Philips postavke slike

Pitanja i diskusije o televizorima.
Sime_B
VHS kazeta

Philips postavke slike

30 stu 2016, 15:11

Pozdrav,

treba mi pomoc oko postavke slike, jer ne uspijevam shvatiti sto krivo radim. Pokusavao sam dobiti sto idealniju sliku namjestanjem postavki, koristeci referentni video za kontrast i brightness, i kod bijele boje nikako dobiti da sve vide sve nijanse sivih crta, vec samo njih par prvih, sto sam nekako prihvatio jer je kod tog videa pisalo da neki televizori jednostavno ne mogu prikazati sive crte na brojevima manjim od 234-235, pa sam to prihvatio kao cinjenicu i da moj televizor to jednostavno ne moze prikazati.

slika

Medjutim, na televizor mi je spojen Minix android player koji je HDMI kabelom spojen na tv. I kad na njemu pokrenem i pauziram taj isti video, nakon nekog vremena se ukljuci njegov Dimming, nesto kao na mobitelu, smanji kontrast i brightness ali ga ne ugasi do kraja, znaci zastita umjesto screen savera. I kad se to ukljuci, ja vidim sve nijanse sivih crta, od prve do zadnje kako bi trebalo biti!

slika

Nakon toga sam na sve moguce nacine i promjene postavki pokusao dobiti da televizor prikaze te tonove, ali cim se ugasi dimming, ne mogu to nikako postici. Sad meni nije jasno, jel moj tv onda moze to prikazati i kako da namjestim postavke ili jednostavno kad se iskljuci dimming, to nije moguce dobiti...

Natrag na “Televizori i monitori”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno su: 32 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 30 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.