Imate li HD filmove u svojoj kućnoj kolekciji?

Forum o Blu-ray i HD DVD filmovima, i ostalim sadržajima koji se na njima mogu naći.
pavle
HD DVD
Kontakt:

Re: Imate li HD filmove u svojoj kućnoj kolekciji?

Post Postao/la pavle » 04 stu 2012, 01:49

djvaso je napisao/la:
Darco je napisao/la:djvaso, impresivna kolekcija! Kupuješ li sve izvana ili ima i domaćih izdanja?
Hvala lijepo, nije loše za naše prilike. Kupujem skoro isključivo u inostranstvu preko Interneta. Nisam čuo da neko kod nas prodaje Blu-ray diskove u trgovini a i da prodaje to bi bili savremeni filmovi koji me očigledno ne zanimaju. Baš sam sredinom godine uspostavio kakvu-takvu saradnju sa jednim lokalnim prodavcem diskova koji su njemačkog porijekla ali je on onda slomio nogu i liječi se u inostranstvu. Još su mi kod njega 4 diska koja sam platio i koji nisu nabrojani gore: Jesus of Nazareth (TV serija), The Seven-Ups, From Noon Till Three i Dear Brigitte :( .

Jutros sam u pošti pokupio The Samurai Trilogy (Criterion Collection) ali me po povratku kući na mejlu sačekalo neprijatno iznenađenje. Naime, naletio sam na oglas jednog hrvatskog prodavca 3D naslova na srpskom internet oglasniku KupujemProdajem.com. Pitam ga reda radi da nema slučajno neka amerikanska izdanja kad se ispostavi da ima. Povežem ga sa prijateljem u Hrvatskom preko koga bi platio i mislim sve je u redu. Kad danas prijatelj kaže da su to kopije tj. BD-R. Koje razočarenje! Nije mi jasno kako su 3D filmovi kopije?!
To je veoma jednostavan proces simne 3d film iz torenta kupi 50gb blu-rey disk i na blu-ray rezacu izreze film,i tako stvori pirateriju.iI tako varaju ljude,jedna stvar da pfrepoznas neorginalni blu-ray disk od orginalu je u boji diska,kad obrnemo disk naopacki orginalan je beli a neorginalni ima temnu-crnu boju i tako se neces prevariti.

djvaso
Video CD

Post Postao/la djvaso » 04 stu 2012, 15:20

Evo šta mi kaže ovaj prodavac:
"Mislio sam da se to podrazumijeva.
Kako bi inače filmovi bili nabavljeni u tako kratkom roku. i još sa hrvatskim titlovima.
Mogli ste odmah reći da tražite originale pa da se ne zamaram sa slaganjem prevoda."

Da je na početku prepiske pomenuo hrvatske titlove odmah shvatio da je riječ o kopijama. Pošto sam prekinuo sa njim komunikaciju ostaće tajna za mene da li je prodavao nedirnutu kopiju Blu-ray-a ili remux-ovanu u obliku Matroške. Ako je prva mogućnost u pitanju, moram priznati da je vrlo tehnički napredan. Ja se trenutno bavim time, ali pošto sam glup i lijen, to ide vrlo sporo jer sam odabrao teži put. Naime, postoje dvije mogućnosti da pustite dodatni titl na nedirnutom Blu-ray-u:
1) ako imate neki od ovih Pioneer-ovih plejera, model BDP-140, BDP-440 a kako čujem i novi BDP-150 ima tu mogućnost, onda kineski firmware koji se u principu plaća ali ako se Rus smiluje pa da kod za otključavanje mogućnosti onda je besplatan; sve što treba uraditi je izipovati sa AnyDVD HD disk na tvrdi disk i u istom folderu staviti srt titlove koji su naravno sinhronizovani sa filmom (24fps);
2) dodavanje TextST titlova; uopšteno govoreći ovo bi se moglo uraditi sa programom Scenarist BD ali se do njega ne može doći a i vrlo je komplikovan za korišćenje; zato su tu neki kineski programi sa kojima bi se mogao obaviti posao.

