Sony KDL-26U3000

Sve o televizorima marke Sony.
Paladin
VHS kazeta

Sony KDL-26U3000

09 lis 2008, 11:37

Pozdrav svima

Trebao bih uskoro da kupim neki LCD TV koji može biti širok maksimalno 70 centimetara da bi stao tamo gdje će biti smješten pa u obzir dolaze samo 26" modeli i to modeli koji nemaju zvučnike sa strane kao neki Samsung model koji sam vidio i koji je širi od 70 cm. Koliko vidim po radnjama i na internetu najmanje ima 26" modela kao i nekih komentara o njima.

Ovde sam zasad pronašao tri modela koji se uklapaju u ovaj uslov oko dimenzije a uklapaju se i u cijenu pa me zanima šta mislite o njima, koji bi predložili:

Sony KDL-26U3000
LG 26LB76
Philips 26PFL5522

Cijena im je približno ista pa je sa te strane svejedno. Nisam uspio naći nešto posebno o njima na internetu, tek tu i tamo ponešto specifikacija, i to čak nisu ni iste na svim sajtovima.

Dakle koji se izdvaja? Da li imate iskustva sa nekima od ovih modela i šta možete reći o njima?
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Sony KDL-26U3000

10 lis 2008, 22:11

Evo, malo gledam ta tri modela što si naveo i stvarno svaki ima svoje adute...

Sva tri modela imaju HD ready razlučivost - na 26" to osigurava solidnu oštrinu prikaza, dobar kut gledanja i dobre matrice (IPS, PVA). Na jednoj stranici piše da Philips 26PFL5522 nema VGA ulaz i da je to značajniji minus, dok na drugoj opet je navedeno u naslovu da ima - vrlo zbunjujuće. Sva tri imaju i digitalni i analogni tuner - dobar zalog za budućnost koji god da odabereš.

Mislim da su razlike u nijansama, možda će više dizajn odlučiti nego same specifikacije pri odabiru. Posjeti dućane pa sam vidi kako slika izgleda na svakome od njih, to ti je najsigurnije rješenje...

http://www.svijet-medija.hr/Article.asp ... 58&sid=154
http://www.dooyoo.co.uk/television/lg-26lb76/
http://www.everydaysale.co.uk/p-product ... deals-.htm
Bringing Definition to High Definition
stef
VHS kazeta

24 stu 2008, 12:04

I ja sam se prvo "zapiknuo" u Sony KDL-26U3000, ali sam od servisera, čija firma prodaje Sony TV, dobio preporuku, da radije kupim Philips serije 5, jer kao da je Sony obična konfekcija. Po slici u dučanu, ako je to kakvo mjerilo, nebih baš rekao. Sada gledam Phlipse,(nisu loši) ali me još uvjek Sony malo "vabi"!
Paladin
VHS kazeta

24 stu 2008, 13:06

Ja sam na kraju kupio taj Sony KDL-26U3000, navlačio sa na njega a tata je navlačio na Philips 26PFL5522 ali smo uzeli Sony.

Pa ne znam šta da ti kažem, ne mogu ga porediti sa drugima jer druge nisam koristio, odavno smo imali stari katodni pa je ovo veći skok, stari nije imao ni teletekst ni gomilu drugih stvari pa je prema njemu ovaj dosta dobar, i veći je, korisimo onaj Smart režim za format slike, znači ne 4:3 (sa crnim dijelovima sa strane) ni 16:9 (razvučena slika koja je u originalu 4:3) već on razvuče 4:3 sliku na cijeli ekran ali zato odsiječe malo gore i dole pa se preko daljinskog može lako podizati ili spuštati, zavisi koji kraj slike hoćeš da vidiš, ali uglavnom vidiš sve što je bitno, zato su to tako i napravili. Nažalost još smo na običnoj anteni pa slika nije previše bajna, ali mislim da je bolja nego kod mene na kompjuteru preko TV kartice, jer TV ima uklanjanje šuma i te neke fazone. Na kablovskoj bi bilo bolje ali naš kablovski operater često ima problema, pucaju kanali, zvuk kasni ili ide ispred slike, nivo zvuka na kanalima dosta različit, na nekim kanalima ne radi teletekst (RTL i još neki) pa još nismo prešli na kablovsku televiziju ali vjerovatno ćemo preći, od nedavno su počeli puštati i digitalnu kablovsku televiziju ali za to će trebati risiver jer ovaj Sony nema DVB-C već samo DVB-T.
stef
VHS kazeta

24 stu 2008, 13:58

Ja ću ipak gledati Philipsa. Kod prijatelja sam vidio doma Sony 32kdll3000, a kod drugog LG 32LG5700. Slike nisu bogzna što, a oni dosta nezadovoljni jer su imali dobre CRT TV, a sada su očekivali čuda. Uskoro će uzeti MAxTV, pa sam ih uvjerio da će i slika biti puno bolja, što ću i sam provjeriti. Meni je u dučanu trgovac pokazao demo sliku na Phlipisu- majko moja- ludilo. I on me je preporučio Philips , ali i mAxTV.

Natrag na “Sony”

Ads

Info tab

Ukupno je: 58 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 56 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 970 dana 16 tra 2020, 19:19.
Ukupno postova: 23639.
Ukupno tema: 3059.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: Dr.B.
Rođendan, danas, nema nitko.