Pozitivna i negativna iskustva s trgovcima/kupcima

Forum gdje slobodno možete svratiti kad vam je dosta svega, pisati o čemu vas je volja i opustiti se u ugodnoj atmosferi.
krizigon
VHS kazeta

Re: Pozitivna i negativna iskustva s trgovcima/kupcima

Post Postao/la krizigon » 11 lip 2009, 18:15

evo samo da vam napisem sto sam na kraju kupio i gdje...

znaci odluka je definitivno pala na plasma tv od 37 incha....tv sam odlucio kupiti u ronisu, na vasu preporuku i zato jer sam cuo i citao da ih apsolutno svi hvala....kako su strucni i sve najbolje, za razliku od prodavaca u nekim drugim trgovinama elektronicke opreme...

posto sam iz zagreba odlucio sam sam otici po tv u ronisov shop u dugavama....nisam htio besplatnu dostavu kurirskom sluzbom....isao sam zajedno sa zenom u kupovinu i prvo sto me "razocaralo" je kada sam shvatio kakav tip ducana je taj ronis u dugavama (pretezno su fokusirani na audio za automobile)....

no dobro....rekoh zeni...idemo unutra vidjeti sto imaju od tv-a....usli smo unutra, ducan je velicine najobicnije garaze...tako da su imali izlozenih samo 3 tv-a....no dobro, jedan od ta 3 bio je i panasonic koji sam odlucio kupiti....citavo vrijeme od trenutka kada smo usli do trenutka kada smo izasli prodavac se nije niti ustao sa stolice nego je surfao na netu......

prvo smo ga pitali jel to sve sto imaju od televizora na sto on odgovara "a kaj bi vi , gdje bi ja to sve drzao kaj imam u ponudi" .... drugo pitanje je bilo moze li nam upaliti ta tri izlozena televizora da malo vidimo sliku na sto on odgovara "nema smisla da vam ih upalim, svi su spojeni samo na ps3, a to vama nece nista znaciti"

u tom trenutku smo ja i zena zasutili od soka i nakon kratke tisine zahvalili se i otisli iz trgovine.....

napominjem kako sam u dzepu imao 6000kn za koje sam htio kupiti tv (sve sam vec unaprijed odlucio, samo je bilo pitanje gdje cu ga kupiti) ... nakon ovakvog stava trgovca pri prodaji robe nema sanse da bih u takvoj trgovini bilo sto kupio...apsloutno sam razocaram sa ronisom u zagrebu jer u niti jednoj drugoj trgovini nisam dozivio takav tretman....nakon svega moj je zakljucak o ronisu da je to najobicniji web shop (mozda je u varazdinu druga prica)

na kraju sam otisao u metro i kupio panasonic plasmu 37pv8 za 3650kn i apsolutno sam zadovoljan sa tim televizorom....do sada sam na njemu gledao br film, dvd filmove, odigrao malo igricu na ps3 i vecinom gledamo maxtv, a imam i dvb-t receiver pa smo gledali i takav signal malo no nema razlike izmedju njega i signala koji ide preko maxtv-a...

sto se tice velicine....uopce nije prevelik ekran za gledanje sa 2,7 metara....dok sam gledao dvd filmove, a posebno br film cak sam htio i veci ekran....tako da ce sljedeca kupovina za jedno godinu-dvije biti 42 incha

uglavnom svima vam se zahvaljujem sto dijelite svoja iskustva i savjete o plasmama jer za te novce tesko da bilo koji lcd moze konkurirati po pitanju kvalitete slike.....posebno hvala naniju na nesebicnom dijelenju znanja i iskustva po pitanju hd tehnologije i svega ostaloga....

The Best F1 Driver
DivX v.3.x.x

Post Postao/la The Best F1 Driver » 11 lip 2009, 18:17

A čuj i ja sam bio tamo i nije to ništ bog zna kaj,al moraš shvatit da to niti nije trgovina TV opreme,to tamo je servis za ugradnju audio opreme u automobile ;) tak da naravno da se desilo to kaj se desilo,kaj drugo i se i moglo dogodit,to ti je ista stvar kao da odeš kod Zubaka u goricu sa novim Peugeotom i čudiš se kaj nemaju rezervnih djelova za njega :lol:

http://www.ronis.hr/

i daj sad vidi kaj piše :