djvaso
Video CD

Post Postao/la djvaso » 11 stu 2012, 22:02

Stisnuo sam zube i uplatio na račun za Alfred Hitchcock: The Masterpiece Collection - Limited Edition [Blu-ray].

djvaso
Video CD

Post Postao/la djvaso » 28 vel 2013, 19:19

Slučajno sam se našao na sajtu http://www.screenarchives.com kada je počela prodaja Christine (količina od 3000 primjeraka je rasprodana za 3-4 časa) i rekoh da iz šale stavim u prednarudžbinu ovaj film i The Fury. Kad me banka odmah oglobi za 55,22 evra :oops: . Odustao sam od poništenja prednarudžbe kada sam vidio kolike su sad cijene za Kristinu.
U međuvremenu sam skapirao ubacivanje dodatnih tilova na netaknuti Blu-ray. Prvi disk na kome sam to uradio bio je Yukon (Death Hunt).
slika
Onda sam sredio klasični francuski horor Les yeux sans visage (Eyes without a Face). Sledeći na redu film bi trebao da bude Il generale della Rovere.

mr.c4
DivX v.3.x.x

Post Postao/la mr.c4 » 02 ožu 2013, 11:21

djvaso je napisao/la:Stisnuo sam zube i uplatio na račun za Alfred Hitchcock: The Masterpiece Collection - Limited Edition [Blu-ray].
To je ona velika kolekcija za 90-tak funti? I ja bi uzeo da imam para...

djvaso
Video CD

Post Postao/la djvaso » 03 ožu 2013, 12:47

mr.c4 je napisao/la:
djvaso je napisao/la:Stisnuo sam zube i uplatio na račun za Alfred Hitchcock: The Masterpiece Collection - Limited Edition [Blu-ray].
To je ona velika kolekcija za 90-tak funti? I ja bi uzeo da imam para...
Jeste.
slika

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 03 ožu 2013, 19:15

djvaso, odlično izgleda :). Moja kolekcija je ovaj tjedan postala bogatija za film The Goonies, obično izdanje:

slika

Za sada sam vrlo zadovoljan transferom, toliko detalja do sada uopće nisam mogao registrirati :).
Bringing Definition to High Definition

mr.c4
DivX v.3.x.x

Post Postao/la mr.c4 » 03 ožu 2013, 19:38

Darco je napisao/la:djvaso, odlično izgleda :). Moja kolekcija je ovaj tjedan postala bogatija za film The Goonies, obično izdanje:

slika

Za sada sam vrlo zadovoljan transferom, toliko detalja do sada uopće nisam mogao registrirati :).
Super. To si preko neta naručio? Ja se nadam nekoj lovi pa si uzmem Skyfall.

djvaso
Video CD

Post Postao/la djvaso » 19 ožu 2013, 10:50

Prije neki dan su mi stigla najskuplja "barebone" izdanja koja sam dosad kupio:
slika
Isporuka je bila vrlo brza, diskovi su poslati petog marta a stigli su trinaestog i sto je najvaznije u besprekornom stanju.
Jos uvijek su u putu: Onibaba (Masters of Cinema), An Autumn Afternoon, Equinox Flower, Il Generale della Rovere i ispravljeni disk za Zombie Flesh Eaters.

djvaso
Video CD

Post Postao/la djvaso » 29 svi 2013, 12:33

Neki diskovi koje sam pazario zadnjih mjeseci:

Amazon.com
slika
bez klizajućeg omota! Prevarili su me, ima isti film sa omotom ali izdanje Warner Bros. ovo je Paramount.

Amazon.es
slikaslikaslika
slika
slika
slika bez klizajućeg omota
slika bez klizajućeg omota, dodati engleski titlovi

Base.com
slikaslika
slika

Zavvi.com
slika Steelbook
slika

Thehut.com
slikaslika

Ima još nekoliko izdanja u putu, recimo Ultimate Gangster Collection Classic ide preko okeana i pratim pošiljku na DHL sajtu jer je naručena na kanadskom Amazonu

Odgovori