slika

Tutorijal: PS3 Media Server na Panasonic G20 plazmi

Sve o plazma zaslonima marke Panasonic.
tkoucinauci
S-VHS kazeta

Tutorijal: PS3 Media Server na Panasonic G20 plazmi

PostPostao/la tkoucinauci » 25 ožu 2011, 00:06

Tutorijal kako preko DLNA veze i PS3 Media Servera gledati sve video formate uključujući i full HD .mkv sa .srt titlovima na Vašoj Panasonic G20 plazmi (i vjerujem većini ostalih Panasonic Tv-a sa DLNA opcijom :-)

EDIT 21.04.2011: Promjena ekrana Transcoding Settings - uključiti Chapters! - pogledaj opis na dnu ovog posta
Pošto sam se načitao raznih svjetskih foruma te potrošio puno vremena na isprobavanje kako da upogonim media server i pri tome postignem da svi pušteni filmovi na G20 rade bez zastajkivanja i bilo kakvih problema, odlučio sam napraviti ovaj tutorijal sa slikama kako bih olakšao drugima konfiguraciju PS3 Media Servera i Panasonic G20 tv-a.
Prvo i osnovno: Obavezno instalirajte na mrežni kabl feritne jezgre koje ste dobili sa TV-om!!! Koristite uputu od TV-a strana 81. Dok ih nisam stavio na 15 metarski Cat5e lan kabl znao sam imati problema u smislu zastajkivanja slike na nekim zahtjevnijim filmovima. Feritne jezgre su u potpunosti otklonile sve probleme. Kablom povežite tv i router (da ne bi umrežavali direktno sa mrežnom karticom)
Potom je potrebno skinuti zadnju betu PS3 MS ovdje:
http://www.ps3mediaserver.org/forum/vie ... =14&t=3217
Isprobavao sam instalaciju u Win7 64bit i WinXp 32bit. Neke stvari su mi se razlikovale na način da mi je u XP-u sve radilo „iz kutije“ dok se kod Win7 64bit moralo ipak malo pomučiti za neke naprednije postavke.
Prvi problem na koji će te naići je da PS3 Media Server ne prepoznaje Panasonic G20. To se riješava korištenjem .conf datoteke koju je potrebno spremiti u direktorij C:\Program Files (x86)\PS3 Media Server\renderers .conf datoteka je zapravo .txt datoteka te ju vrlo lako možete editirati po potrebi. U prilogu je Panasonic_G20.conf koja radi bez problema. Skinuta je sa neta (više ni neznam gdje, negdje na originalnom forumu) a ja sam samo editirao koju sliku da koristi prilikom detekcije uređaja.
Osim toga ako želite da u PS3 MS imate slike Panasonica G20 umjesto nekih slika upozorenja da PS3 nije pronađen možete koristiti ovaj pms .jar file. To je originalan pms.jar file iz root direktorija programa, u kojem sam samo ubacio slike Panasonic G20. Ništa drugo nije modificirano niti imam znanja za to. Treba samo prekopirati originalni pms.jar sa ovim iz priloga. EDIT: .jar file je prevelik za postanje, umjesto toga evo upute kako ga editirati: sa Winrarom otvorite pms.jar i odete u pms.jar\resources\images\clients i samo dodate sliku .png koju želite taj točan naziv slike morate upisati na početku .conf fajla. Ukoliko netko želi može koristiti i originalan ali mu onda prvi ekran pri pokretanju programa i pronalasku uređaja neće izgledati ovako:
slika
Ukoliko PS3 MS ne pronađe renderer probajte u firewallu otvoriti portove: 5001 i 1900. Ukoliko sve radi iz prve (kao meni u XP-u) nije potrebno ništa dirati. Isto tako ukoliko i dalje Panasonic G20 nije pronađen kliknite na General Configuration tab i podesite ga ovako po slici (u Win7 64bit sam morao odabrati koju mrežnu karticu da koristi, jer imam dvije, te koji ip. Ip naravno upišite svoj IP mrežne kartice) Ako imate gigabitni lan preporuka je da njega koristite.
slika
Sada bi sve trebalo proraditi pa možete prijeći na tab Navigation / share i odredite koje diskove / foldere će te moći pregledavati na tv-u (slobodno uključite i slike, glazbu itd):
slika
Potom prijeđite na tab transcoding settings i podesite ga točno po slici:
slika
Neka Vas ne zabrinjava što je odabrana prilično loša kvaliteta slike, vjerujte to nema veze i slika je odlična. Kasnije isprobajte kvalitetnije postavke keyint ako sve radi na ovim postavkama pa malo testirajte. Sve ovisi koliko jako računalo imate, koliko dug mrežni kabl, mrežna kartica, router itd.
Onda na istom tabu kliknite na Mencoder (mora biti boldan i prvi na popisu) te ga podesite točno po ovoj slici:
slika
Obratite pažnju da sve podesite točno ovako. Jaaako dobra stvar ovdje je video scaler koji radi upscaling običnih divX, Xvid SD filmova u 1920x1080 rezoluciju i to izgleda jednostavno nevjerovatno odlično  za SD signal.
Evo što piše u readme tabu što se tiče hardverske gladi programa:
Requirements
============
A core 2 duo CPU (mine is a E6750, 2.66GHz) for smooth 1080p transcoding, but 720p seems to be transcodable with a good P4 :p
Ja imam E8200 Core 2 duo 2.66 neoverclociran i 4 GB rama što i nije baš više tako novo računalo i sve radi bez ikakvih problema. Tko isproba postavke, molim neka napiše kako mu radi i koje računalo ima da možemo raditi usporedbe.
Toliko u ovom dijelu, u 99% slučajeva koristim ovaj engine jer podržava upscaling, titlovi izgledaju izvrsno, te gotovo sve radi bez problema. Primjetio sam da recimo neke snimke koje sam radio na foto-aparatu ne može pročitati, ali nije problem jer uđete na TV-u pri browsanju u direktorij „transcoding“ i odaberete neki drugi codec.
Meni se najbolji pokazao AviSynth/Ffmpeg, a kako instalirati codece, filtere i riješiti sve probleme na Win7 64bit u nastavku koji slijedi...

