi iako nikad neznas( ja jos nisam probao al imao sam neke filmove koji nisu hd pa je pisalo nepodrzana rezolucija), zasto to kazem, u prirucniku i na netu stoji kako ne cita double layer dvd-e a cita, bas sam bio sprzio na takav i ucito ga je i pokrenuo sve filmove. Vazno je samo da kod przenja filmova snimas sto manjom brzinom(2 ili 4x), da odaberes layout ISO9660/Joliet/UDF te da imena foldera i filmova budu sto kraca npr. Troll Hunter a ne Troll Hunder dvdrip xvid ac3 vision ili slicno :D

tomixc
S-VHS kazeta

Post Postao/la tomixc » 28 pro 2011, 20:54

Još jedna mana kod titlova, svaki put kod svakog filma ih treba ručno pokretati, ne povlači ih automatizmom kao LG, doduše to ima i prednosti,jer ti nudi da biraš titl koji želiš, bez obzira na naziv, pretpostavljam, ali mora biti u istom folderu kao i film, tako je bilo na Qudro-u. LG je sam povlačio titl, ali je smio biti samo jedan u folderu i identičnog naiva kao i film ili ga ne kuži.

Smeta mi što kad ubaciš cd/dvd, trebaš sam odabrati folder, video/photo/music, a ne prikazuje folder i šta je našao.

Ne znam da li si tražio, ima li za njega noviji firmware na webu.
http://www.samsung.com/hr/support/detai ... d=dvd-d530

slavonac0404
VHS kazeta

Post Postao/la slavonac0404 » 28 pro 2011, 23:36

Ma to sa titlovima jos i nije neki problem ,po meni sitnica. Player je ok ako su filmovi sprzeni na pravi nacin ,kako sam ti vec napisao i ako su na nekim poznatijim medijima a ne na kojekakvim ljevim. A sto se tice firmware-a ja sam trazio na netu i nemas nikakav koji je nesluzbeni pa da s njim mozes promijeniti oblik titlova i sl. Ali ova verzija koju si ti dao je starija , novija ti je http://www.samsung.com/ae/consumer/tv-a ... ab=support. Ja sam isprobao i ovu koju si ti stavio i ovu koju sam ja, neces dobiti nista novo osim sto ces sa ovom novijom moci ripati glazbene cd-e na usb stick.

tomixc
S-VHS kazeta

Post Postao/la tomixc » 29 pro 2011, 08:45

Po meni su to isti firmware-i, oba su 1002.0., jedina je slovna razlika jedan je RU (u mom plejeru) drugi ZN. Možda kasnije slovo abecede označava noviju verziju firma.

Ovo za ripanje nisam probao, mada meni u uputama piše da je ripanje jedna od namjena USB-a.

Drugo, titlovi/jezik, stavio sam crtić (dvd) koji ima naš sinkro i naš titl, ima i ostale, povukao je titl, ali glas je bio original, tj. engleski, jer je u postavkama audio podešeno na original, kod LG-ja sam mogao birati šifru jezika, ako nisi u onim ponuđenim zemljama, D530 toga nema, tako da će i to trebati svaki put ručno mijenjati.

Kako ubaciti preko stika novu verziju, DVD-D530K -> D550K.BIN, ne kužim ovo, šta su s tim mislili.

slavonac0404
VHS kazeta

Post Postao/la slavonac0404 » 29 pro 2011, 15:59

Kad ubacis glazbeni cd a potom i usb stick on ce ti ponuditi opciju cd ripanja.
Ja sam skinuo dosta crtana koji su bili sinkronizirani-bez titlova ali ih ne gledam na njemu iskreno . Probaj obrisati titlove mozda ce ti onda ponuditi opciju biranja jezika?
A sto se tice firmware-a kada ga skines i otpakiras dobiti ces dokument naziva D550K_E2DA_DSP-D530ZN-1002.0.BIN
To moras preimenovati u D550K.BIN , dakle obrisati sve iza D550K, tek tada ce ga player prepoznati kao novu nadogradnju.
Samsung D360K i D530K imaju isti firmware kao i nas model pa si pogledaj i njihov update. Ja sam ih isprobao sve i kao sto sam ti vec rekao nedobivas nista novo. Ja bi se zadovoljio jedino kad bi izbacili update koji bi ga pretvorio u tihi player :lol:

tomixc
S-VHS kazeta

Post Postao/la tomixc » 05 sij 2012, 09:18

Nakon tjedan dana korištenja moram konstatirati da D530 ima mrvicu bolju sliku od prethodnika LG DVX 492H. Izvlači maksimum iz slike, bolja je oštrina i detalji, odsjaj.
Oba preko hdmi kabla, oba upskalirana na 1080p.

Bolja stvar mi je što mogu sa njim potpuno upravljati sa daljincem od tv-a (isto samsung).

Postavke slike nisam dirao, sve sam ostavio po defaultu.

Kažem, fali mi optički izlaz zbog kućnog kina, gledao sam na e-bayu konverter (coax to optical) dođe nekih 35$, a to rijetko koristim da mislim da ga neću kupovati.

slavonac0404
VHS kazeta

Post Postao/la slavonac0404 » 09 sij 2012, 17:28

Jos dvije napomene:
1.Podrzava packed bitstream-isprobano.
2.Ako zelis da bude manje bucan kupi neke poznatije medije (u mom slucaju traxdata) i przi ih najmanjom brzinom-2x. Tada nije toliko glasan u radu.

Odgovori