Diskusije vlasnika: Marantz dv7001

Sve o reproduktorima sadržaja zapisanog na DVD medije.
bakšaj
DivX v6.x.x

Diskusije vlasnika: Marantz dv7001

01 srp 2008, 18:05

odličan dvd,upscale mu je tako dobar da misliš da gledaš hd,čist,mekani zvuk,iako je drukčiji nego prijašnji,tvrđi nego inače,znači da je marantz malo zaokrenuo svoju politiku u vezi zvuka,ima toliko detalja da čuješ svaki instrument, prostornost mu je odlika,nije koloriran,ako je izvor loš kod zvuka,popravi ga ali ne toliko da bi ga kolorirao,sacd,dvd-audio su pravo osvježenje,još uvijek su zakon za zvuk, marantz je fino optimiziran za sliku,pa tako svaki dvd izbrusi i pročisti ,i daje tako poboljšanu sliku,kod full skaliranja na 1080p nema nikakvih artefakata,slika mu je oštra i preko komponentnog ulaza,ja ga posjedujem i toplo ga preporučujem
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: marantz dv7001

01 srp 2008, 18:31

Wow, ako je to taj, onda izgleda WOW :shock:

slika

U kojoj ga boji imaš? Čuo sam da je Marantzov zaštitni znak boja šampanjca. Vidio sam jedno njihovo pojačalo uživo u toj boji i stvarno izgleda kraljevski...

Nego, koliko para dođe takva ljepotica?

Ako si zainteresiran, možda da padne kakav kratki review pa da ga objavim na stranici? Mislim, može to biti i poduži review, čini mi se da se o njemu imaš kaj pisat :)
Bringing Definition to High Definition
M_and_M
Video CD

01 srp 2008, 20:14

ajme, izgled je baš :shock: luuuud. jel ima i hdmi izlaz?
CPU:E8200(2x2.66)|RAM:3.25GB|GRAFA: ati radeon hd 2600|HDD:250GB SATA II|LCD: Philips 32'' 1360*768
bakšaj
DivX v6.x.x

01 srp 2008, 22:23

moj je crni,ima hdmi i full upscale,cijena mu je 5400 u ronisu,tamo sam ga ja kupio,a ima ga i u technomaxu,cijena je ista
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

02 srp 2008, 07:05

bakšaj je napisao/la:moj je crni,ima hdmi i full upscale,cijena mu je 5400 u ronisu,tamo sam ga ja kupio,a ima ga i u technomaxu,cijena je ista
Opa, pa to je poprilična svotica :shock: . Koje imaš ostale komponente (pojačalo, zvučnici,...).
bakšaj
DivX v6.x.x

02 srp 2008, 12:07

zvučnici Magnat Quantum 508 Tower,av receiver onkyo tx-sr602e
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

02 srp 2008, 12:52

bakšaj je napisao/la:zvučnici Magnat Quantum 508 Tower,av receiver onkyo tx-sr602e
slika

OMG, 5 woofera?! Kako se nose s basom ti tvoji kvantovci?
RED B.
DivX v.3.x.x

02 srp 2008, 13:36

He he he, pa nema boga da dam toliku lovu za DVD player. Ne BR nego DVD za skoro 6K kuna...
Pa da milijune imam nebi dali toliku lovu za DVD player.
Svaka cast kolegi @baksaj, ali toliko lud nisam.

Ostala oprema da bi moglo to doc do izrazaja treba biti isto kvalitetetna.

Pojacalo je OK, zvucnici... po mom misljenju osrednji. Jaki ali osrednji.

Kakav TV kolega @baksaj imash?
--
RED BARON
bakšaj
DivX v6.x.x

02 srp 2008, 21:19

dok sam kupovao zvučnike puno brandova sam ispitivao,od kefa,wharfedale,quad,mordant short,mission,energy itd.ali za 5.600kn nisam našao bolje,inače su kritičari uvijek S. po toj firmi jer im nije audiofilska,fora je da većina zvučnika koje imaju takve performanse kao moji magnat dođu triput skuplje,mogu reći da frekvencijski idu do 55000hz,pa su idealni za sacd,dvd audio,a bas je uvijek profinjeni,nije nametljiv,zbog velikog frekvencijskog raspona koju zvučnici posjeduju dobije se na prostornosti,jer većina zvučnika ide do 20khz,moje mišljenje je da je to preuski raspon,pa samim time nema prostornosti,kad je sony izbacio prvi put sacd i zvučnike koji idu do 100khz svi su se čudili baš zbog tog frekvencijskog raspona,najbolje bi bilo imati zvučnike koji idu do 100khz,a fora je u tome da puno jakih brandova nema taj raspon,normalno neki se ne bi složili s time pošto ljudsko uho to ne čuje,ali to daje prostornost snimci,prije sam imao dvd pioneer 585a,ali kad sam kupio marantza onda su se zvučnici preporodili,zvučnici su toliko fini,da kad se sluša na maloj glasnoći svaki detalj se čuje,kad se sluša klasika,jazz,bas je mekan,a kad slušam rock bas postaje tvrđi,ali nikad nije dosadan,s vremenom bi kupio drugi av receiver jer je onkyo stari 3god.ne zbog zvuka već zbog hdmi-a,baš mi se poklopilo jer i onkyo i marantz i zvučnici daju vrlo čist zvuk,nema mumljanja,i najmanji detalj koji prije nisam čuo je sad prisutan
RED B.
DivX v.3.x.x

02 srp 2008, 21:39

Jednom davno, a mozda i ne tako davno i moja malenokost se je bavila ovakvim stvarcica, ali nikad nisam kupio nesto spektakularno jer je ono sto sam ja htio bilo preskupo, a placa mi je bila, iskreno... mala.

No.....

Onda sam skoro kupil hrpu 5.1 skupih zvucnika pa sam probal i puno jeftiniji Jamo i shvatil sam jedno... a te je da je sve to skupa, sranje lagano i nisam kupil nista. Zapravo jesam.. par prednjih stereo 140 Watnih Sony zvucnika (sad su stari jedno 6-7 godina).
Da pojasnim...
od 100 ljudi kojima cesh pustiti zvuk sa tog DVD playera ili nekakvog Sony koji kosta 6 puta manje, 98% ljudi ti nece cuti razliku.
Ostala dvojica od tih 100 ljudi su audiofili pa ce cuti razliku.
Ovo sto ti opisujes ljudima, toplinu zvuka itd... kladim sa da 90% ljudi opce nezna o cemu ti pricash i zato ja opet velim bullshit.
Sliku koji dotican daje ne TVu, def ne vrijedi tih 6 puta vise jer je za ocekivati barem 3x bolju sliku... je...da nebi. Znaci bacen novac... i josh tome dati skoro 6 k kuna u doba kad izlazi BR.... po meni je to ludost!

Ako se mene pita, najbolje je bitu umjeren u tim AV kupovinama, kupovati neku srednju klasu i uzivati.

Ostalo... bullshit.

Mada, zelja mi je imati neki hebeni Sony AV receiver i na njemu "zakaceni" par "Bowersa" 683 povezanih nekim dobrim kablovima... 8-)
I to vishe zbog dobre i kvalitetne "ruzione" i meni neizbjeznog izgleda ovih zvucnika nego nekakvog "audiofilskog" bullshita.

Da se razumijemo, to je samo moj stav, ti ako uzivash i imash love za to... samo naprijed...
--
RED BARON

Natrag na “DVD reproduktori (playeri)”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 30 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 29 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23602.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.