EDIT 21.04.2011: Važna promjena, uključiti Chapters (poglavlja)
Konačno! Našao sam zaobilazni način kako početi gledati film recimo od 50-te minute ili kako premotavati film tijekom gledanja. Pošto Panasonic ne podržava "goto" funkciju, ovo je jedino moguće. Treba omogućiti poglavlja (biramo svakih koliko minuta da napravi poglavlje, zadano je svakih 5), te film pustimo iz Transcoding foldera, gdje je sada svakom codecu dodana opcija "Chapters" gdje biramo od kojeg vremena da krene reprodukcija filma. Ono što je dobro je što ova opcija radi sa SVIM datotekama: .mkv, .avi.... (zato to i nisam pokušao prije mislio sam da je ta opcija rezervirana za dvd naslove). Također pritiskom na tipku "preskakanje" ne pušta se drugi naslov već novo poglavlje pa onda višestrukim pritiskanjem se pomičemo u filmu: 5,10,15,20... minuta :)
Što više reći nego: sada konačno su sve potrebne funkcije tu, i možemo reći da je ovo sada dostojna (i besplatna!) zamjena za samostojeći .mkv/.divx/.mediacentar player...
Privitak/ci
Panasonic_G20.rar
.conf file
(3.62 KiB) Preuzeto 489 puta.
slike korištene u programu.rar
(127.49 KiB) Preuzeto 309 puta.
Zadnja izmjena: tkoucinauci, dana/u 14 pro 2011, 22:56, ukupno mijenjano 6 puta.

Nani
4K Ready

Re: Tutorijal: PS3 Media Server na Panasonic G20 plazmi

PostPostao/la Nani » 29 ožu 2011, 01:45

Nema sta ljepse kad se korisnici potrude i nesebicno podjele znanje. Svaka cast!

