Razočarenje u Philips

Sve o televizorima marke Philips.
adrej
VHS kazeta

Razočarenje u Philips

Post Postao/la adrej » 11 tra 2012, 11:57

Pozdrav,
lani u 7. mjesecu sam kupio ne jeftini Philips 40PFL6606H/12 LED televizor. Slika i dizajn su odlični za moj pojam, ali....... :evil:
mogu samo reći da su to modeli sa brdo nedorečenosti i softwerskih grešaka. Evo link:
http://www.supportforum.philips.com/en/ ... 011-models

- Net TV
- Youtube
- DivX
ništa od gore navedenog ne radi 100 %, i još pored toga "srt" titlove vrti samo sa USB stika, sa nemogućnošću korekcije veličine fonta. Mrežno, ne podržava titlove ????, a veza puca svako 20-30 minuta.
- navigacija i user interface, izvinite, za jedan Philips od 1000 eura je katastrofa, spor, povremeno restarta televizor, kod prebacivanja zna kanal ostati bez tona. To su greškice onako na brzinu kojih se sjećam.

Za par mjeseci u 2012. mi ističe garancija, a updateom FW se stanje pogoršalo i sada imam kantu. Pa do kada ću više sjediti pred PC-em čekati novi FW nego TV-om? Izlaze novi 2012 modeli i lagano zaboravljaju staru seriju, ponašaju se kao da smo beta testeri, pa im javljamo kako se TV ponaša sa novim FW. Ali ja sam platio punu cijenu za gotov proizvod.
Kod ostalih marki HDTV-a nisam baš primjetio veće poteškoće korisnika.
Nadalje, ako si na njihovom forumu oštriji i tražiš da u kratko vrijeme saniraju tvorničke greške, jednostavno te baniraju, tako da ostali misle da si padobranac i provokator.
A ja to nisam! :evil:
Elektroničar i softveraš sam po struci, oduvijek sam kupovao Philips televizore i audio tehniku, ali izgleda da Ta kompanija gubi utrku, pa vara kupce, a mene više neće.

Još malo štiva:
- http://www.supportforum.philips.com/en/ ... ppointment
- http://www.supportforum.philips.com/en/ ... mp-Network
- http://www.supportforum.philips.com/en/ ... nnectivity
ili pak ovo:
- http://www.supportforum.philips.com/en/ ... light=POLL
Nađite odgovor moderatora "Philips" na zahtjeve korisnika što treba popraviti.

itanmulli
S-VHS kazeta

Re: Razočarenje u Philips

Post Postao/la itanmulli » 11 tra 2012, 20:58

Kupi media player i rijesio si svoje probleme.

adrej
VHS kazeta

Post Postao/la adrej » 12 tra 2012, 07:56

Pa to sam i učinio. Uzeo sam wireless ASUS media player spojen sa HDMI kabelom i sve 5. 8-)

Ali, htio sam istaknuti da, sve osim slike i dizajna na tim modelima je manjkavo i to kako se čini kod svih. Isto me "ljuti" kako nas servis zatrpava novim FW, koji ne donose poboljšanja, već ti donosi iznenađenja u negativno i naravno, više nema mogućnosti vraćanja nazad starog, koji je koliko toliko bio prihvatljiv.
Hardware je OK, a kako Philips nije baš jeftin, mislim da bi se više trebali softweraši potruditi oko testiranja istog na modelima prije nego izbace novi, a i popravljanju već izašlih.
Sve aplikacije kojima se hvale u reklamama su na nivou osnovne škole, spore i bugovite. :cry:

BoTiA
Video CD

Post Postao/la BoTiA » 12 tra 2012, 10:45

sve mi se cini da kod kupnje TVa treba slijediti logiku "dobar TV"+"dobar media player" da bi se dobilo kompletno rjesenje... i da je davanje dodatnog novca samo radi multimedije na TVu ipak bacanje novaca buduci da rjesenja koja su implementirana u njima nisu ni do koljena jeftinijim media playerima (cca 100 eura) a kamoli nesto skupljim rjesenjima

walter
Video CD
Kontakt:

Post Postao/la walter » 12 tra 2012, 16:39

Ja sam imao PHILIPS 42PFL8404h 2 godine.Pod zadnje mi riknulo gornja dva reda piksela pa mi falila slika,i opalo mu osvijetljenje panela za cc 20%.Preko USB ništa ne čita osim JPG i MP3.BIlo kakav video jedva da je očitao al stalno uz trzanja slike i zastajanja tako da sam ga izbacio iz igre.Napominjem da je taj TV onda koštao 9.200kn!!!

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 13 tra 2012, 23:09

Kako TV i ne bi imao problema kada ima tri šestice u imenu... Nakon što sam ih zbilja dosta testirao, mogu reći da Philips ima jako dobro procesiranje slike i zbog toga ga preporučam, no nekako mi uvijek stoji na misli njegovo sporo sučelje i nestabilnosti kojih nema kod drugih proizvođača uopće ili u toj mjeri. To sa zakrpama koje riješe dio bugova, a donesu hrpu novih nikako ne mogu razumjeti, pa nisu to računala s xy različitih komponenata pa može doći do nekompatibilnosti itd.

Općenito se danas proizvođači previše pouzdaju u te nadogradnje i mogu si dopustiti da izbace finalni proizvod s "beta" softverom koji će onda nadograđivati više ili manje ažurno dok ga ne ispeglaju. Problem je i to što svake godine dolaze novi modeli a oni izgleda imaju isti raspoloživi kadar pa ga usmjeravaju na popravke kod najnovijih modela, a stare lagano zaneramuju.

Zbog čega danas ne možemo odabrati različite teme na televizorima, zašto smo ograničeni na jednu uz tako niske cijene memorija i procesora? Desktop na računalima svi volimo ukrasiti pozadinama, a realno ih vidimo samo kada palimo i gasimo računalo. Ipak, to nas veseli i to trebaju razumjeti i proizvođači...
Bringing Definition to High Definition

adrej
VHS kazeta

Post Postao/la adrej » 29 tra 2012, 13:44

BoTiA je napisao/la:sve mi se cini da kod kupnje TVa treba slijediti logiku "dobar TV"+"dobar media player" da bi se dobilo kompletno rjesenje... i da je davanje dodatnog novca samo radi multimedije na TVu ipak bacanje novaca buduci da rjesenja koja su implementirana u njima nisu ni do koljena jeftinijim media playerima (cca 100 eura) a kamoli nesto skupljim rjesenjima
Upravo tako, očito "all in one" stvari ne funkcioniraju dobro u cijelosti, a i negdje te moraju zakinuti. :evil: A opet nisu jeftini kao istočna braća.
Darco je napisao/la:Kako TV i ne bi imao problema kada ima tri šestice u imenu...
:lol: :lol: :lol:

potpisujem

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 08 svi 2012, 15:13

Ja imam jedan Philips 32" 7332 star vise od 4g. radi kao i prvog dana, ali ocito da su tada pravili kvalitetne uredjaje jer sam ga platio kao sto danas kosta 46" da nije 3D, a sada koliko je slika bolja boga pitaj.

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 26 svi 2012, 09:51

Ja koliko shvatam tv ima odlicnu sliku, i ti si time zadovoljan, ali nisi zadovoljan dodatnim mogucnostima koje tebi nerade kako treba, kod mog komsije isti taj philips radi odlicno, i nema zamjerki na njega, ali najbitnije u svemu tome je slika za multimediju kupis kakav wd ili slican player, i rijesena stvar da je obrnuto nebi valjalo.

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 29 svi 2012, 14:44

Da, čak i Philips ima svoje multimedijalne playere koji su cijenom vrlo konkurentni, a solidno će pokrivati razne A/V formate. HMP3000, HMP5000 i HMP7000 su modeli, ovaj srednji sam testirao i pokazao se dobar.
Bringing Definition to High Definition

Odgovori