Samsung Media Player - napredne postavke

Sve o čitačima optičkim medija koji su u stanju slati sliku u HD razlučivosti.
multiwin00
VHS kazeta

Samsung Media Player - napredne postavke

08 lip 2011, 09:03

Pozdrav!

Pitanje za samsungovce..

Dakle riječ je o samsung TV-u, i njegovom integriranom media playeru. Player je solidan, ali kako je TV-u rađena kalibracija, postavke koje su određene i postavljene, nemogu se mijenjati i na media playeru nego se mogu samo podešavati osnovne postavke tipa Cell Light, Contrast, Brightness Sharpness, toplina slike... Da li je postavke ipak moguće namjestiti onakvima kakve su na TV-u (evenutalno ulaženje u tvorničke postavke pa prčkanje) ili mi ne preostaje ništa drugo nego kupovati neki drugi player..

Hvala na bilo kakvom odgovoru!
multiwin00
VHS kazeta

Re: Samsung Media Player - napredne postavke

12 srp 2011, 08:38

Dakle, kako su kalibracijom mijenjane napredne postavke slike kao gama, white balance itd...te postavke kad pokrenem media player ne postoje (znači niti ostanu sejvane niti ih se da mijenjati u samom playeru), jer smo kao test na TV-u odvukli crvenu boju u krajnost (slika komatozna) no u playeru se nista nije bilo promjenilo, dakle ostala je ista i jedino sto se u njemu moglo i moze mijenjati su osnovne postavke ćelije, kontrasta, svjetline i oštrine. Dakle ocito player ima neke svoje defaultne postavke.
No da ne duljim i ne dosadujem stvar je rijesena, kupio sam mede8er (u biti bio sam i primoran pošto je preko njega i rađena kalibracija, a i Darco mi je rekao da preko nekog drugog playera rezultati nebi bili ovako točni).
Mogu samo reći da sam oduševljen sa slikom i razlika je jasno vidljiva. Također evo ovim putem hvala i tebi na postovima koji su dali odgovor zaista na svako pitanje koje me interesiralo od kad sam kupio TV pa evo i do samog mede8era.. Keep up the good work!

Natrag na “CD, Blu-ray i multimedijalni reproduktori (playeri)”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 30 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 28 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23602.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.