Ovaj tvoj post ide kao vijest na glavnu stranicu, te molim te da budes aktivan na ovoj temi za dalje upite.

Vijest; http://hdtelevizija.com/2011/03/29/tuto ... evizorima/
ZBOG JAKO VELIKOG BROJA PRIMLJENIH PORUKA NA PM OBAVIJEST: NE ODGOVARAM NA TEHNICKA PITANJA POSLANA NA PM. FORUM ZA TO SLUZI.
ZA SVE OSTALO SLOBODNO ME KONTAKTIRAJTE NA PM.
HVALA NA RAZUMJEVANJU.

slika

tkoucinauci
S-VHS kazeta

PostPostao/la tkoucinauci » 29 ožu 2011, 16:43

Pa čuj to i je svrha foruma, dijeljenje znanja.

Hvala na pohvalama, inače pratio sam ja tvoje postove još prije nekoliko godina na pcekspert forumu i što se tiče korisnih savjeta (tamo i ovdje) i dijeljenja znanja, skidam ti kapu :-)

Evo vidim da se i .conf file počeo preuzimati, pa se nadam da će se netko javiti da li je isprobao postavke i kako mu radi.
Inače ja još uvijek pokušavam raditi modifikacije .conf fajla. Jedino s čime nisam zadovoljan je što kod .mkv h264 datoteka ne možeš premotavati jer ubrzo napiše "molim pričekajte" te "ne mogu pročitati" i izbaci te van. Znači pustiti film i odgledati do kraja nema problema, ali nema premotavanja. Avi ide bez problema (zavisno o codecu).
Dodatni problem je pri gledanju .mkv datoteke pritiskom na info tipku prikaže koliko film traje, ali ne i koliko je trenutno proteklo od početka gledanja (umjesto vremena piše _ _:_ _:_ _ ). Taj dio sam uspio riješiti novim .conf fajlom gdje sam posebnim dlna postavkama dobio prikaz proteklog vremena (mogu postaviti i taj .conf ako nekoga zanima) ali je problem što ne radi time seek pa ukoliko odaberete vrijeme na koje želite ići a ono je preko vremena koliko ima buffera ps3 MS pusti film iz početka. Dodatan problem je što tada ne radi ni premotavanje na filmovima koji su do sada radili načinom seek by range. Zbog toga se za sada držim ovog .conf fajla. Ali ne odustajem još od istraživanja :-)

JozoGuslar
VHS kazeta

PostPostao/la JozoGuslar » 29 ožu 2011, 19:43

Odlično majstore ;). Sve mi radi točno kako si rekao i napisao. Stvarno odličan i super koristan tutorijal.

Imam core2duo 2.33 i korištenje procesora za vrijeme transkodiranja mkv filea od 20Gb iznosi visokih 93 % na obadvije jezgre. Film bez obzira na to ide dosta dobro i bez nekakvih zastoja. Ali ovo što si spomenuo za premotavanje sam i sam vidio te me odgovorilo od gledanja mkv fileova tim načinom. Naime na sredini filma sam stisnuo pauzu i pogodite šta se desilo :evil: . Bio sam ljut kao ris. Naravno ako šta dobro izvedeš s conf. fileom javi ;).

Kvaliteta mkv filma kod takve reprodukcije malo je lošija od npr. reprodukcije preko mog infinity 8000 ali kako si rekao sa drukcijim postavkama možemo mjenjati kvalitetu (ipak mislim da mi za takve manevre treba jači komp).

Puštanje divx-a, mp3, jpeg, flv-a i sva druga čudesa sa udobnog kauča je neprocjenjivo zato +10 za tutorijal.