RONIS Zagreb
maloprodaja, ugradnja auto alarma i car multimedije
Miškinina 66 (Dugave)
10010 Zagreb
tel 01 6620 705
fax 01 6620 718
ronis.zg@ronis.hr

radno vrijeme:
pon-pet: 9:00-17:00
subota: 9:00-15:00

samo treba čitat,a ne lutat okolo ;)

Sibamoreplovac
Video CD

Post Postao/la Sibamoreplovac » 11 lip 2009, 18:18

Ma naručiš TV u Varaždinu i digneš u Zagrebu .Treba znati što . Ide malo cenkanja naniže , pa na ameriken na 20 rata naprimjerr . ( osobno iskustvo ) ......

R3deye
S-VHS kazeta

Post Postao/la R3deye » 11 lip 2009, 18:19

Toliko o "profesionalnosti i predanosti ljudi koji tamo rade i koji su 0-24 kupcu na usluzi" :roll:

I nemojte mu molim vas govoriti kako je to normalno, jer ako se pomirimo sa tim da se kupac tako tretira, ne može se govoriti o nikakvoj "usluzi"! :evil: Ako mu se ne da pokazivati robu koju prodaje, neka se kaže da je to samo web shop i amen.

@ krizigon
Sam ti rekao za 42"... ;)

The Best F1 Driver
DivX v.3.x.x

Post Postao/la The Best F1 Driver » 11 lip 2009, 18:20

R3deye je napisao/la:Toliko o "profesionalnosti i predanosti ljudi koji tamo rade i koji su 0-24 kupcu na usluzi" :roll:

I nemojte mu molim vas govoriti kako je to normalno, jer ako se pomirimo sa tim da se kupac tako tretira, ne može se govoriti o nikakvoj "usluzi"! :evil: Ako mu se ne da pokazivati robu koju prodaje, neka se kaže da je to samo web shop i amen.

@ krizigon
Pa to i je WebShop,meni je to čovjek tamo najnormalnije i rekao,bio sam tamo u prolazu,vidio da piše Ronis i reko idem pogledat kaj ima,a na ulaznim vratima ljepo piše da je tu : ugradnja auto alarma i car multimedije i to isto piše i na stranicama,i kako pobogu netko može očekivat da mu netko u takvom servisu (radionici u garaži) pokazuje hrpetinu Televizora :roll: druga stvar bi bila da je čovjek nazvao telefonom i da su mu rekli da je tamo izložbeni prostor i neznam ti kaj,mislim ljudi zbilja smo postali nenormalni do daske,kupujemo mobitele od 2-3 tisuće kuna i spizdimo po par 100 kuna mjesečno na račune,zovemo okolo da pitamo razne gluposti i lajemo na telefone o tome kakvo je vrjeme,kakvu ko ima frizuru i.t.d.,a teško je nazvat i pitat gdje se može vidjet neki proizvod i kada,ne mi rađe sjednemo u auto i zujimo po gradu sat vremena tražeči nešto što ne postoji,i onda nam je još netko drugi na kraju kriv za to,zbilja fenomenalno.

krizigon
VHS kazeta

Post Postao/la krizigon » 11 lip 2009, 18:23

uz duzno postovanje, ali ne shvacam kako nekome moze biti normalna stvar da u nekoj trgovini postoji odredjena roba izlozena te se u toj trgovini ta roba prodaje, a da prodavac u toj trgovini nema volje prodati, niti pokazati taj proizvod...

ne znam jesi li me razumio, ali napisao sam da je taj tv koji sam ja htio kupiti BIO IZLOZEN u tom prodajnom prostoru, ali nije bio upaljen......a prodavacu se valjda nije dalo paliti ga i potruditi se da ga mozda proda....

a to o kakvoj se trgovini ronisa radi u zagrebu ja nisam znao....vidio sam tek kada sam dosao tamo....i ukoliko na web stranicama pise da je na adresi u dugavama maloprodaja i ugradnja auto akustike....za mene ova rijec maloprodaja znaci da se tamo mogu kupiti proizvodi koji su prikazani na web stranicama....sto je i bio slucaj za tv koji sam ja htio kupiti....samo sigurno necu kupiti proizvod poput televizora, a da ga prethodno nisam bar malo vidio upaljenog (sto mogu, valjda sam previse staromodan i ne volim takve stvari kupovati na nevidjeno) i upravo iz tog razloga sam isao sam po tv, a ne da sam ga kupio preko interneta

sto se tice analogije sa kupnjom auta....ja kada sam kupovao auto uvijek bih napravio probnu voznju prije kupnje i uvijek cu inzistirati na probnoj voznji.....znaci na necemu cime cu isprobati proizvod koji kupujem...

