Philips LED 42PFL3208H

Sve o televizorima marke Philips.
Odgovori
Gogi86
VHS kazeta

Philips LED 42PFL3208H

Post Postao/la Gogi86 » 16 pro 2013, 01:30

Pozdrav svima na forumu kao što pise u naslovu imam Philips LED 42PFL3208H Smart TV za sad sam prilicno zadovoljan sa njim,slika mu je dobra ipak je Full HD ali ima jedna stvar koja mi smeta.Sam posvijetli sliku i zatamni u nekim scenama.Kad je na primjer mrak ili neka tamnija scena slika se sama posvijetli gdje na primjer crna ne bude vise crna nego siva i onda se opet potamni gdje boje budu normalne i tamne..I tako stalno malo tamno malo svijetlo tacno se vidi kako blicne ekran (ne bas brzo ili cesto ali svako 10 sekundi se mijenja) dok je ta scena u mraku..A kad je svijetla scena na prijemjer dan onda je sve normalno..Mene zanima da li se to moze mozda negdje iskljuciti ili je to tako do tv-a??
Koliko sam ja primjetio ako je npr mrak i ulica neka recimo neko sad tu stoji i sve je tamno i cim se pojavi npr neko svijetlo u pozadini kao ulicna lampa automatski se cijela slika posvijetli i crno vise nije crno nego sivo.

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Philips LED 42PFL3208H

Post Postao/la Darco » 18 pro 2013, 22:38

Pozdrav,

Dinamika osvjetljenja označava da TV ima aktivan dinamičan kontrast, odnosno dinamično pozadinsko osvjetljenje. Probajte isključiti Dynamic Backlight i Dynamic Contrast opcije.
Bringing Definition to High Definition

Gogi86
VHS kazeta

Post Postao/la Gogi86 » 21 pro 2013, 00:46

Ne mogu da nadjem tu opciju nigdje..Malo sam googlao i po stranim forumima i vidim da dosta ljudi ima problem sa tim dynamic contrast ili dynamic backlight dimming i da nema opcije da se to ugasi ali da postoji mogucnost gašenja iz service menu.E sad nemam pojma sta je service menu i kako se to gasi tu..

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 25 pro 2013, 16:38

Pogledajte ovaj video i vidite ima li Vaš TV takve opcije vezane za dinamički kontrast: http://www.youtube.com/watch?v=bxuF8TG1cTs#t=288

Uglavnom, u tom videu je objašnjeno što možete i bez kalibracije napraviti da bi slika na TV-u bila optimalna.
Bringing Definition to High Definition

Odgovori