Hvalaa

tkoucinauci
S-VHS kazeta

PostPostao/la tkoucinauci » 29 ožu 2011, 20:21

Odlično majstore ;). Sve mi radi točno kako si rekao i napisao. Stvarno odličan i super koristan tutorijal.
Imam core2duo 2.33

Drago mi je da radi i to na slabijem računalu od preporučenog :mrgreen:
Ali ovo što si spomenuo za premotavanje sam i sam vidio te me odgovorilo od gledanja mkv fileova tim načinom. Naime na sredini filma sam stisnuo pauzu i pogodite šta se desilo :evil: . Bio sam ljut kao ris. Naravno ako šta dobro izvedeš s conf. fileom javi ;).

Zanimljivo je da su korisnici Sony Bravie uspjeli rješiti ovaj problem, ali njima hardverski na daljinskom strelica gore,dolje radi time seek, a nama na Paniju radi pauza/stop. Znači oni isto ne mogu premotavati, ali mogu recimo početi gledati film od recimo 50-te minute. Meni bi to bilo sasvim dovoljno. Možda još netko da se proba pozabavati s tim...

Hvala ti što si se javio i potvrdio da radi :)

vodjaskitnica
Blu-ray

PostPostao/la vodjaskitnica » 30 ožu 2011, 09:31

ovo ide u sticky da ne potone.
bravo majstore.

dea
VHS kazeta

PostPostao/la dea » 30 ožu 2011, 10:54

Pozdrav iz regiona ;)

Ja sam sve pratio i sve cestitke za jedinstveni forum :!:

Naime, sve je moj 46g20es i PS3 lepo odradio dok mkv Transformers2 17,7gb odjednom nije poceo odgledavsi prvu trecinu filma da se vraca nazad ponovo i ponovo. Primetio sam da se neprati film sa malim prozorom u media serveru. Ovo zna da nervira :evil: pa jos istrazujem PS3. Da li je ovo mana ovog BETA servera ili je vreme mozda za nova ucenja. :|

Keko
Video CD

PostPostao/la Keko » 30 ožu 2011, 12:28

ca se dobije kada se poveze ps3 s tv-om preko medija servera

paradizo
Video CD

PostPostao/la paradizo » 30 ožu 2011, 17:05

Ja nisam spojio tv i ps ali me interesuju ova feritna jezgra koja se pominju.Da li treba da ih postavim na hdmi kabl koji iz rutera ulazi u tv?Pozz :?

tkoucinauci
S-VHS kazeta

PostPostao/la tkoucinauci » 30 ožu 2011, 20:55

dea je napisao/la:Pozdrav iz regiona ;)

Ja sam sve pratio i sve cestitke za jedinstveni forum :!:

Naime, sve je moj 46g20es i PS3 lepo odradio dok mkv Transformers2 17,7gb odjednom nije poceo odgledavsi prvu trecinu filma da se vraca nazad ponovo i ponovo.

Hmm ja još nisam naišao na .mkv koji bi pravio problem tog tipa.
Jedino smisleno što mi pada na pamet je da probaš u .conf fajlu pronaći i promjeniti ovaj redak:
TranscodedVideoFileSize=0 promjeni u: TranscodedVideoFileSize=100000000000

Po uputi iz samog .conf fajla to bi trebalo da osigura puštanje filmova sve do veličine 100Gb ;)

Evo na tebi je da testiraš i postaš ovdje povratno kako je prošlo :mrgreen:

"#Size of the transcoded file (unknown length) sent to the renderer (could determine browsing failure/success)
#Possible values:
# -1: Specific value working with the PS3, means perfect transcoding and copying support (it's against the dlna spec though)
# 0: size attribute is NOT sent to the renderer (defaut value if this parameter isn't used)
# 100000000000: 100Gb, if you want to be sure that the media file is not cutted before the end ?"

Primetio sam da se neprati film sa malim prozorom u media serveru. Ovo zna da nervira :evil: pa jos istrazujem PS3. Da li je ovo mana ovog BETA servera ili je vreme mozda za nova ucenja.

Ovo moram priznati da ne razumijem. Malo pojasni. Poz!

Natrag na “Panasonic”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.