nije mene odbila od kupnje tv-a u ronisu u zagrebu premalena ponuda izlozenih modela ili velicina prodavaonice.....odbila me potpuna nesusretljivost prodavaca....jednostavno sam imao osjecaj kao da sam usao nekome u njegovu privatnu sobu i da me se ta osoba zeli sto prije rijesiti....

na kraju krajeva.....ne smatram da sam u cijeloj prici ja nesto pogrijesio ili propustio.....pogrijesio je prodavac koji nije zaradio marzu prodajom tv-a meni.....no ne brinem se ja za njih....toliko ih svi hvale da sam siguran da taj jedan neprodani primjerak nece niti osjetiti....

jednu stvar sam ipak naucio (tj. ponovo si potvrdio).... a to je da nikad vise necu niti pokusavati kupovati neke stvari negdje drugdje osim metroa....toliko puta sam se zeznuo kupnjom u hgspotu i u vemilu saznavsi kako su isti proizvodi osjetno jeftiniji u metrou....

@R3deye
imao si pravo za 42....definitivno....evo bas sam sad pogledao jedan film na dvd-u i prolazi mi kroz glavu misao "zasto nisi kupio 42" a dobro....prvi je flat screen tv u pitanju pa cu biti pametniji prilikom sljedece kupnje...

e da i za kraj....zar nije ovaj covjek koji je osvojio tv u ronisovoj nagradnoj igri dosao preuzeti svoju nagradu u trgovinu u zagrebu (u dugavama)???? znaci ipak prodaju tamo televizore!! nisam se ja nista zeznuo kada sam ga tamo otisao kupiti.......

krizigon
VHS kazeta

Post Postao/la krizigon » 11 lip 2009, 18:23

ok....znaci vi smatrate da sam ja pogrijesio u odabiru prodavaonice odabravsi ronis u dugavama??

dajte mi onda molim vas odgovorite na ovih nekoliko pitanja:

1. zasto uopce imaju izlozene tv-e u toj prodavaonici ukoliko ih tamo ne prodaju?
2. zasto na web stranicama postoji detaljna karta sa napisanim uputama kako doci do ronisa u dugavama, kao i napisano da ih se slobodno nazove ukoliko se ne moze naci?
3.zasto na web stranicama onda nije istaknuto da se u toj prodavaonici ne moze doci pogledati televizori?

sve ovo pisem ne zato jer imam nesto protiv ronisa nego da mozda nekome potencijalnom kupcu ukazem na to da je ronis u dugavama(zagreb) mala trgovina u kojoj nemaju niti priblizno izlozenih primjeraka koliko imaju u svome katalogu...znaci da se ljudi ne zabune kao ja....

ocito sam ja krivo protumacio ono sto pise na web stranicama....i na kraju zakljucio da je ronis web shop....

tko voli kupovati preko web shopa vjerojatno ce biti zadovoljan uslugom, tko misli posjetiti ronis u dugavama neka bude spreman na to da tamo mozda nece imati odredjene artikle ili neka jednostavno nazovu prije nego sto dolaze kako bi provjerili imaju li ili nemaju nesto tamo......kao sto je rekao i the best f1 driver....

opet napominjem kako mi nije bila nikakva namjera blatiti ronis.....samo sam napisao svoje iskustvo sa tom trgovinom....

sto ljudi sto cudi.....

R3deye
S-VHS kazeta

Post Postao/la R3deye » 11 lip 2009, 18:24

The Best F1 Driver je napisao/la:
R3deye je napisao/la:Toliko o "profesionalnosti i predanosti ljudi koji tamo rade i koji su 0-24 kupcu na usluzi" :roll:

@ krizigon
Pa to i je WebShop,meni je to čovjek tamo najnormalnije i rekao,bio sam tamo u prolazu,vidio da piše Ronis i reko idem pogledat kaj ima,a na ulaznim vratima ljepo piše da je tu : ugradnja auto alarma i car multimedije i to isto piše i na stranicama,i kako pobogu netko može očekivat da mu netko u takvom servisu (radionici u garaži) pokazuje hrpetinu Televizora :roll: druga stvar bi bila da je čovjek nazvao telefonom i da su mu rekli da je tamo izložbeni prostor i neznam ti kaj,mislim ljudi zbilja smo postali nenormalni do daske,kupujemo mobitele od 2-3 tisuće kuna i spizdimo po par 100 kuna mjesečno na račune,zovemo okolo da pitamo razne gluposti i lajemo na telefone o tome kakvo je vrjeme,kakvu ko ima frizuru i.t.d.,a teško je nazvat i pitat gdje se može vidjet neki proizvod i kada,ne mi rađe sjednemo u auto i zujimo po gradu sat vremena tražeči nešto što ne postoji,i onda nam je još netko drugi na kraju kriv za to,zbilja fenomenalno.
Vidi, ne zanima me uopće koliko ti spizdiš na račune i koliko laješ na telefon, ja sam reagirao na ono što je čovjek napisao, i ako je točno ono što je rekao, onda sav ovaj tvoj input koji opisuje šta je on radio umjesto da je zvao i tralala je bezrazložan. Nani ga je uputio u Ronis sa preporukom koju sam kvotao. Otišao je sa povjerenjem. I onda kada se čovjek razočara u trgovinu u koju je upućen, još bi trebao imati i razumijevanja za trgovca i za Nanija i za tebe koji ga pljuješ sada? E, to je normalno. Svaka čast. Ja trgovinu nisam vidio ali da mi ju neko ko ovdje kotira kao ugled preporuči i meni bi to bilo negativno iskustvo.

@Nani
Znaš šta je zrelo? Zrelo je znati priznati grešku i ispričati se zbog toga. Pogledaj malo šta sam kvotao opet. Ili misliš da je otišao u drugu prodavaonu jer su mu ljubazno i profesionalno bili na usluzi?
"Da li trebam dalje išta reči?" :roll:

Ponavljam, nisu moja iskustva pa ne mogu staviti ruku u vatru jer ima i svakavih kupaca. Reagiram na iznesenu priču u vjeri da je istinita.

krizigon
VHS kazeta

Post Postao/la krizigon » 11 lip 2009, 18:25

nemam razloga izmisljati ovu pricu....ova situacija sa ronisom dogodila se prije otprilike dva tjedna...odmah nakon sto sam izasao iz ronisa isao sam u hgspot kupiti taj isti tv koji sam htio kupiti u ronisu no hgspot na jankomiru je bio zatvoren u 9:40 tako da mi je vise dojadila kupovina i otisao sam u metro i kupio 37pv8...

tko zna....mozda sam covjeku u ronisu usao u ducan prerano :D

bio sam taj dan stvarno sokiran neugodnim iskustvom i imao namjeru napisati na forumu kaj se dogodilo no jednostavno nisam stigao....tih dva tjedna sam se premisljao bih li iznio svoje iskustvo na forumu ili ne i nikako mi se nije dalo pisati o tome....jer i nije bas pretjerano zanimljivo stivo za citati....na kraju sam sinoc imao nesto vremena na poslu pa sam odlucio to napisati da prodje vrijeme....

Numbox
VHS kazeta

Post Postao/la Numbox » 11 lip 2009, 18:27

Ne bi bilo ni prvi ni zadnji put da je prodavač bio nepristojan prema mogućem kupcu. Ovaj sajt je Ronisu odlična reklama i naravno da će se drugačije odnositi prema Naniju i ekipi nego prema ostalim kupcima. Ovo što je čovjek opisao je zbilja neuljudno i ja mu ne bih više nikada došao u trgovinu. Uopće nije bitno što je to autoradio shop ili kaj već, u ponudi imaju televizore i prodavač se ne smije ponašati na takav način. To jednostavno nije u redu.

Međutim, jsano mi je isto tako i da Ronis u Varaždinu može biti sušta suprotnost onome u Zagrebu, al malo kontrole ponašanja vlastitih zaposlenika im ne bi škodilo. Čovjek je došao s parama, spreman kupiti tv, a prodavač ga je svojim ponašanjem otjerao, a vjerojatno mu to onda nije ni prvi put. Ne vjerujem da se to vlasniku Ronisa sviđa.

Odgovori